Pomagam i wpłacam

Kampanię “Złota Wstążka” mięliśmy zacząć z przytupem i… tak właśnie było!

7 września 2021

Zbieranie kilometrów w ramach projektu RakReaton, bezpłatne badania USG dzieci oraz uroczysta inauguracja kampanii “Złota Wstążka” – 4 września był kolorowym i radosnym dniem pełen uśmiechu, radości i pomagania!

W sobotę od rana działaliśmy na pełnych obrotach. Zaczęliśmy od przywitania naszych Przyjaciół z Kilometrów Pomocy, którzy zorganizowali 12-godzinny bieg w  Parku Skowronim – Ultra Wrocław – Przegoń Raka. Ponad 379 zawodników przebiegło 4662 okrążeń, co dało 8634 kilometrów do puli wyzwania sportowego RakReatonu.

A od godziny 9:00 do 16:00 pod Przylądkiem Nadziei odbyły się bezpłatne badania USG dzieci w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda. Dzięki temu ponad 60 dzieci mogło wziąć udział w profilaktycznych badaniach.

Czekając na swoją kolej nasi wspaniali wolontariusze malowali  maluchom buzie i tworzyli balonowe zwierzaki, aby ten dzień był jeszcze bardziej kolorowy!

Przez cały ten czas pod oknami Kliniki odbywały się fantastyczne pokazy artystyczno-muzyczne:
😘 Reprezentacyjna Orkiestra Policyjna z Wrocławia uroczyście rozpoczęła Dzień Badań. Trąbki, bębny, saksofony, klarnety poszły w ruch!
😘 Pan Roman puszczał piękne, kolorowe bańki do nieba.
😘 Czerwone Noski zadbały o wesołą atmosferę na oddziałach, a także obok ambulansu.
😘 Roztańczona ekipa ze Zgrai, Zespołu Tanecznego z Wrocławia, dała fantastyczny pokaz tańca
😘 Kolorowe dziewczyny z Glow Cheerleaders zatańczyły dla naszych dzieci. Oczywiście nie mogło zabraknąć kolorowych pomponów!

Prosto z badań zapraszaliśmy gorąco na 🤗 wydarzenie He He Help – pomagamy dzieciom chorym na raka, które odbyło się na HALI Świebodzki.

🎗 Na początku pani prezes Fundacji – Anna Apel – opowiedziała czym jest Fundacja i Przylądek Nadziei oraz przybliżyła gościom znaczenie kampanii Złota Wstążka.

🎙 Następnie fantastyczny występ teatralny dała genialna ekipa z IMPROKRACJI, która nie tylko rozbawiła gości, ale również angażowała ich do scenariusza!

🎭 Gwiazda wieczoru, czyli Kabaret Paranienormalni razem z Jakub Wons zaprezentowali swoje najlepsze skecze, rozbawili publiczność, oraz przyciągnęli wiele fanów kabaretu i… pomagania!

👩‍🎤 🎸 Na koniec fantastyczny muzyczny duet: Katarzyna GAYA oraz Piotr Skrzypulec – głos Kasi i gitara Piotrka wprowadziła widownię z cudowny nastrój!

Pomiędzy występami Filip -prowadzący imprezę 🎤- przeprowadził wiele licytacji na rzecz małych pacjentów kliniki ⛵️ Przylądka Nadziei. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie przedmioty znalazły swoich właścicieli. A co licytowaliśmy?

– ręcznie malowany obrazek, który został stworzony przez ucznia jednej z Wrocławskiej szkoły
– Zestaw od Hali – koszulkę, czapkę oraz voucher
– Ręcznie robione kubeczki i 2 zaproszenia na ucztę od PANda Ramen
– Przepiękną bransoletkę od Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka
– Koszulkę sportową z autografem Andrzeja Bargiela
– Roczny zapas kawy od Grubego Ziarna
– Zaproszenie dla dwóch osób na kolację do Restauracji BERNARD
– Bon dla fantastyczną ucztę od Projektu Pizza
– Koszulkę oraz pysznego burgera do Wagayu
– Zaproszenie na zwiedzanie Browaru Stu Mostów dla dwóch osób, połączone z 3- daniową kolacją i degustacją piw kraftowych
– Koszulkę sportową z autografem samego Krzysztofa Piątka

Możliwości pomagania było wiele:

🌟 W zamian za wrzut do puchy u naszych wolontariuszy, goście otrzymali przypinkę z symbolem Złota Wstążka.
🌟 Można było również przekazać darowiznę przy pomocy terminala, lub dokonując wpłatę w naszym dobromacie.
🌟 Kupując misia, koszulkę, książkę, brelok czy kubek – również uczestnicy imprezy wspierali w ten sposób maluchy chore na raka.

A kto chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wydarzenia, mógł wykorzystać instagramową ramkę oraz zabawne 🤡 gadżety.

Dziękujemy:
❤️ wszystkim artystom oraz zespołom występującym za wspaniałe występy. ❤️ HALI Świebodzki za pomoc w organizacji.
❤️ Fundacji Ronalda McDonalda za organizację badań
❤️ wszystkim Przyjaciołom za przekazanie fantów na licytację.
❤️ Art Hotelowi Wrocław, PIN Catering Service Sierpina Paweł oraz Restauracji BERNARD za ogromne wsparcie.
❤️ naszym kochanym wolontariuszom za pomoc i towarzyszeniu nam przez cały dzień

To był prawdziwy Dzień 🤝 Pomagania. Cieszymy się, że otaczają nas tacy wspaniali ludzie. Jesteście niesamowici! Ściskamy Was mocno!

Pozostałe aktualności

20 grudnia 2021

Łukasz Wasiuta nowym dyrektorem ds. komunikacji i promocji

Dwanaście lat związany z szeroko pojętym marketingiem i public relations. Wieloletni manager i współzałożyciel jednej z wrocławskich agencji marketingowych, od tygodnia kieruje zespołem komunikacji i promocji organizacji, z inspiracji której powstała najnowocześniejsza w Polsce klinika dla dzieci chorych na raka.

9 grudnia 2021

To był wspaniały Koncert Nadziei! Wielkie święto muzyki i pomagania

Ogień w sercach, ogień na scenie i ogień na widowni! Tegoroczny,  11. Koncert Nadziei Wrocław zapamięta na bardzo długo! 6 grudnia o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie – 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągali pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych … Continued

5 listopada 2021

11. Koncert Nadziei – Capitalne Duety dla dzieci chorych na raka

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" ma ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Już 6 grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol organizujemy 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągają pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam