Pomagam i wpłacam

Otwarcie Poradni Hematologiczno-Onkologicznej w Jeleniej Górze

6 lipca 2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Jeleniej Górze uruchomiono Poradnię Hematologiczno-Onkologiczną dla Dzieci w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej przy ul. Ogińskiego 6! Będzie czynna w poniedziałki i piątki między 8:30 a 12:30 oraz w środy od 15 do 18.

Punkt w Jeleniej Górze powstał dzięki wysiłkom prof. dr hab. n. med. Bernardy Kazanowskiej z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Poradnię poprowadzi dr n. med. Ewa Niedzielska-Łoś – doświadczony specjalista pediatrii i onkohematologii, która przez 10 lat związana była z wrocławskim szpitalem.
Poradnia oferuje, m.in.:
– badania RTG, USG, TK, NMR,
– diagnostykę niedokrwistości,
– diagnostykę zaburzeń krzepnięcia,
– diagnostykę powiększonych węzłów chłonnych.
Pacjenci będą mogli zgłosić się tam ze skierowaniem do Poradni Onkohematologicznej, także na konsultację wyników morfologii oraz kontrolną wizytę w trakcie leczenia onkologicznego oraz po zakończeniu terapii. Dzięki temu nie muszą już w każdej sytuacji jeździć do kliniki we Wrocławiu.
Informujemy, że poradnia pobiera próbki z krwi włośniczkowej (z palca) oraz z krwi żylnej. Aktualnie nie ma możliwości pobrania krwi z wkłucia centralnego, ale wkrótce się to zmieni. Szczegółowe informacje na temat zakresu badań dostępne są pod numerami 75 75 37 489 oraz 75 75 37 490 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15).

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam