Pomagam i wpłacam

Zatoka Ekopiratów. Przy klinice Przylądek Nadziei powstał ekologiczny plac zabaw

10 września 2019

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu plac zabaw przy Przylądku Nadziei nabrał całkiem nowego wymiaru. Jest teraz nie tyko radosny, ale również ekologiczny!

Dzisiaj uroczyście, w świetle fleszy i kamer nasz nowy plac zabaw, czyli przylądkowa Zatoka Ekopiratów został oficjalnie otwarty.

Zatoka Ekopiratów

Jest się czym pochwalić, bo nad całym placem zabaw powstała stalowa, ażurowa konstrukcja, obsadzona bluszczem. Wkrótce wyrosną z niego zielone ściany i dach, które będą dawały cień i ochronę przed słońcem. A bluszcz jest rośliną antysmogową – wychwytuje najwięcej szkodliwych pyłów z powietrza, dzięki czemu powietrze przy Przylądku Nadziei będzie czyste i zdrowe!

Na tym jednak nie koniec! Nad “Zatoką Ekopiratów” pojawiły się 24 panele fotowoltaicznych, które będą pobierały energię ze słońca, żeby zasilić LED-owe oświetlenie Zatoki i budynku Kliniki. Taka instalacja to redukcja emisji CO2 o ponad 6 ton rocznie! A panele wytworzą dodatkowo blisko 8 MWh energii elektrycznej w ciągu roku!

W powstaniu tego niezwykłego miejsca pomogli nam niezastąpieni Przyjaciele Przylądka! WFOŚiGW we Wrocławiu wsparł nas niebagatelną kwotą 140 tysięcy złotych, w realizacji pomogła też firma SC Johnson, a projekt powstał w pracowni firmy Arcadis.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i przecudne miejsce do zabawy dla dzieci! Pierwsi Ekopiraci już zameldowali się na pokładzie!

Zatoka Ekopiratów

Pozostałe aktualności

29 lipca 2020

Żonglowali i pomagali

Żonglowanie to sztuka dla każdego? Pracownicy firmy SEMPIRE postanowili udowodnić, że TAK! Nasi Przyjaciele rzucili sobie nie lada wyzwanie. Postanowili zostać mistrzami podrzucania piłeczek i połączyć zabawę z pomaganiem! W pocie czoła, po godzinach pracy, szlifowali umiejętności, ale ich trud się opłacił! 

23 lipca 2020

Hej Śląsk Wrocław! Dziękujemy, że jesteście z nami!

Na zakończeniu piłkarskiego sezonu we Wrocławiu nie mogło zabraknąć wiernych, przylądkowych kibiców! Do ostatniego gwizdka trzymaliśmy kciuki za naszych Przyjaciół z WKS Śląsk Wrocław, którzy wspierają dzieci chore na raka każdego dnia.

18 lipca 2020

Charytatywny koncert Agnes Band w Hard Rock Cafe Wrocław

Kochani, z całego serca dziękujemy za ten wieczór! To był NIESAMOWITY koncert i mnóstwo dobrej energii dla dzieciaków z kliniki Przylądek Nadziei! Muzyka na żywo jest najlepsza! A jeśli dodatkowo pomaga, rosną nam serca!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam