Onkoigrzyska Bis


Onkoigrzyska Bis


W sobotę, 12 czerwca, odbędzie się już trzecia edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Miejscem imprezy tradycyjnie będzie stadion lekkoatletyczny wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego.


onkoigrzyska%20dzieci Onkoigrzyska Bis 

 Uczestnicy III Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży.Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Choroba nie musi przekreślać udziału dzieci w lekcjach wychowania fizycznego w szkołach lub odbierać radość z beztroskiej, aktywnej zabawy. Wszak ruch przybliża nas do zdrowia!

Ceremonia Onkoigrzysk będzie przebiegała zgodnie z rytuałem Olimpijskim. Podczas uroczystej inauguracji nastąpi prezentacja zawodników, odebranie od nich uroczystego ślubowania, wciągnięcie na maszt flagi oraz zapalenie znicza olimpijskiego.

Mali sportowcy zmagać się będą w konkurencjach lekkoatletycznych (biegi, rzut piłeczką palantową, skok w dal), pływackich, tenisie stołowym i badmintonie, rozgrywkach piłkarskich oraz w wieloboju sprawnościowym i rekreacyjnym. Po zawodach rozpocznie się piknik, poprzedzony uroczystą dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem medali i nagród.

Dodatkowe atrakcje zaplanowano także dla dzieci pozostających w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Rehabilitacja uniemożliwia im aktywne wzięcie udziału w zawodach, dlatego przygotowano dla nich gry i zabawy zręcznościowe oraz wizyta wspaniałych gości. Dla maluchów organizatorzy przewidzieli również niezwykłe upominki i nagrody. Na imprezie pojawi się wielu znakomitych sportowców. Swój udział potwierdzili już m.in. futboliści The Crew oraz żużlowcy Betardu WTS Wrocław.

logo%20onkoigrzyska Onkoigrzyska Bis