Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza


Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

Pod takim tytułem w sobotę, 25 lutego, odbyło się kolejne szkolenie Wolontariatu naszej Fundacji. Przeprowadzili je zaprzyjaźnieni z nami trenerzy, a jego celem było przygotowanie Wolontariuszy na różne reakcje ludzi, z którymi spotykają się w trakcie swojej pracy wolontaryjnej.

Dowiedzieliśmy się m.in. co to jest asertywność, na czym polega zachowanie nieasertywne i jakie mamy prawa związane z asertywnością.

SzW4 Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

SzW2 Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

SzW29a Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

Ciekawym ćwiczeniem było określanie naszego terytorium psychologicznego. Symbolizowały je kawałki kolorowej włóczki, którymi otaczaliśmy się w zależności od tego, jak dużego pola potrzebowaliśmy.

SzW35a Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

SzW36a Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

Dowiedzieliśmy się też sporo o tym, co motywuje i demotywuje ludzi do dawania pieniędzy w trakcie kwest, jak można sobie radzić z trudnymi osobami, jak oddzielić problem od osoby.

Był również czas na przećwiczenie zdobytej wiedzy. Inscenizowaliśmy scenki, w których próbowaliśmy otrzymać datki od osób trudnych. Trzeba przyznać, że zarówno ci, którzy wcielali się w rolę kwestującego, jak i darczyńcy, podeszli do ćwiczeń z ogromnym zaangażowaniem!.

SzW20a Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

SzW23a Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

Mamy nadzieję, że w trakcie czekających nas wkrótce kwest na rzecz budowy "Przylądka Nadziei" i przekazywania na ten cel 1% podatku, będziemy mieli okazję wykorzystać zdobytą na szkoleniu wiedzę.

SzW15 Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza