Zapraszamy do kolejnej edycji akcji ,,Szkoły dla Nadziei”!

10 października 2017

Po raz kolejny zachęcamy młodzież z dolnośląskich szkół  do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Naszą ideą jest stworzenie sieci placówek, którym będziemy przyznawać tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”.
W kategorii szkół jest sześć obszarów działań, do których zapraszamy. Za każdą z aktywności, w którą włączy się szkoła, zostanie przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Koła te, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, będą świadczyć o poziomie zaangażowania w naszą akcję.
 
1. PIKNIKI, KIERMASZE I AKCJE CHARYTATYWNE – organizowanie akcji, które zachęcą zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli do pomocy dzieciom chorym na raka.
2. ZBIERAMY 1% – zapraszamy uczniów do pomocy w akcjach promujących przekazywanie Fundacji 1%.
3. WOLONTARIAT – nasi wolontariusze pomagają nam na wszystkich naszych akcjach – zbierają pieniądze do puszek i roznoszą setki ulotek. Zapraszamy uczniów do przyłączenia się do naszego wolontariatu
4. KOROWÓD NADZIEI – zapraszamy szkoły do udziału w paradzie, która 9 września przejdzie ulicami Wrocławia. Korowód pozwala zwrócić uwagę na los dzieci walczących z rakiem, które nie mogą rozpocząć roku szkolnego. (Korowód odbędzie się już po zakończeniu naszej akcji, dlatego od szkół będziemy oczekiwać pisemnej gwarancji obecnośći):)
5. ZBIERAMY NAKRĘTKI – zachęcamy uczniów i nauczycieli do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środków czystości i kosmetyków, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na leczenie dzieci
6. ,,NADZIEJA ZAMIAST KWIATKA”– polega na tym, że na zakończenie każdego roku szkolnego, uczniowie wrzucają pieniądze do puszek naszych wolontariuszy zamiast kupować za nie kwiaty dla nauczycieli.
 
Każda z placówek która włączy się w akcje otrzyma dyplom ze słowami podziękowania i tytuł RATOWNIKA NADZIEI. Informację o zaangażowaniu szkoły wyślemy też do kuratorium, jak i władz gminy. Spośród szkół, które zdobędą sześć „KÓŁ RATUNKOWYCH” specjalne jury, w skład którego wejdą: nasza ambasadorka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej i Agnieszka Aleksandrowicz, prezes zarządu Fundacji, wybierze „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Na zwycięzców z każdej grupy będzie czekać wyjątkowa nagroda niespodzianka. Ponadto przygotowaliśmy również nagrodę specjalną dla jednej szkoły, którą jest Kindloteka –składająca się z 10 czytników Kindle oraz 500 e-booków ufundowana przez firmę Amazon.
Zaangażowanie szkół w nasz wielki projekt RATOWNIKÓW NADZIEI będzie pięknym wyrazem tego, że nawet najmniejsi ludzie potrafią uczynić świat lepszym!

w razie pytań prosimy o kontakt: anna.szymanska@naratunek.org
 
Szkoły dla Nadziei Regulamin

Zgłoszenie do akcji
Plakat promujący akcję ,,Szkoły dla Nadziei”

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM