Bezptne badania profilaktyczne

22 marca 2013

 

            Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z licznymi dolegliwościami. Niestety, choroby takie jak otyłość, wady serca czy nowotwory dotykają nie tylko osoby starsze, ale także kobiety i mężczyzn w sile wieku. A walkę z chorobami cywilizacyjnymi powinno się rozpocząć już w dzieciństwie.

 

            Dlatego już w najbliższy weekend, 23 i 24 marca od 10.00 do 18.00 z inicjatywy fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w Galerii Dominikańskiej przeprowadzane będą bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci poniżej 18 roku życia. Na chętnych czekać będą lekarze – specjaliści z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przebadają pociechy pod kątem różnych schorzeń.

 

            Badania będą miały charakter przesiewowy, objęte diagnozą będą m.in. skóra, jama ustna, układ kostny, układ oddechowy, waga, tętno i ciśnienie, a także wzrok, słuch oraz budowa ciała. Podczas badań wypełniona zostanie karta badań pacjenta, będąca wstępną diagnozą ogólnej kondycji dziecka. Zawierać ona będzie wskazania do ewentualnych konsultacji specjalistycznych oraz zalecenia wykonania dalszych sprofilowanych badań.

 

Zapraszamy!

Galeria Dominikańska, poziom -1

23-24 marca, godz. 10.00 – 18.00

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!