WOLONTARIAT PRACOWNICZY


Wolontariat pracowniczy może przybierać różnorodne postaci. Wierzymy, że wspólnie znajdziemy formę najbardziej dogodną dla swojej firmy. Zapraszamy na przykład do organizowania wewnątrz firmy zbiórek na rzecz naszych podopiecznych. Może to być zbiórka środków finansowych i wówczas pomożemy Wam ją przygotować – dostarczymy zaplombowane puszki i identyfikatory dla osób kwestujących. Bardzo często prosimy też zaprzyjaźnione firmy o przeprowadzenie zbiórki określonych darów – na przykład książek, klocków LEGO czy gier planszowych dla naszych podopiecznych.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji, w które zaangażowali się nasi sponsorzy była zbiórka pluszaków z okazji Dnia Misia. Tutaj możesz zobaczyć jej efekty: http://dzienmisia.naratunek.org/

Możecie również stworzyć własną akcję z myślą o dzieciach chorych na raka. Jedną z takich corocznych tradycji jest ubieranie choinki dla kliniki onkologii dziecięcej. To inicjatywa pracowników salonu Mercedes Benz-Grupa Wróbel, którzy przed każdą Wigilią kupują ozdoby choinkowe i ogromne drzewko, a potem przywożą wszystko na dziedziniec Przylądka Nadziei, gdzie ubierają choinkę. Jeśli masz własny pomysł na konkretną formę pomocy – zgłoś się do nas. Razem na pewno dopracujemy szczegóły akcji, która sprawi radość chorym dzieciakom.

Chętnie skorzystamy również z doświadczenia pracowników Twojej firmy. Jeśli chcieliby oni wesprzeć Fundację swoją wiedzą i umiejętnościami, to zawsze znajdziemy sposób, żeby jak najefektywniej z tego skorzystać. W ten sposób wsparł nas koncern NOKIA, który pracuje nad projektem HOPE IT. W jego ramach zespół NOKII i wolontariuszy z branży IT stworzy platformę, które zrewolucjonizuje sposób zbierania pieniędzy dla najbardziej potrzebujących. Pierwszym krokiem jest HACKATHON, na który przyjedzie około 150 najlepszych programistów z całej Polski. Przez 24 godziny będą wspólnie pracować nad stworzeniem koncepcji innowacyjnej platformy crowdfundingowej „Hopeware”. To dla nas szczególnie cenna inicjatywa. Z jednej strony dzięki niej dostaniemy do ręki doskonałe narzędzie, które umożliwi nam efektywne zbieranie pieniędzy, a z drugiej strony zyskamy całą rzeszę nowych przyjaciół – programistów zaangażowanych w projekt.

 

Wolontariat pracowniczy zorganizowany we współpracy z Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” to gwarancja mądrego wspierania i rozwijania zaangażowania społecznego pracowników. Skontaktuj się z nami – razem znajdziemy najlepszą formę pomocy, do której zaprosimy Twoich pracowników!

 

Dominika Kocińska

Mail: dominika.kocinska@naratunek.org

Tel: 728 923 530