Akcja ,,Szkoły dla Nadziei”

Akcja ,,Szkoły dla Nadziei”


Chcemy zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Naszą ideą jest stworzenie sieci szkół, którym będziemy przyznawać tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”.

Jest pięć obszarów działań, do których zapraszamy szkoły. Za każdą z aktywności, w którą włączy się szkoła, zostanie przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Koła te, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, będą świadczyć o poziomie zaangażowania w naszą akcję:

1. PIKNIKI, KIERMASZE I AKCJE CHARYTATYWNE – organizowanie akcji, które zachęcą zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli do pomocy dzieciom chorym na raka.

2. ZBIERAMY 1% – zapraszamy uczniów do pomocy w akcjach promujących przekazywanie Fundacji 1%.

3. WOLONTARIAT – nasi wolontariusze pomagają nam na wszystkich naszych akcjach – zbierają pieniądze do puszek i roznoszą setki ulotek. Zapraszamy uczniów do przyłączenia się do naszego wolontariatu

4. KOROWÓD NADZIEI – zapraszamy szkoły do udziału w paradzie, która na początku września przechodzi ulicami Wrocławia. Korowód pozwala zwrócić uwagę na los dzieci walczących z rakiem, które nie mogą rozpocząć roku szkolnego.

5. ZBIERAMY NAKRĘTKI – zachęcamy uczniów i nauczycieli do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środków czystości i kosmetyków, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na leczenie dzieci

Każda ze szkół, która włączy się w akcje otrzyma dyplom ze słowami podziękowania i tytuł RATOWNIKA NADZIEI. Informację o zaangażowaniu szkoły wyślemy też do kuratorium, jak i władz gminy. Spośród szkół, które zdobędą pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH” specjalne jury, w skład którego wejdą: nasza ambasadorka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej i Agnieszka Aleksandrowicz, prezes zarządu Fundacji, wybierze „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Zwycięzcy spotkają się z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która wystąpi z wyjątkowym wykładem motywacyjnym skierowanym specjalnie do dzieci.

Zaangażowanie szkół w nasz wielki projekt RATOWNIKÓW NADZIEI będzie pięknym wyrazem tego, że nawet najmniejsi ludzie potrafią uczynić świat lepszym!

szkoly dla nadziei a4 drukjpg 730x1024 Akcja ,,Szkoły dla Nadziei

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie do akcji Szkoły dla Nadziei

Regulamin akcji