Pomagam i wpłacam

Piracki rejs małych pacjentów

1 sierpnia 2011

Na półmetku wakacji zorganizowaliśmy kolejny rejs statkiem po Odrze. Ta impreza stała się już coroczną tradycją.Nasi podopieczni wyczekują jej z niecierpliwością, bo jest to dla nich możliwość oderwania się choć na chwilę od szpitalnej rzeczywistości. Tym razem na pokład statku zabraliśmy również grupę przedszkolaków z Przedszkola Integracyjnego „Promyk Słońca”.  

O 11.25 Statek Goplana wypłynął z Przystani Zwierzynieckiej w prawie dwugodzinny rejs. Pogoda nam dopisała i na niebie świeciło piękne słońce, którego w te wakacje jest tak niewiele. Mogliśmy więc spędzić cały czas na górnym pokładzie statku i podziwiać z tej perspektywy piękno Wrocławia.

Na pokładzie powitał dzieci kapitan pirackiego statku, który wręczył wszystkim chorągiewki z charakterystyczną trupią czaszką z zasłoniętym okiem.

Jak przystało na piracki rejs, na dobry początek odśpiewano hymn wilków morskich, który zazwyczaj towarzyszy podróżom wśród fal. Ponieważ był to jednak rejs rekreacyjny, zamiast starć między marynarzami i korsarzami, panowała wspólna zabawa, łącząca zarówno zdrowe, jak i chore dzieci. Pod okiem rodziców i organizatorów maluchy śpiewały piosenki i brały udział w licznych zgadywankach. Pomocni wolontariusze malowali dziecięce buzie różnobarwnymi farbkami i zmieniali piratów w postacie z bajek.

Najważniejszym momentem rejsu było jednak poszukiwanie ukrytych skarbów. Na starej pirackiej mapie znalezionej na pokładzie Goplany zaznaczono bowiem miejsce, gdzie mogą znajdować się skarby. Pod okiem kapitana piratów odkrywano kolejne wskazówki, które w końcu doprowadziły pod pokład statku. A tam czekały już na wszystkich worki pełne zabawek!. Mali piraci mogli więc sprawiedliwie podzielić się odnalezionym łupem.

W podróż udała się również kilkuosobowa załoga z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej, poza paniami pielęgniarkami, nauczycielkami i psychologiem klinicznym obecna była szefowa kliniki prof. Alicja Chybicka.

Podczas całego rejsu na gości statku czekały stoły zastawione pożywnymi smakołykami, dodającymi energii tym, którzy nieco zmęczyli się zabawą.  

            "Nasz doroczny rejs zaczyna być tradycją – przyznaje prezes naszej fundacji, Agnieszka Aleksandrowicz – i muszę przyznać z radością, że nasi mali pacjenci zawsze czekają na niego z niecierpliwością. To idealna okazja żeby zaczerpnąć nieco więcej słońca, świeżego powietrza, no i – oczywiście – by choć na chwilę zapomnieć o wyczerpującej chorobie, jaka dotknęła te dzieci. W tym roku na rejs zaprosiliśmy także maluchy z przedszkola integracyjnego ,,Promyk Słońca” aby pokazać, że na żadnym polu nie ma różnicy pomiędzy dziećmi zdrowymi, a chorymi na nowotwory. Tak samo ekscytują się, gdy statek rusza, identycznie reagują na czarodziejskie sztuczki, prezentowane przez naszych gości, równie entuzjastycznie przeżywają całą wycieczkę. Chcemy pokazać nie tylko światu, ale przede wszystkim naszym małym pacjentom, że pomimo choroby można równie mocno cieszyć się życiem, trzeba tylko nie tracić nadziei". 

 Specjalne podziękowania kierujemy do Agnieszki Kochanowskiej – w imieniu wszystkich dzieci dziękujemy za stworzenie prawdziwie pirackiej atmosfery!. 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam