Zakręcony Piknik Rodzinny


Zakręcony Piknik Rodzinny

W piątek, 27.05. odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza – Zakręcony Piknik Rodzinny, którego zadaniem było podsumowanie akcji ,,Nakrętka”, prowadzonej od ponad półtora roku przez naszą fundację.

Pomimo deszczu, na stadionie przy ul. Lotniczej zebrała się pokaźna liczba młodszych i starszych przyjaciół fundacji, którzy od kilkunastu miesięcy z godnym podziwu uporem zbierali plastikowe nakrętki. Dzięki ich wytrwałości do przetworzenia dostarczono ponad 60 ton nakrętek o wartości 50 000 zł. Pieniądze trafiły na fundusz budowy nowej kliniki onkologicznej dla dzieci.

"Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy zupełnie bezinteresownie wspierali naszą inicjatywę. – przyznaje pani Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”. Byli to przede wszystkim ci wszyscy, którzy zamiast wyrzucać plastikowe drobiazgi, zbierali je i zarażali tym pomysłem innych. Nie można nie wspomnieć też o panu Henryku Dunaju, który udostępnił na targowisku miejsce dla składowania nakrętek, panu Tomaszowi Podlodowskiemu z firmy Ekopoldex, który te nakrętki przetwarzał no i oczywiście pani Jadzi Fidorskiej, która jest pomysłodawcą całego wydarzenia"

Piknik%20Nakr%C4%99tka9 Zakręcony Piknik Rodzinny

Prowadzącym piknik był legendarny wrocławski wodzirej, pan Wojciech Mach, który wciągnął w wir zabawy zarówno młodszych, jak i starszych przyjaciół fundacji. Po serdecznych podziękowaniach wszystkim zasłużonym dla akcji, rozdaniu okolicznościowych dyplomów oraz upominków, przyszedł czas na losowanie nagród. Główną z nich był laptop, ufundowany przez pana Podlodowskiego. Pozostałe to wycieczka krajobrazowa, ofiarowana przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oraz liczne pomoce dydaktyczne i naukowe. Po nagrodzeniu laureatów, rozpoczęły się liczne występy aktorskie, taneczne i wokalne, które umiliły zebranym kolejne godziny pikniku.

Piknik%20Nakr%C4%99tka12 Zakręcony Piknik Rodzinny

Piknik%20Nakr%C4%99tka1 Zakręcony Piknik Rodzinny