Pomagam i wpłacam

Bezptne badania profilaktyczne

22 marca 2013

 

            Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z licznymi dolegliwościami. Niestety, choroby takie jak otyłość, wady serca czy nowotwory dotykają nie tylko osoby starsze, ale także kobiety i mężczyzn w sile wieku. A walkę z chorobami cywilizacyjnymi powinno się rozpocząć już w dzieciństwie.

 

            Dlatego już w najbliższy weekend, 23 i 24 marca od 10.00 do 18.00 z inicjatywy fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w Galerii Dominikańskiej przeprowadzane będą bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci poniżej 18 roku życia. Na chętnych czekać będą lekarze – specjaliści z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przebadają pociechy pod kątem różnych schorzeń.

 

            Badania będą miały charakter przesiewowy, objęte diagnozą będą m.in. skóra, jama ustna, układ kostny, układ oddechowy, waga, tętno i ciśnienie, a także wzrok, słuch oraz budowa ciała. Podczas badań wypełniona zostanie karta badań pacjenta, będąca wstępną diagnozą ogólnej kondycji dziecka. Zawierać ona będzie wskazania do ewentualnych konsultacji specjalistycznych oraz zalecenia wykonania dalszych sprofilowanych badań.

 

Zapraszamy!

Galeria Dominikańska, poziom -1

23-24 marca, godz. 10.00 – 18.00

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam