Pomagam i wpłacam

Zatoka Ekopiratów. Przy klinice Przylądek Nadziei powstał ekologiczny plac zabaw

10 września 2019

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu plac zabaw przy Przylądku Nadziei nabrał całkiem nowego wymiaru. Jest teraz nie tyko radosny, ale również ekologiczny!

Dzisiaj uroczyście, w świetle fleszy i kamer nasz nowy plac zabaw, czyli przylądkowa Zatoka Ekopiratów został oficjalnie otwarty.

Zatoka Ekopiratów

Jest się czym pochwalić, bo nad całym placem zabaw powstała stalowa, ażurowa konstrukcja, obsadzona bluszczem. Wkrótce wyrosną z niego zielone ściany i dach, które będą dawały cień i ochronę przed słońcem. A bluszcz jest rośliną antysmogową – wychwytuje najwięcej szkodliwych pyłów z powietrza, dzięki czemu powietrze przy Przylądku Nadziei będzie czyste i zdrowe!

Na tym jednak nie koniec! Nad “Zatoką Ekopiratów” pojawiły się 24 panele fotowoltaicznych, które będą pobierały energię ze słońca, żeby zasilić LED-owe oświetlenie Zatoki i budynku Kliniki. Taka instalacja to redukcja emisji CO2 o ponad 6 ton rocznie! A panele wytworzą dodatkowo blisko 8 MWh energii elektrycznej w ciągu roku!

W powstaniu tego niezwykłego miejsca pomogli nam niezastąpieni Przyjaciele Przylądka! WFOŚiGW we Wrocławiu wsparł nas niebagatelną kwotą 140 tysięcy złotych, w realizacji pomogła też firma SC Johnson, a projekt powstał w pracowni firmy Arcadis.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i przecudne miejsce do zabawy dla dzieci! Pierwsi Ekopiraci już zameldowali się na pokładzie!

Zatoka Ekopiratów

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam