Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje …


Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje …

Od rana wielkie, białe jajo stało spokojnie w pokoju Fundacji  i czekało na przetransportowanie do biblioteki Kliniki przy Bujwida.

Mega%20Jajo Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

O godz. 11.00 miało rozpocząć się jego  malowanie przez podopiecznych naszej Fundacji. Zaprosiliśmy ich wraz z rodzicami, aby jak co roku umilić świąteczny czas, który wielu z nich spędzi w klinice.

Powoli zbliżała się godzina 11.00. Przed klinikę zajechało auto wypełnione aż po dach świątecznymi paczkami.  W każdej z nich znalazły się tak lubiane przez dzieci słodycze oraz pluszowa maskotka. Po chwili pojawił się pan z wrocławskiej „Piekarni – Cukierni. Mirosław Ożóg”, niosący przepięknie ozdobiony tort, ufundowany przez Państwa Sajnoków. Oto, jak wyglądał ten niesamowity smakołyk:

10 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

Tymczasem w bibliotece kliniki trwały ostatnie, gorączkowe przygotowania. Na środek sali wniesiono stolik, na którym dumnie rozparło się wielkie, jeszcze nie pomalowane jajo.  Wystarczyło rozłożyć obok farbki i pędzle – i wszystko gotowe!

Ale zaraz, zdaje się, że ktoś jeszcze zmierza w kierunku kliniki? Oczywiście, jak można rozpocząć wielkanocną zabawę bez Kurczaczka i Zająca! 

S1 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

No, teraz moglismy już zaczynać!

W bibliotece wkrótce zrobiło się tłoczno. Przyjechała nawet telewizja, aby nakręcić materiał o naszej imprezie. Śmiechom i żartom nie było końca, a to za sprawą Zająca i Kurczaczka, którzy wymyślali zagadki i wciągali do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każde dziecko otrzymało paczkę, a potem rozpoczęło się malowanie.

2 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

DSC 0086 www Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

DSC 0063 www Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

Wkoło jaja wkrótce zrobiło się tłoczno. Każdy chciał zostawić na nim swój ślad. Zauważyliśmy też kilku małych artystów, którzy z zapałem mieszali kolory i malowali nie zwracając uwagi na brak pędzla!

S8 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

6 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

DSC 0111 www Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

S10 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

Tymczasem Kurczaczek wraz z Zajączkiem odwiedzili pacjentów, którzy nie mogli, ze względu na stan zdrowia, wziąć udziału w naszej zabawie. Oni również dostali paczki oraz kawałek pysznego tortu.

8 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

9 Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...

Zabawa trwałaby pewnie dłużej, ale nadeszła pora obiadu i dzieci musiały wracać na salę.

A my ustawiliśmy pomalowaną już pisankę w kącie biblioteki. Czeka ją teraz uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w klinice już w czwartek, 21 kwietnia.

Jajo%20pomalowane Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje ...