Pomagam i wpłacam

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową uczestnikiem Neuroblastoma Parent Global Symposium 2020

12 listopada 2020

Ponad 20 ekspertów w dziedzinie neuroblastomy z całego świata, blisko 30 sesji na temat najnowszych badań, diagnozy i leczenia tego nowotworu oraz 740 uczestników z 46 krajów świata. Tak w kilku słowach można podsumować Międzynarodowe Sympozjum Neuroblastomy dla Rodziców, którego jedynym uczestnikiem z Polski była Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

W dniach 6-7 listopada 2020 r., odbyło się, po raz pierwszy online, Międzynarodowe Sympozjum Neuroblastomy dla Rodziców, organizowane przez Fundację Solving Kids’ Cancer UK oraz Children’s Neuroblastoma Cancer Foundation.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową jako jedyna organizacja z Polski, miała okazję uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu, dzielić się doświadczeniami, zdobywać rzetelną wiedzę i poznawać najnowsze wyniki badań klinicznych prowadzonych w neuroblastomie.

Neuroblastoma Parent Global Symposium jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności neuroblastomy. Celem sympozjum, które jest organizowane co roku od 6-ciu lat, jest łączenie rodzin z całego świata wokół problematyki neuroblastomy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy rodzicami, lekarzami, psychologami oraz innymi specjalistami opieki zdrowotnej. Podczas 2-dniowych obrad poruszane są zarówno aspekty kliniczne dotyczące przebiegu choroby oraz jej leczenia, jak i zagadnienia dotyczące innowacyjnych badań nad leczeniem neuroblastomy. Rodzice i opiekunowie mają również możliwość poznania różnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z diagnozą, przebiegiem choroby i konsekwencjami zdrowotnymi neuroblastomy u dzieci.

W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 740 osób z 46 krajów na świecie. Ponad 20 międzynarodowych ekspertów przeprowadziło blisko 30 sesji, które dostarczyły rzetelnych informacji na temat leczenia neuroblastomy, badań klinicznych prowadzonych w Europie, Ameryce Północnej i Australii, a także konsekwencji związanych z diagnozą nowotworu u dziecka dla całej rodziny.

Materiały edukacyjne z sympozjum można znaleźć na stronie: https://www.nbparentsymposium.com/on-demand-list .

Pozostałe aktualności

23 listopada 2020

Przylądek Nadziei od 5 lat leczy dzieci walczące z rakiem

Dwa lata ciężkiej pracy, ponad 100 mln złotych i zaangażowanie całej Polski. Tyle było trzeba, aby 5 lat temu powstała najnowocześniejsza klinika onkologiczna w kraju. Dziś dwa tysiące dzieci rocznie może walczyć z nowotworem w unikatowym miejscu. To, co wydawało się być tylko marzeniem, 23 listopada 2015 roku stało się faktem.

16 listopada 2020

Podaruj prezent dzieciom spędzającym święta w szpitalu

Ponad 1000 gier, książek, klocków i innych zabawek otrzymali od pacjenci Przylądka Nadziei w ubiegłym roku. Wszystkie dały ogromną radość, uśmiech i siłę. Wolontariusze z kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei spędzili dzięki nim ponad 2500 godzin na zabawie z dziećmi, które nawet święta spędzają w szpitalu. Powtórzmy to i w te święta!

29 października 2020

Dzieci z Przylądka Nadziei rapują o walce z rakiem

Beztroskie dzieciństwo przerwane mrożącą krew w żyłach diagnozą, miesiące spędzone w szpitalu, ból i nadzieja. To wszystko znajdziemy w utworach, które rapują mali pacjenci z wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Teksty piosenek napisali sami, a wszystko po to, by lepiej uporać się z chorobą.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!