Podarujmy dzieciom zdrowie – relacja


Podarujmy dzieciom zdrowie – relacja

17 kwietnia 2011 r. w ramach akcji społecznej „Podarujmy dzieciom zdrowie” w Galeriach Carrefour: Centrum Handlowym AKS w Chorzowie, Galerii Glinki w Bydgoszczy, w Galerii Gryf w Szczecinie i Galerii Lubelskiej w Lublinie, odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z chorobami cywilizacyjnymi. Wbrew powszechnym przeświadczeniom, choroby takie jak cukrzyca, otyłość, choroby serca czy nowotwory dotykają nie tylko osoby starsze, ale także kobiety i mężczyzn w kwiecie wieku. Niewielu osób pamięta również, że walka z chorobami cywilizacyjnymi powinna się rozpocząć już w dzieciństwie.

CARREFOUR%20nowe%20logo Podarujmy dzieciom zdrowie   relacja

Carrefour jako firma odpowiedzialna społecznie, chętnie angażuje się w prozdrowotne akcje społeczne. Dlatego też, wspólnie z naszą Fundacją, przygotowała jedyną w swoim rodzaju akcję, której celem jest przebadanie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Nazwa Podarujmy dzieciom zdrowie odnosi się do konieczności regularnej kontroli stanu zdrowia najmłodszych tak, by móc w porę wykryć, zdiagnozować i zlikwidować ewentualne nieprawidłowości

17 kwietnia od 11.00 do 18.00 w Galeriach Carrefour odbywać się będą bezpłatne badania profilaktyczne dzieci. W dwóch boksach przyjmować będą lekarze różnych specjalizacji: ortopeda, laryngolog, pediatra oraz dietetyk. Rodzice będą mogli dowiedzieć się m.in. czy współczynnik BMI ich pociechy mieści się w granicach normy, czy poziom tkanki tłuszczowej nie jest zbyt wysoki lub czy ilość cukru we krwi nie przekracza prawidłowego poziomu. Dowiedzą się także jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla swoich pociech oraz w jaki sposób walczyć ze skoliozą u najmłodszych. Dla oczekujących na badania dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, w których będą mogły bawić się i tworzyć pod okiem pod okiem hostess.

Nasza organizacja wspomaga leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, jednak jeśli tylko mamy okazję, włączamy się we wszelkiego typu akcje promujące zdrowie. Dzieci to nasze szczęście i nasza przyszłość. Same nie są w stanie o siebie zadbać, dlatego ten obowiązek spoczywa na nas – rodzicach i opiekunach. Żadnego, nawet najmniejszego objawu nie można bagatelizować; w przypadku tak cennych skarbów zawsze lepiej jest dmuchać na zimne, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z pociechami w dniu 17 kwietnia do Galerii Carrefour na bezpłatne badania" – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".