Zapłonęły setki zniczy


Zapłonęły setki zniczy

W niedzielę, 6 listopada, we wrocławskim Kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, odbyła się Msza święta, odprawiona w intencji zmarłych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

W tej szczególnej uroczystości jak co roku wzięli udział nie tylko rodzice i krewni dzieci, które odeszły po przegranej walce z chorobą nowotworową, ale także wyleczeni pacjenci, którzy przyszli podziękować za bezcenny dar życia. W tym roku mogliśmy gościć również  męża znakomitej siatkarki, Agaty Mróz – Jacka Olszewskiego.

Po wspólnej modlitwie uczestnicy Mszy udali się do Auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego, gdzie  mogli powspominać bliskich, a także porozmawiać z lekarzami i pracownikami Fundacji. Wzruszające spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń, a także złożenia wpisu w specjalnie przygotowanej księdze pamiątkowej, mającej uczcić pamięć zmarłych dzieci. Album wypełniony dedykacjami i zdjęciami znajduje się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM. 

 

Msza1a Zapłonęły setki zniczy

Msza3 Zapłonęły setki zniczy

Msza2 Zapłonęły setki zniczy

Msza7 Zapłonęły setki zniczy