Nowy sprzęt w Klinice.

19 grudnia 2013

Nowy zbiornik SYLAB w Klinice

 

Laboratorium w Klinice pochwalić się może najnowocześniejszym sprzętem do bezpiecznego przechowywania komórek macierzystych. Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zakupiła najnowszej generacji Zbiornik SYLAB. Jest to pojemnik wypełniony ciekłym azotem, w którym przechowywane są komórki, przeznaczone do przeszczepów. Poprzedni zbiornik z powodu uszkodzeń mechanicznych oraz braku możliwości automatycznego uzupełniania ciekłego azotu wymagał niezwłocznej kasacji, a zgromadzony w nim materiał musiał zostać pilnie przeniesiony do zbiornika zapewniającego stałe i kontrolowane warunki przechowywania.

Najnowszy zakup prezentuje się okazale, doskonale też spełnia swoje funkcje, dając małym pacjentom szansę na sprawne przeprowadzenie zabiegu przeszczepu szpiku.

 

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!