Pomagam i wpłacam

Biegacze z całego świata pomagają dzieciom chorym na raka. #BiegamDobrze dla Przylądka Nadziei

17 marca 2020

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dołączyła do grona instytucji charytatywnych, które można wspierać podczas największych imprez biegowych w Polsce. Uczestnicy 15. Półmaratonu Warszawskiego i 42. Maratonu Warszawskiego, podczas zapisów, mogą już wybierać ścieżkę charytatywną na rzecz małych pacjentów kliniki onkologii dziecięcej “Przylądek Nadziei”.

Dzięki współpracy Fundacji Maraton Warszawski i Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz pierwszy w historii uczestnicy majowego 15. Półmaratonu Warszawskiego oraz we wrześniu, podczas 42. Maratonu Warszawskiego, 8. Biegu na Piątkę i 6. Sztafety Maratońskiej, stając na starcie mogą wesprzeć leczenie dzieci chorych na raka.

– Takie biegi to doskonała możliwość na połączenie uprawiania sportu i pomagania. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że od tego roku będzie można pomagać w ten sposób naszym podopiecznym, dzieciom leczonym w klinice Przylądek Nadziei, która jest największym polskim centrum przeszczepowym – mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Taka pomoc jest też bardzo symboliczna. Dzieci chore na raka codziennie walczą o zdrowie i życie. Ich walkę można porównać właśnie z pokonaniem bardzo długiego dystansu i własnych słabości.

Projekt #BiegamDobrze to realna pomoc dla podopiecznych 11 organizacji charytatywnych, które zostały zaproszone do udziału w przedsięwzięciu. Zawodnicy – rekordziści potrafią zebrać darowizny liczone w dziesiątkach tysięcy złotych! W ubiegłym roku łączna kwota zdobyta przez biegaczy na cele charytatywne przekroczyła 900 tysięcy złotych. W tym roku organizatorzy mierzą jeszcze wyżej i chcą osiągnąć milion złotych. Co najmniej.

Dla podopiecznych Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” każde wsparcie to krok bliżej do zdrowia, a wszystko wskazuje na to, że dzięki biegaczom będą to kroki milowe. Już w pierwszych dniach od otwarcia zapisów start na rzecz dzieci chorych na raka zadeklarowało ponad 30 zawodników z całego kraju. Zespół Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” liczy, że w już pierwszym sezonie biegowym uda się zbudować drużynę, liczącą sto osób.

– Wierzymy, że to co robimy, będzie inspiracją dla wielu osób. Dla biegaczy oraz dla tych, którzy zechcą oddać część swojego wysiłku na naszą rzecz. Będziemy ich wspierać podczas biegu w specjalnym punkcie tuż przed startem, jak i w trakcie zawodów – zapowiada Przemek Pohrybieniuk. – Na trasie organizujemy doping, przygotujemy specjalne koszulki i medale dla tych, którzy pobiegną dla naszych dzieci. Zapraszamy do naszej drużyny!

Wystartować w szczytnym celu można indywidualnie, można też zgłosić od razu cały zespół: grupę znajomych, reprezentację firmy albo klubu sportowego. Zasady dla wszystkich są identyczne:

  • Rejestrując się na stronie www.rejestracja.maratonwarszawski.com/ wybieramy ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Wskazujemy organizację: Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
  • Tworzymy indywidualną zbiórkę pieniędzy.
  • Zbieramy co najmniej 350 zł, żeby wystartować w biegu i otrzymać wyjątkowy numer startowy. Zaangażowanie nie musi jednak skończyć się na tej kwocie!
  • Można wyznaczyć sobie dodatkowy cel i wyższą kwotę do osiągnięcia.
  • Zapraszamy do zabawy rodzinę, znajomych, kolegów z pracy czy szefa. Zebrana kwota pomoże w leczeniu małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei!

Zapisy na Półmaraton Warszawski otwarte są do 22 maja 2020. Do startu w maratonie zgłaszać się można aż do 26 września.

Więcej informacji na temat projektu oraz najnowsze informacje na temat biegowej drużyny Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” można znaleźć na stronie internetowej: www.naratunek.org/biegamdobrze/.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam