O nas

O nas


Od 26 lat wspieramy małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Przez ten czas Fundacja pomogła blisko 5000 dzieci. Ogromne zaufanie, jakim darzą nas Polacy, widać najlepiej w rankingach organizacji pożytku publicznego, które zbierają najwięcej środków z 1% podatku. Jesteśmy w tej klasyfikacji jedną z 10 największych organizacji i z roku na rok zdobywamy coraz więcej środków. W ubiegłym roku ponad 200 tysięcy Polaków przekazało nam 1% swojego podatku, czyli łącznie blisko 6 mln zł.
Jak pomaga fundacja 300x300 O nasFundacja pomaga dzieciom chorym na raka. Kupujemy im drogie leki i nowoczesne protezy oraz finansujemy rehabilitację i wyjazdy na leczenie do zagranicznych ośrodków. Wspieramy też badania naukowe, które procentują postępem w diagnostyce i skuteczności leczenia. Opłacamy szkolenia lekarzy i zakupy nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu dzieci chore na raka mogą być leczone na najwyższym światowym poziomie. Robimy też wszystko, żeby wzrosła w społeczeństwie świadomość w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci chorych na nowotwory.

O naszych małych podopiecznych dbamy w każdy możliwy sposób. Pamiętamy też o tym, że maluchy muszą spędzać w szpitalu długie miesiące. Dlatego chcemy zrobić wszystko, żeby choć trochę je rozweselić i oderwać ich myśli od choroby. To dlatego przygotowujemy dla nich barwne i radosne imprezy na Dzień Dziecka, czy na Mikołajki, na których zawsze mamy też małe prezenty dla dzieci. Staramy się pomagać całym rodzinom w tym trudnym czasie walki z chorobą nowotworową ich dziecka. Dlatego często udzielamy im pomocy socjalnej, która pomaga im przetrwać te ciężkie chwile.

Żeby to wszystko było możliwe organizujemy koncerty, happeningi, pikniki charytatywne, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Te wielkie wydarzenia pozwalają nam też mówić o potrzebach dzieci chorych na raka i zachęcać do ich wsparcia.

 

Zobaczcie, jak o naszej pomocy mówią nasi mali Podopieczni:

LEKI

Fundacja robi wszystko, żeby dzieciom łatwiej było przejść przez trudny czas choroby. Każdego roku przeznaczamy ponad 1 milion złotych na leki, które ratują życie małych pacjentów Przylądka Nadziei. Są bowiem sytuacje, w których o życiu dziecka decyduje jeden jedyny lek, za który nie chce zapłacić NFZ. Wtedy takie preparaty kupuje Fundacja.

ZAGRANICZNE LECZENIE

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” finansuje też wyjazdy dzieci na zagraniczne terapie. Czasem są one jedyną nadzieją na wyjście z choroby, bo w Polsce wyczerpały się już możliwości leczenia. Z taką sytuacją muszą się mierzyć przede wszystkim mali pacjenci, którzy walczą z neuroblastomą, niezwykle groźnym i agresywnym nowotworem. Ten złośliwy nowotwór bardzo często wraca w najmniej oczekiwanym momencie, gdy wydaje się, że choroba została pokonana. Żeby temu zapobiec potrzeba jest specjalistyczna immunoterapia ANTY GD2, która wciąż nie jest dostępna dla wielu dzieci w Polsce. Wtedy szansa na życie i zdrowie czeka we Włoszech, albo w Niemczech. Rocznie, na wyjazdy dzieci na zagraniczne terapie Fundacja przeznacza ponad pół miliona złotych.

REHABILITACJA

Kolejne 150 tysięcy złotych Fundacja przeznacza na rehabilitację maluchów. Zarówno sam nowotwór, jak i chemioterapia i operacje są niezwykle wyniszczające. Dlatego, by dziecko mogło odzyskać pełną sprawność potrzebne są godziny ćwiczeń i zabiegów. Wszystko po to, by dzieci jak najszybciej wróciły do kondycji sprzed choroby.

POMOC SOCJALNA

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” opiekuje się całymi rodzinami swoich Podopiecznych. Zawsze stara się nieść taką pomoc, jaka jest w danym momencie najbardziej potrzebna. Czasem kupujemy opał na zimę, innym razem pomagamy w remoncie pokoju, do którego wróci za chwilę dziecko po przeszczepie. Pamiętamy, że często z powodu choroby dziecka jedno z rodziców musi zostawić pracę. Zaczynają się kłopoty finansowe, które dopełniają dramatu. Fundacja stara się pomóc w każdy możliwy sposób, a na takie wsparcie każdego roku wydaje ponad pół miliona złotych.

KLINIKA MENTALNA

Fundacja prowadzi w Przylądku Nadziei Klinikę Mentalną. Jest to projekt unikatowy w skali kraju. Skupieni wokół niego wybitni specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami.

Wierzymy, że takie profesjonalne wsparcie pozwoli dzieciom i ich rodzicom łatwiej przejść przez trudny czas walki z rakiem.

Opieką psychologiczną zostali też otoczeni lekarze i pielęgniarki, którzy pracują w bardzo wymagających warunkach, a od ich zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci. Takie wsparcie nie tylko zapobiega wypaleniu zawodowemu, ale wprowadza najlepsze standardy współpracy z chorymi i ich najbliższymi. Zapewnienie takiej kompleksowej opieki psychologicznej małym pacjentom będzie kosztować każdego roku ponad 600 tys. zł.


Klinika Mentalna 2 1 1024x452 O nas

SPRZĘT MEDYCZNY I SZKOLENIA LEKARZY

Na sam nowoczesny sprzęt medyczny Fundacja każdego roku wydaje przeszło 2 mln zł. Dzięki niemu lekarze w Przylądku Nadziei mogą sprawniej diagnozować małych pacjentów i skuteczniej ich leczyć. Kolejne dziesiątki tysięcy złotych idą na szkolenia lekarzy. Bo dzięki temu można zapewnić maluchom chorym na raka, leczenie na najwyższym, światowym poziomie. I dać realną szansę na zdrowie.