Program PIT


Deklarację podatkową możesz złożyć do 30. kwietnia 2017 roku, jednak jak najwcześniej warto zainteresować się rozliczeniem PIT. Możesz to zrobić w każdym biurze rachunkowym, jednak równie dobrze poradzisz sobie z tym samodzielnie.

Proponujemy Ci program do PIT dostępny online i offline, dzięki któremu krok po kroku wypełnisz interaktywny formularz zeznania podatkowego. Podpowiedzi pozwolą Ci podjąć decyzję, w które rubryki wpisać odpowiednie kwoty, a reszta zostanie wypełniona automatycznie, dzięki czemu unikniesz pomyłek w obliczeniach.

Gotowy, wypełniony formularz PIT możesz zapisać na dysku komputera, wydrukować i złożyć osobiście w swoim Urzędzie Skarbowym. Możesz również wysłać e-deklarację bezpośrednio do Ministerstwa Finansów – otrzymasz potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej przez internet.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz program do PIT online czy offline, możesz być pewny bezpieczeństwa swoich danych osobowych. Program online ich nie przechowuje, w przypadku tradycyjnego programu, te znajdują się wyłącznie na dysku Twojego komputera.

Jakie zalety ma program PIT FORMAT, który oferujemy?

  1. Oszczędzasz czas – PIT możesz wypełnić i wysłać nawet w kilka minut, prosto do Ministerstwa Finansów albo wydrukować i złożyć w urzędzie skarbowym.
  2. Nie musisz szukać poszczególnych formularzy PIT – nasz program wszystkie je posiada, razem z załącznikami!
  3. Możesz wybrać, w jaki sposób chcesz wypełnić PIT – poprzez aktywne deklaracje (dla bardziej zaawansowanych) oraz kreator prowadzący „krok po kroku” (dla rozliczających PIT, np. po raz pierwszy).
  4. Program jest aktualny – zgodny z najnowszymi, obowiązującymi przepisami.

Są jeszcze dwie zalety wyboru naszego programu.

  • To najcześciej pobierana aplikacja w onet.pl!

Jest jeszcze jedna.

Program pozwoli Ci na pomoc dzieciakom, które walczą z chorobą nowotworową. Możesz oddać 1%, wspierając tym samym Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.”

Skoro masz już najlepszy program do PIT, to teraz możesz pomóc podopiecznym najlepszej Fundacji. Czego chcieć więcej?

 

Jak rozliczyć PIT – przez internet lub tradycyjnie – krok po kroku

  1. Wybierz program z możliwości poniżej – Program PIT OFFLINE zostanie ściągnięty na dysk Twojego komputera, Program PIT ONLINE przeniesie się na bezpieczną, szyfrowaną stronę, który pozwoli Ci na wypełnienie deklaracji.
  2. Przygotuj wszystkie niezbędne informacje, pozwalające na wypełnienie odpowiedniego PIT-u (dane podatnika, numer NIP, wysokość dochodów za 2016, informacje o przysługujących ulgach etc.).
  3. Korzystając z instrukcji, wypełnij po kolei interaktywny formularz podatkowy – część pól wypełni się automatycznie.
  4. Wybierz formę przekazania rozliczenia PIT – osobiście do Urzędu Skarbowego lub online, bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.
  5. Złóż deklarację do 30 kwietnia 2017 roku.