Zatoka Ekopiratów. Przy klinice Przylądek Nadziei powstał ekologiczny plac zabaw

10 września 2019

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu plac zabaw przy Przylądku Nadziei nabrał całkiem nowego wymiaru. Jest teraz nie tyko radosny, ale również ekologiczny!

Dzisiaj uroczyście, w świetle fleszy i kamer nasz nowy plac zabaw, czyli przylądkowa Zatoka Ekopiratów został oficjalnie otwarty.

Zatoka Ekopiratów

Jest się czym pochwalić, bo nad całym placem zabaw powstała stalowa, ażurowa konstrukcja, obsadzona bluszczem. Wkrótce wyrosną z niego zielone ściany i dach, które będą dawały cień i ochronę przed słońcem. A bluszcz jest rośliną antysmogową – wychwytuje najwięcej szkodliwych pyłów z powietrza, dzięki czemu powietrze przy Przylądku Nadziei będzie czyste i zdrowe!

Na tym jednak nie koniec! Nad “Zatoką Ekopiratów” pojawiły się 24 panele fotowoltaicznych, które będą pobierały energię ze słońca, żeby zasilić LED-owe oświetlenie Zatoki i budynku Kliniki. Taka instalacja to redukcja emisji CO2 o ponad 6 ton rocznie! A panele wytworzą dodatkowo blisko 8 MWh energii elektrycznej w ciągu roku!

W powstaniu tego niezwykłego miejsca pomogli nam niezastąpieni Przyjaciele Przylądka! WFOŚiGW we Wrocławiu wsparł nas niebagatelną kwotą 140 tysięcy złotych, w realizacji pomogła też firma SC Johnson, a projekt powstał w pracowni firmy Arcadis.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i przecudne miejsce do zabawy dla dzieci! Pierwsi Ekopiraci już zameldowali się na pokładzie!

Zatoka Ekopiratów

Pozostałe aktualności

19 września 2019

Przylądkowa wycieczka do Amazon Polska. Było niesamowicie i… piżamowo!

Z okazji miesiąca świadomości dziecięcych chorób nowotworowych dostaliśmy zaproszenie od Przyjaciół Przylądka z Amazon Polska na wyjątkową wyprawę. Zobaczcie, co zastaliśmy na miejscu!

16 września 2019

Edyta Jungowska opowiadała dzieciom z Przylądka o Pippi Pończoszance

Piękne bajki, dużo radości i wspaniała zabawa dla małych i dużych! Odwiedziła nas w Przylądku Nadziei pani Edyta Jungowska, żeby poczytać bajki, opowiedzieć zabawne historyjki, zrobić zdjęcia z fanami i rozdać autografy.

15 września 2019

Cała Oleśnica Biega dla dzieci z Przylądka Nadziei!

V Festiwal Biegów Rodzinnych miał w tym roku nie tylko wymiar sportowy i rekreacyjny. Tym razem biegacze i kibice włączyli się w pomaganie dzieciom chorym na raka i pomagali podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!