IV Wrocławskie Onkoigrzyska dla Dzieci I Młodzieży


IV Wrocławskie Onkoigrzyska dla Dzieci I Młodzieży

W sobotę, 4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, odbędą się czwarte już Dolnośląskie Onkoigrzyska dla Dzieci i Młodzieży. Młodzi sportowcy między innymi z Polski i  Czech, rywalizować  będą w lekkiej atletyce, grze w badmintona i tenisa stołowego, piłce nożnej i pływaniu.

Jak co roku wezmą w nich udział również  pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Ta forma aktywności fizycznej ma zachęcać do uprawiania sportu, zarówno jako rehabilitacji, jak również rekreacji dla osób obciążonych schorzeniami nowotworowymi. Onkoigrzyska przełamują stereotypowe myślenie o szkodliwości wysiłku fizycznego w procesie zdrowienia i pokazują jak duży wpływ może mieć sport nie tylko na stan fizyczny, ale i psychiczny walczących z rakiem dzieci.

Rejestracja zawodników rozpocznie się już od godz. 9.30. 

Na godz. 10.00 zaplanowane jest uroczyste rozpoczęcie Onkoigrzysk. Wręczenie medali zaplanowano na godz. 15.30, a zaraz potem organizatorzy zapraszają na piknik.

Wszelkich dodatkowych informacji pod numerem tel. 71/347 30 70 lub 600 081 790. udziela  jeden z pomysłodawców i organizatorów Onkoigrzysk prof. dr hab. Marek Woźniewski.

Onkoigrzyska%20plakat IV Wrocławskie Onkoigrzyska dla Dzieci I Młodzieży

A już 7 czerwca specjalnie dla pacjentów Kliniki przy Bujwida – Onkoigrzyska Bis. Początek o godz. 15.00 – wszystkich pragnących pokibicować małym sportowcom.