Pomagam i wpłacam

Kanonizacja Jana Pawła II

28 kwietnia 2014

 

Jan Paweł II oraz Jan XXIII w niedzielę, 27 kwietnia zostali przyjęci w poczet świętych Kościoła Katolickiego. Nasi podopieczni nie byli w stanie osobiście uczestniczyć w ceremoniach kanonizacyjnych, ale mogli oglądać w bibliotece Kliniki relację telewizyjną na specjalnie przygotowanym do tego celu telebimie. Obchody kanonizacji rozpoczęły się uroczystą mszą św., którą odprawił kapelan szpitalny, ojciec Krystian. Następnie wraz z rodzicami oraz pracownikami Kliniki mali pacjenci śledzić mogli transmisję z przebiegu uroczystości kanonizacyjnych, a dla tych, którzy zgłodnieli, Fundacja przygotowała pyszny poczęstunek.

Wszyscy byli jednakowo wzruszeni, wspominali niedawną wizytę u Papieża Franciszka oraz wraz z prof. Chybicką snuli plany na kolejną wyprawę do Watykanu. Zebrani w bibliotece Kliniki mogli także posłuchać ciekawych opowieści Tomasza Kobielskiego – himalaisty, zdobywcy ,,Korony Ziemi" oraz członka wyprawy ,,Szpik na Szczyt".

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam