Pomagam i wpłacam

#RuchPrzybliżaNasDoZdrowia, czyli XII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

30 maja 2019

Przed nami XII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. Już 8 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego obędzie się kolejna edycja imprezy.

Główną ideą onkoigrzysk jest promocja aktywności fizycznej i przekonanie dzieci i młodzieży po leczeniu choroby nowotworowej do aktywnego spędzania wolnego czasu, ponieważ to ruch przybliża nas do zdrowia.  Sport stanowi podstawę działań prewencyjnych zapobiegających wielu schorzeniom, a w chorobie nowotworowej stanowi ważny czynnik profilaktyki wtórnej.

Wiemy, że w procesie leczenie i rehabilitacji warto wykorzystywać ruch chociażby w formie zabawy, ponieważ dziecko aktywne ma większe pokłady siły i energii.

Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe.

Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu.

Program obejmuje m.in. lekkoatletyczne dyscypliny olimpijskie: bieg sprinterski, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz rozgrywki w badmintonie i tenisie stołowym. Ponadto rozegrany zostanie mecz piłki nożnej oraz zainaugurowany w zeszłym roku bieg rodzinny: zachęcamy całe rodziny do pokonania dystansu 400m – biegiem, marszem, spacerem.

Szczegóły wydarzenia i zapisy: http://www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl/

Do zobaczenia 8 czerwca!

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam