Bezptne badania profilaktyczne

22 marca 2013

 

            Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z licznymi dolegliwościami. Niestety, choroby takie jak otyłość, wady serca czy nowotwory dotykają nie tylko osoby starsze, ale także kobiety i mężczyzn w sile wieku. A walkę z chorobami cywilizacyjnymi powinno się rozpocząć już w dzieciństwie.

 

            Dlatego już w najbliższy weekend, 23 i 24 marca od 10.00 do 18.00 z inicjatywy fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w Galerii Dominikańskiej przeprowadzane będą bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci poniżej 18 roku życia. Na chętnych czekać będą lekarze – specjaliści z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przebadają pociechy pod kątem różnych schorzeń.

 

            Badania będą miały charakter przesiewowy, objęte diagnozą będą m.in. skóra, jama ustna, układ kostny, układ oddechowy, waga, tętno i ciśnienie, a także wzrok, słuch oraz budowa ciała. Podczas badań wypełniona zostanie karta badań pacjenta, będąca wstępną diagnozą ogólnej kondycji dziecka. Zawierać ona będzie wskazania do ewentualnych konsultacji specjalistycznych oraz zalecenia wykonania dalszych sprofilowanych badań.

 

Zapraszamy!

Galeria Dominikańska, poziom -1

23-24 marca, godz. 10.00 – 18.00

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM