O Fundacji


Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” świętuje w tym roku 26 lat swojego istnienia. Przez ten czas pomogła ponad 5000 dzieci chorych na raka. Fundacja jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w Polsce. Od wielu lat jest wśród 10 organizacji, które zbierają najwięcej środków z odpisu z 1%. To pokazuje renomę i zaufanie, jakim cieszy się fundacja.
Fundacja dla dzieci chorych na raka wspiera pacjentów Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z całego kraju. Ten nowoczesny szpital powstał z inicjatywy Fundacji. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce. Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2000 dzieci. Fundacja wspomaga ich w tej pracy dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy. Fundacja finansuje dzieciom kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe, które procentują postępem w diagnostyce i skuteczności leczenia.

Fundacja dla dzieci z Przylądka Nadziei stworzyła pierwszy w Polsce projekt kompleksowej opieki psychologicznej. Wszyscy mali pacjenci, ich bliscy i zajmujący się nimi lekarze są otoczeni profesjonalną opieką w ramach Kliniki Mentalnej. Fundacja zapewnia dzieciom terapię przez muzykę, taniec, film i szeroko pojętą sztukę. Z myślą o rodzicach i lekarzach fundacja i jej psychologowie prowadzą specjalne warsztaty. Wierzymy, że takie wszechstronne wsparcie pozwoli dzieciom i ich rodzicom łatwiej przejść przez trudny czas walki z rakiem.