Prezes Fundacji nagrodzona w konkursie Kobiece Twarze


Prezes Fundacji nagrodzona w konkursie Kobiece Twarze

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” Agnieszka Aleksandrowicz zdobyła główną nagrodę w plebiscycie Kobiece Twarze w kategorii OSOBOWOŚĆ.

Plebiscyt „Kobiece Twarze Women’s Faces” ma promować kobiecą przedsiębiorczość. W kategorii OSOBOWOŚĆ rywalizowały przedstawicielki stowarzyszeń, fundacji, kobiety z NGO, z  samorządów, wolnych zawodów, kultury, sportu. Jak podkreślali organizatorzy, kobieca przedsiębiorczość przejawia się bowiem nie tylko w zarządzaniu firmą, ale również w działaniach w ramach NGO, wszelkich organizacji, instytucji, działalności artystycznej. Właśnie w tej kategorii prezes Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz zdobyła główną nagrodę.

Agnieszka Aleksandrowicz, podczas odbierania nagrody zauważyła, że o ile w polityce, biznesie jeszcze przeważają mężczyźni, to jest jedna dziedzina, w której to właśnie mężczyźni mają wiele do nadrobienia. I jest to oczywiście działalność charytatywna, czyli działania w trzecim sektorze.

Plebiscyt Kobiece Twarze ma za zadanie nie tylko uhonorować najaktywniejsze kobiety biznesu. Chce również pokazać firmy, w których równouprawnienie kobiet i mężczyzn jest codziennością, gdzie kobiety są angażowane do najtrudniejszych przedsięwzięć i zarabiają adekwatnie do swych kwalifikacji, a nie mniej niż mężczyźni, a możliwości awansu dla obu płci są takie same. Nagrody są przyznawane w 5 kategoriach.