Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki


Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Kilkunastu pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej wraz z rodzicami, wyruszyło 29 kwietnia przed 3 nad ranem do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II.

Pielgrzymujący to dzieci po leczeniu, które wraz w rodzicami pragnęły w ten sposób podziekować za wyzdrowienie. Rodzice dzieci, które zostały wyleczone z choroby nowotworowej podkreślają, jak duże znaczenie dla procesu zdrowienia ich dzieci miała wiara i osoba Jana Pawła II. 


 

W piątek wieczorem autokar z pielgrzymami dotarł do Lido, gdzie zaplanowany był nocleg. Następnego dnia, skoro świt, wyruszono do Asyżu – uroczego miasta zbudowanego z różowego kamienia. Zwiedzano tam Bazylikę św. Franciszka z przepięknymi freskami Giotto di Bondone, klasztor S.Damiano, kościół św. Klary.

 

Asy%C5%BC Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Asy%C5%BC2 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Asy%C5%BC3 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Prosto z Asyżu pielgrzymi skierowali sie do Rzymu, gdzie po nocy spędzonej na czuwaniu, o 5 rano udali się na Plac św. Piotra. Na szczęście posiadane zaproszenia umożliwiły naszym podopiecznym zajęcie miejsc z dobrym widokiem na ołtarz, w sektorze dla osób uprzywilejowanych. Na placu był już spory tłum pielgrzymów – głównie z Polski. Powiewały flagi, choragiewki i transparenty z nazwami miast polskich, panowała bardzo radosna atmosfera.

Rzym8 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Rzym4 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Rzym5 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Rzym6 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Rzym7 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Nasza grupa pielgrzymów uczestniczyła w Beatyfikacji Jana Pawła II z wielką radością i entuzjazmem, mimo nocy spędzonej na czuwaniu. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się autokarem do Padwy. Nie sposób było ominąć tego jakże ważnego miejsca z bazyliką św. Antoniego oraz Uniwersytetem, na krórym studiował Jan Kochanowski i Mikołaj Kopernik.

padwa1 Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

Był to już ostatni etap tej niezwykłej podróży do Włoch.