Spektakl Charytatywny ,,Więzi Rodzinne”


Spektakl Charytatywny ,,Więzi Rodzinne”

 

            W poniedziałkowy wieczór miłośnicy dobrego teatru zebrali się w Centrum Sztuki Impart, by podziwiać spektakl ,,Więzi rodzinne” – sztukę pełną humoru, ale też bolesnej prawdy o trudnych relacjach między członkami tej samej familii. Przedstawienie poza charakterem kulturalnym miało także wymiar charytatywny. Dzięki hojności sponsorów oraz osób obecnych na spektaklu udało się zebrać blisko 32 tys. zł. – całość dochodu przeznaczona została na pomoc podopiecznym Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

 

            Małgorzata Pieńkowska, Małgorzata Niemirska, Marta Wardyńska i Kinga Tabor stworzyły na scenie doskonały kwartet, który od początku do samego końca trzymał widzów w ciągłym napięciu. Nieoczekiwane zwroty akcji, skrzące dowcipem inteligentne dialogi, a przede wszystkim brawurowa gra aktorska to bez wątpienia jedne z największych atutów tej sztuki, a wybuchające raz po raz salwy śmiechu były najlepszym dowodem na zadowolenie publiczności.

            Sztuka wnikliwie ukazuje trudne relacje między trzema pokoleniami kobiet, z których każda skrywa jakąś tajemnicę. W miarę rozwoju akcji widzowie poznają kolejne elementy rodzinnej układanki, która odkrywa piątego głównego aktora – nieobecnego co prawda ciałem, ale istniejącego w pamięci każdej z kobiet – nieżyjącego ojca i męża – Johna Casey’ego. Rozwiązanie rodzinnej szarady jest też drogą do wzajemnego zrozumienia i przebaczenia, które na nowo zacieśnią więzi rodzinne.

 

            W sztuce gra przyjaciółka i ambasadorka Fundacji – pani Małgorzata Pieńkowska, którą mieliśmy przyjemność gościć na naszym marcowym Koncercie Nadziei w Operze Wrocławskiej. Pani Małgosia oczarowała nas wtedy wzruszającym wykonaniem utworu ,,Miłość ci wszystko wybaczy”. – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Zarządu Fundacji. Wszyscy widzowie, podobnie jak i my, byli pod wielkim wrażeniem uroku i pozytywnej energii pani Małgosi, dlatego postanowiliśmy ugościć ją po raz kolejny. I po raz kolejny jej występ spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony publiczności. My natomiast bardzo się cieszymy, że możemy oferować mieszkańcom Wrocławia rozrywkę na najwyższym poziomie, a przy okazji nieść pomoc małym pacjentom kliniki onkologicznej.

 

Fundacja ,,Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” jest organizatorem oraz beneficjentem  licznych wydarzeń kulturalno-sportowych, mających na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych. Są to m.in. Koncert Nadziei, organizowany dorocznie w Operze Wrocławskiej, Korowód Nadziei, wraz z początkiem września przechodzący ulicami miasta czy Charity Fashion Show – pokaz mody połączony z aukcją charytatywną.