Pomagam i wpłacam

Ruch przybliża nas do zdrowia, czyli XIV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży!

13 maja 2021

Przed nami XIV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. Już 12 czerwca online oraz na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego obędzie się kolejna edycja imprezy!

Główną ideą onkoigrzysk jest promocja aktywności fizycznej i przekonanie dzieci i młodzieży po leczeniu choroby nowotworowej do aktywnego spędzania wolnego czasu, ponieważ to ruch przybliża nas do zdrowia. Sport stanowi podstawę działań prewencyjnych zapobiegających wielu schorzeniom, a w chorobie nowotworowej stanowi ważny czynnik profilaktyki wtórnej.

Wiemy, że w procesie leczenie i rehabilitacji warto wykorzystywać ruch chociażby w formie zabawy, ponieważ dziecko aktywne, ma większe pokłady siły i energii!

Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu oraz z Fundacją na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jednym z głównych pomysłodawców jest prof. Alicja Chybicka.

Jest to impreza cykliczna, która gromadzi liczne grono uczestników, widzów i kibiców. W tym roku zapraszamy wszystkich na e-platformę oraz na Stadion Olimpijski!

Program tegorocznej edycji obejmuje zawody lekkoatletyczne, m.in:

  • bieg wahadłowy,
  • skok w dal z miejsca,
  • rzut piłeczką do celu,
  • żonglerka piłką,
  • kręgle piłkarskie,

oraz konkurs plastyczny.

Serdecznie zapraszamy wszyyystkie dzieci – i te młodsze i starsze – do wzięcia udziału w zawodach!

Link do rejestracji: www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl

 

Do zobaczenia już 12 czerwca!

Pozostałe aktualności

15 czerwca 2021

Konkurs JAKĄ WAGĘ MA NADZIEJA? Finałowe głosowanie!

Zdecydujcie, kto zostanie zwycięzcą! Kto pojedzie NA DWA DNI z osobą towarzyszącą do parku rozrywki EnergyLandia i czyja praca pojawi się już niedługo na Wadze Nadziei. Najpiękniejszej wadze kuchennej na świecie, która dzięki firmie Łucznik pomagać będzie dzieciom z Przylądka Nadziei.

14 czerwca 2021

XIV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży za nami! Ależ to były emocje!

Ależ to były emocje! W sobotę odbyły się XIV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży organizowane m.in przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zabawa była przednia a emocje rozgrzewały do czerwoności.

3 czerwca 2021

Ani wypadają włosy. Poradnik dla dzieci i rodziców

Ukazał się kolejny z naszej serii poradnik dla dzieci będących w trakcie leczenia onkologicznego. Tym razem dotyczy on wypadania włosów podczas chemioterapii.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!