Pomagam i wpłacam

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową uczestnikiem Neuroblastoma Parent Global Symposium 2020

12 listopada 2020

Ponad 20 ekspertów w dziedzinie neuroblastomy z całego świata, blisko 30 sesji na temat najnowszych badań, diagnozy i leczenia tego nowotworu oraz 740 uczestników z 46 krajów świata. Tak w kilku słowach można podsumować Międzynarodowe Sympozjum Neuroblastomy dla Rodziców, którego jedynym uczestnikiem z Polski była Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

W dniach 6-7 listopada 2020 r., odbyło się, po raz pierwszy online, Międzynarodowe Sympozjum Neuroblastomy dla Rodziców, organizowane przez Fundację Solving Kids’ Cancer UK oraz Children’s Neuroblastoma Cancer Foundation.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową jako jedyna organizacja z Polski, miała okazję uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu, dzielić się doświadczeniami, zdobywać rzetelną wiedzę i poznawać najnowsze wyniki badań klinicznych prowadzonych w neuroblastomie.

Neuroblastoma Parent Global Symposium jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności neuroblastomy. Celem sympozjum, które jest organizowane co roku od 6-ciu lat, jest łączenie rodzin z całego świata wokół problematyki neuroblastomy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy rodzicami, lekarzami, psychologami oraz innymi specjalistami opieki zdrowotnej. Podczas 2-dniowych obrad poruszane są zarówno aspekty kliniczne dotyczące przebiegu choroby oraz jej leczenia, jak i zagadnienia dotyczące innowacyjnych badań nad leczeniem neuroblastomy. Rodzice i opiekunowie mają również możliwość poznania różnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z diagnozą, przebiegiem choroby i konsekwencjami zdrowotnymi neuroblastomy u dzieci.

W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 740 osób z 46 krajów na świecie. Ponad 20 międzynarodowych ekspertów przeprowadziło blisko 30 sesji, które dostarczyły rzetelnych informacji na temat leczenia neuroblastomy, badań klinicznych prowadzonych w Europie, Ameryce Północnej i Australii, a także konsekwencji związanych z diagnozą nowotworu u dziecka dla całej rodziny.

Materiały edukacyjne z sympozjum można znaleźć na stronie: https://www.nbparentsymposium.com/on-demand-list .

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam