FALL in love


FALL in love

 

Wystarczy spojrzeć za okno, by zobaczyć, że przyszła do nas jesień. Nie wszyscy ją lubimy, ponieważ często kojarzy się nam z chłodem i deszczem. Można jednak temu zaradzić, ubierając się na cebulkę. Urok jesieni polega właśnie na tym, że możemy schronić się w miękkich tkaninach, zawinąć i otulić w ciepłe materiały. 

 %name FALL in love
 Zdj. Aktorka Dominika Figurska ( po lewej) i Pani Agnieszka Aleksandrowicz – Prezes Zarządu Fundacji.

 

Z takich właśnie szlachetnych i naturalnych tkanin powstała jesienno – zimowa kolekcja Pennyblack. 30. września w Pasażu Grunwaldzkim w niecodziennej scenerii sali kinowej odbył się pokaz jesienno – zimowej kolekcji Pennyblack, podczas którego zaprezentowane zostały modele wyznaczające najnowsze trendy w modzie. Pokaz zatytułowany został FALL IN LOVE.

%name FALL in love

Zdj. Modelki prezentujące kolekcję Pennyblack.

 

Tej jesieni nosimy stonowane kolory takie jak czernie, beże i szarości, przełamane fantazyjnymi odcieniami fioletu, burgundu i czerwieni.

Marka Pennyblack jest najmłodszym dzieckiem światowej sławy włoskiego domu mody Max Mara. Powstała z myślą o kobietach ceniących najwyższą jakość i wyrazisty styl za przystępną cenę. W kolekcji Jesień/Zima 2010 znalazły się zarówno wysmakowane propozycje mody miejskiej na co dzień, jak również oferty wysublimowanej elegancji na specjalne okazje. W kolekcji tej znajdziemy trochę francuskiego bon tonu, trochę klimatu angielskiej arystokracji, ale też odrobinę amerykańskiego ducha college’u. Nadchodzący sezon to jednak przede wszystkim kobiecość, kobiecość i jeszcze raz kobiecość!

Marka MaxMara specjalizuje się w produkcji artykułów ekskluzywnych – odzieży, okularów oraz eleganckich dodatków. Jej przedstawicielem na Dolnym Śląsku jest firma VegaFashionGroup.

%name FALL in love

Jednak gospodarze spotkania Państwo Małgorzata i Andrzej Oleksik razem z Fundacją „Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” za wspólny cel postawiła sobie propagowanie ,,towaru” jeszcze rzadszego – empatii. 

To ona właśnie pozwala zrozumieć wszystkie trudy, jakie mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu zmuszeni są znosić. Aby ich codzienna walka z chorobą stała się prostsza, a droga do zdrowia krótsza, Fundacja robi wszystko, aby wnieść nieco słońca w trudną, szpitalną rzeczywistość. Jednym z głównych celów organizacji jest zbiórka funduszy na nową siedzibę kliniki, której obecny stan pozostawia wiele do życzenia. Zaprojektowany już budynek spełniać będzie najwyższe standardy, aby jak najskuteczniej pomagać dzieciom w powrocie do zdrowia. Niestety, wzniesienie od podstaw całego kompleksu pociąga za sobą wysokie koszty. I tak szczytny cel Fundacja może zrealizować jedynie z pomocą Ludzi Wielkiego Serca, do których z pewnością zaliczyć można Państwa Oleksik.

%name FALL in love

 Zdj. (od lewej) Małgorzata Oleksik, Dominika Figurska i Andrzej Oleksik.

To już drugi pokaz mody organizowany przez VegaFashionGroup połączony z dobroczynną loterią losową. Łączny dochód, z obu akcji, ponad 41 tys. zł. przekazany został na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji przyznaje: ten wieczór to poniekąd wspaniała babska uczta: piękna moda, doskonałe menu i drinki oraz dobre kobiece kino. (Zaproszeni goście po pokazie mody zobaczyli przedpremierowo film z Julią Roberts ,,Jedz, módl się i kochaj”).  Jednak prawdziwy cel tego niecodziennego spotkania był uniwersalny i krążył wokół jednego ideału: życia. Życia, które jest najbardziej ekskluzywnym i najdroższym ,,towarem”.