1%

1%


Organizacje charytatywne można wspierać na wiele sposobów. Jednym z nich, dostępnym dla osób fizycznych płacących podatki w Polsce, jest odpis 1% należnego podatku na rzecz organizacji, które figurują w rejestrze organizacji pożytku publicznego. Pomóc można na przykład maluchom walczącym z rakiem. Szybko, skutecznie i nie wyciągając ze swojego portfela ani złotówki.

 

Jak przekazać 1% podatku w 2017 roku?

Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS fundacji: 00000 86 210

 

Od 2007 roku mamy możliwość przekazywania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Ta forma wspierania organizacji charytatywnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, jednak wciąż istnieje spora grupa ludzi, którzy są przekonani, że te kilka złotych, przekazanych za pomocą rozliczenia podatkowego niewiele może zmienić.

Nic bardziej mylnego. Ta z pozoru niewielka kwota przyczynić się może do ratowania życia i zdrowia najbardziej potrzebujących. 1% dla chorych dzieci to 100% pomocy.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową zapytanie o 1% podatku możemy szybko otrzymać niezbędne informacje.

Warto poświęcić chwilkę, aby wypełnić dodatkowe rubryki w zeznaniu podatkowym: wpisać KRS 00000 86 210 i skorzystać z przywileju decydowania, na co przeznaczone zostaną nasze podatki. To najprostszy i najszybszy sposób pomocy najbardziej potrzebującym. I co najważniejsze – zupełnie bezkosztowy. Od wysyłania smsa lub wrzucenia datków do puszki kwestarskiej różni się tym, że darczyńca nie musi fizycznie wyciągać pieniędzy z portfela, decyduje natomiast jaki cel charytatywny ma uzyskać wsparcie ze strony państwa. Skorzystajmy z tej możliwości, dajmy serce i 1%.

Wykonawcą programu PIT FORMAT jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT – www.programy-format.p