Ślubów pomaga koncertowo


Ślubów pomaga koncertowo

Jaką receptę na sukces w pomaganiu mają nasi przyjaciele ze Ślubowa, maleńkiej wioski na Dolnym Śląsku? Bardzo prosty: setki palm wielkanocnych, pisanek i stroików świątecznych i przedstawienie, w którym główną rolę grają nauczyciele miejscowej szkoły i … ksiądz proboszcz. Efekt? 14 tysięcy złotych, które w tym roku trafiło do dzieci chorych na raka!
Koncerty Charytatywne organizowane w Ślubowie pod hasłem „Każdy może pomóc” to od kilkunastu lat stały punkt przed Wielkanocą. Współorganizatorami tej akcji są Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzie Górowskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem możemy więcej” i Koło Gospodyń Wiejskich. W przygotowaniach do tego wielkiego koncertu wszyscy mają pełne ręce roboty. Mieszkańcy całej wsi pieką ciasta, nauczyciele i uczniowie tworzą stroiki wielkanocne, palmy, baranki i pisanki i oczywiście wszyscy szykują się do przedstawienia, które co roku jest kulminacyjnym punktem programu.

Scenografia, kostiumy, muzyka … wszystko jest idealnie dopracowane. Na scenie prezentują swoje talenty i przedszkolaki, i uczniowie, ale największym wydarzeniem jest doroczny spektakl wystawiany przez nauczycieli ślubowskiego zespołu szkolno-przedszkolnego im. J. Korczaka. Co roku w roli aktora występuje też Ksiądz Proboszcz Stanisław Orłowski z Parafii w Kłodzie Górowskiej. Ten punkt programu to prawdziwy rarytas, bo obejrzeć przedstawienie z taką obsadą to duża frajda dla tłumnie zgromadzonych mieszkańców okolicznych miejscowości.
W tym roku wiejska świetlica pękała w szwach, a tyle tam dobrej energii i otwartych serc, że w minioną niedzielę zebrano w Ślubowie blisko 14 tys. złotych! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.