Być Wolontariuszem – co to znaczy?


Być Wolontariuszem – co to znaczy?

Na to oraz inne pytania, staraliśmy się odpowiedzieć w trakcie szkolenia zorganizowanego w dniach 16-17 czerwca dla naszego Wolontariatu.

Zajęcia prowadzone były przez doświadczonego trenera i coacha Magdalenę Kopyściańską z firmy HR Today. Swoją wiedzą z zakresu szkoleń i marketingu podzieliły się z nami również Dorota Dałkowska i Klaudia Szajdecka z firmy IMPEL S.A. 

Pierwszego dnia ćwiczyliśmy w podgrupach, starając się znaleźć odpowiedź na pytania, jak wygląda nasz modelowy Wolontariusz oraz jakie są blaski i cienie pracy w wolontariacie. Mieliśmy również świetną okazję, aby bliżej się poznać, dowiedzieć o naszych marzeniach, pasjach oraz cechach charakteru. A oto efekty wspólnej pracy:

Wolontariat26 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Wolontariat20 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Wolontariat28 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

 W drugim dniu mieliśmy przyjemność szkolić się pod okiem prof. Rafała Ohme, eksperta w dziedzinie neuromarketingu, psychologii perswazji, emocji i podświadomości. Profesor Ohme wprowadził nas w tematykę tego, co kieruje naszymi wyborami oraz w jaki sposób odczytywać emocje i przewidywać reakcje innych. Przećwiczyliśmy także kilka scenek związanych z pracą Wolonatriuszy w trakcie kwestowania.

Wolontariat9 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Wolontariat15 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Wolontariat8 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Prezentacji prof. Ohme słuchaliśmy z wielką uwagą zwłaszcza, że mogliśmy dowiedzieć się kilku rzeczy użytecznych również w codziennym życiu:).

Wolontariat19 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Wolontariat2 Być Wolontariuszem   co to znaczy?

Z niecierpliwością czekamy na kolejne szkolenie dla Wolontariatu naszej Fundacji!