Pomagam i wpłacam

Lekcja z Olimpijczykiem

23 lutego 2012

Paweł Rańda, polski wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu, brązowy medalista mistrzostw świata oraz zawodnik AZS Politechniki Wrocławskiej oficjalnie dołączył do ekipy budowlanej ,,Przylądka Nadziei”, a tym samym stanął w szeregu z tak szacownymi osobistościami jak Martyna Wojciechowska, prof. Jan Miodek, czy Piotr Rubik.

Wsparcie największej w Polsce społecznej idei budowy szpitala onkologicznego dla dzieci zdaje się być naturalną kontynuacją wcześniejszych działań sportowca; w 2008 r. Paweł Rańda przekazał fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” najważniejsze trofeum – srebrny medal olimpijski, który został dwukrotnie wylicytowany, przynosząc realną pomoc małym pacjentom, pokrywając zapotrzebowanie finansowe na leki i bieżące leczenie. Olimpijczyk jest kolejną wielką postacią, która tworzy grono ambasadorów budowy ,,Przylądka Nadziei

Podróżniczka i dziennikarka – Martyna Wojciechowska, zasłużony profesor – Jan Miodek, znany muzyk i kompozytor – Piotr Rubik, wreszcie wybitny sportowiec – Paweł Rańda – zdawać by się mogło, że tych ludzi dzieli prawie wszystko. Poprzez uczestnictwo we wspólnej idei stają się jednak wspaniałą, silną drużyną, pokazującą, że każdy – bez względu na status czy podejmowane zajęcie, może tworzyć wielkie dzieła – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Fundacji.

Odwiedzając małych pacjentów, sportowiec przygotował też dla nich ,,Lekcję z Olimpijczykiem”- opowiadał o najważniejszych momentach w swojej karierze oraz ciekawostkach, związanych z wioślarstwem, ilustrując wszystko unikalnym materiałem zdjęciowym i filmowym. Dzieci mogły więc dowiedzieć się jak reprezentacja Polski przygotowywała się do Olimpiady, co to jest bojka, kim jest szlakowy lub dlaczego szanowny gość po zawodach w Pekinie zgolił brwi. Paweł Rańda starał się pokazać małym pacjentom, że zapałem, postawą i determinacją można osiągnąć bardzo wiele. Najważniejsza jest jednak nadzieja i hart ducha.

Spotkania z najmłodszymi dają mi niesamowitą siłę – przyznaje olimpijczyk; wracam po nich naładowany pozytywną energią, bo wiem, że mam dla kogo płynąć. Chcę udowadniać, że wiara czyni cuda, nie tylko w świecie sportu, ale na każdym polu – dodaje.

Podczas spotkania z małymi pacjentami, Paweł Rańda otrzymał od naszych podopiecznych pamiątkowe laurki i obrazki, złożył też wpis do wielkiej Księgi Pamiątkowej dla znamienitych gości.

Tak niewiele trzeba, aby wzbudzić entuzjazm w naszych podopiecznych, którzy w przyszłości również będą chcieli wypłynąć na szerokie wody. Musimy im jednak dać szansę mierzyć się z żywiołami życia – dodaje Agnieszka Aleksandrowicz.


 

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam