Zapraszamy do kolejnej edycji akcji ,,Szkoły dla Nadziei”!

10 października 2017

Po raz kolejny zachęcamy młodzież z dolnośląskich szkół  do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Naszą ideą jest stworzenie sieci placówek, którym będziemy przyznawać tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”.
W kategorii szkół jest sześć obszarów działań, do których zapraszamy. Za każdą z aktywności, w którą włączy się szkoła, zostanie przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Koła te, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, będą świadczyć o poziomie zaangażowania w naszą akcję.
 
1. PIKNIKI, KIERMASZE I AKCJE CHARYTATYWNE – organizowanie akcji, które zachęcą zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli do pomocy dzieciom chorym na raka.
2. ZBIERAMY 1% – zapraszamy uczniów do pomocy w akcjach promujących przekazywanie Fundacji 1%.
3. WOLONTARIAT – nasi wolontariusze pomagają nam na wszystkich naszych akcjach – zbierają pieniądze do puszek i roznoszą setki ulotek. Zapraszamy uczniów do przyłączenia się do naszego wolontariatu
4. KOROWÓD NADZIEI – zapraszamy szkoły do udziału w paradzie, która 9 września przejdzie ulicami Wrocławia. Korowód pozwala zwrócić uwagę na los dzieci walczących z rakiem, które nie mogą rozpocząć roku szkolnego. (Korowód odbędzie się już po zakończeniu naszej akcji, dlatego od szkół będziemy oczekiwać pisemnej gwarancji obecnośći):)
5. ZBIERAMY NAKRĘTKI – zachęcamy uczniów i nauczycieli do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środków czystości i kosmetyków, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na leczenie dzieci
6. ,,NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA”– polega na tym, że na zakończenie każdego roku szkolnego, uczniowie wrzucają pieniądze do puszek naszych wolontariuszy zamiast kupować za nie kwiaty dla nauczycieli.
 
Każda z placówek która włączy się w akcje otrzyma dyplom ze słowami podziękowania i tytuł RATOWNIKA NADZIEI. Informację o zaangażowaniu szkoły wyślemy też do kuratorium, jak i władz gminy. Spośród szkół, które zdobędą sześć „KÓŁ RATUNKOWYCH” specjalne jury, w skład którego wejdą: nasza ambasadorka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej i Agnieszka Aleksandrowicz, prezes zarządu Fundacji, wybierze „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Na zwycięzców z każdej grupy będzie czekać wyjątkowa nagroda niespodzianka. Ponadto przygotowaliśmy również nagrodę specjalną dla jednej szkoły, którą jest Kindloteka –składająca się z 10 czytników Kindle oraz 500 e-booków ufundowana przez firmę Amazon.
Zaangażowanie szkół w nasz wielki projekt RATOWNIKÓW NADZIEI będzie pięknym wyrazem tego, że nawet najmniejsi ludzie potrafią uczynić świat lepszym!

w razie pytań prosimy o kontakt: anna.szymanska@naratunek.org
 
Szkoły dla Nadziei Regulamin

Zgłoszenie do akcji
Plakat promujący akcję ,,Szkoły dla Nadziei”

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!