Jak jajko olbrzym zamieniło się w pisankę


Jak jajko olbrzym zamieniło się w pisankę

A było to tak….

Najpierw mili Panowie przywieźli do biblioteki w naszej klinice wielkie jajo, zupełnie białe, które miało wielką ochotę zamienić się w kolorową pisankę:)

W bibliotece jajo zajęło honorowe miejsce na samym środku, postawiliśmy je na małym stoliku. Dookoła zgromadziły się zaciekawione dzieci i ich rodzice,czekaliśmy jeszcze tylko na naszych specjalnych gości – Anetę Zając, Mikołąja Krawczyka i Łukasza Płoszjaskiego – aktorów z serialu Pierwsza Miłość.

Potem rozpoczęliśmy już wielkie malowanie, jajko o mało nie podskakiwało z radosci, z każdą chwilą było piękniejsze. Dzieci ciężko pracowały, a aktorzy między jednym,a drugim pociągnieciem pędzla podpisywali przyniesione specjalnie dla naszych podopiecznych zdjecia z serialu.

Po około godzinie, jajko było już najpiękniejszą na świecie pisanką, malowaną sercem i uśmiechem chorych dzieci. Wszyscy wyglądali na bardzo szcześliwych:)

Razem z Anetą, Mikołajem i Łukaszem odwiedziliśmy wszystkie dzieci, które nie mogły ze względu na stan zdrowia wziąć udziału w zabawie. Aktorzy odwiedzając ich przy szpitalnych łóżkach sprawili,że na twarzach cierpiących dzieci pojawiał się uśmiech.

 

Pisanka świąteczna stoi teraz dumnie w klinicznej bibliotece i czeka na uroczyste Śniadanie Wielkanocne dla małych pacjentów i ich rodzin, które odbędzie się 30 marca.