Ranking 1% podatku już opublikowany


Ranking 1% podatku już opublikowany

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy uwierzyli, że nawet najmniejszy gest pomocy ma ogromne znaczenie i wsparli fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego.

W tym roku kwota przekazana na rzecz małych pacjentów wyniosła 4 698 090, 07 zł i  była o 769 630,73 zł wyższa, niż w roku ubiegłym. Wynik ten pozwolił fundacji uplasować się na wysokim, ósmym miejscu wśród blisko 7 tysięcy Organizacji Pożytku Publicznego.

   W imieniu podopiecznych fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za zaufanie, którym obdarzacie nas Państwo, pozwalając tym samym realizować wielkie cele, które przed sobą stawiamy.

            W rozliczeniach za rok 2011, 43% uprawnionych do tego osób fizycznych przekazało 457,3 mln zł na rzecz instytucji charytatywnych, Organizacji Pożytku Publicznego oraz władnych stowarzyszeń. Znaczy to, że chęć pomocy potrzebującym wykazało 11 165 578 osób – prawie o milion więcej niż w roku ubiegłym. Wzrosła także średnia kwota, przeznaczana na Organizacje Pożytku Publicznego: z 39 do 41 zł.

Tegoroczny ranking 10. organizacji, które otrzymały najwyższe kwoty z 1% podatku z rozliczenia za 2011 r. przedstawia się następująco:

Ranking%201%20procenta Ranking 1% podatku już opublikowany

źródło: Ministerstwo Finansów, Departament Podatków Dochodowych

Więcej informacji TUTAJ