Pomagam i wpłacam

Zapraszamy na II edycję akcji PODARUJMY DZIECIOM ZDROWIE

9 września 2011

We wrześniu w ramach akcji społecznej „Podarujmy dzieciom zdrowie” w  Galeriach Carrefour odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Jest to już druga edycja tej akcji. W poprzedniej w czterech miastach przebadaliśmy ponad 300 dzieci. Teraz chcemy, aby taką możliwość miały dzieci z kolejnych siedmiu miastach. Badania będą przeprowadzane w dniach 17 i 24.09.2011 w godz. od 11.00 do 18.00. w specjalnie przygotowanych punktach na terenie Galerii Handlowych  Carrefour.

 

17.09 (sobota) odbędą się badania w Jastrzębiu Zdrój w Galerii Zdrój, w Rybniku w Galerii Śląskiej, w Zgorzelcu w Galerii Słowiańskiej oraz w Głogowie w Galerii Głogów, natomiast 24.09 (sobota) dzieci będą badane w Gdańsku w Galerii Morena, w Grudziądzu w Galerii Grudziądzkiej oraz w Białymstoku w Galerii Zielone Wzgórze.

Na wszystkich chętnych czekać będą lekarze różnych specjalizacji: ortopeda, laryngolog, alergolog oraz dietetyk. Rodzice będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich: mogą sprawdzić prawidłowość postawy dziecka, poradzić się w kwestii alergii skórnych i pokarmowych u dzieci, sprawdzić wskaźnik BMI i ustalić czy poziom tkanki tłuszczowej oraz waga dziecka jest prawidłowa. Dietetyk doradzi też i podpowie rodzicom, jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla najmłodszych.

Dodatkowo na małych pacjentów będzie czekała moc atrakcji w postaci konkursów, kolorowanek i cogodzinnych, wesołych bloków edukacyjnych. Podczas zabawy dzieci dowiedzą się o najistotniejszych zagadnieniach zdrowotnych związanych z pierwszą pomocą, właściwym odżywianiem, higieną oraz ekologią.

Nasza Fundacja jest patronem akcji, w którą zaangażowała się sieć Carrefour Polska. Bardzo dziękujemy za to zaangażowanie i serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do Galerii Carrefour na bezpłatne badania dzieci.  Wspomagamy leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, jednak jeśli tylko mamy okazję, włączamy się we wszelkiego typu akcje promujące zdrowie. Dzieci to nasza przyszłość. Pamiętajmy o słowach Janusza Korczaka – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.  

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam