Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

21 lutego 2019

Kubuś to pieszczoch – rozrabiaka. Guza w płuckach chce się pozbyć w ciągu roku

Kuba Koput pochodzi z Lubania i jest bardzo wyczekiwanym dzieckiem – oczkiem w głowie mamy i taty. Pierwszy rok  życia upłynął mu na poznawaniu świata, nauce pierwszych słów i stawianiu pierwszych kroków. Uśmiechnięty, aktywny – wszędzie było go pełno. Nikt się nie spodziewał, że jako dwulatek będzie walczył z groźnym nowotworem – mięsakiem, który zaatakował … Continued

14 lutego 2019

Bartek rzucił wyzwanie białaczce. 99% jego krwi było chore

Jeszcze we wrześniu Bartek szykował się do kolejnego, aktywnego roku szkolnego. Jest uczniem szkoły sportowej we Wrocławiu. Gra w piłkę, biega. Wszędzie go pełno, jak każdego chłopca w wieku 10 lat. Tym razem jednak historia potoczyła się inaczej.

7 lutego 2019

Maks i trzy białaczki na raz. Lekarze łapali się za głowy

Trudno jest wyobrazić sobie walkę z białaczką – jeszcze ciężej jest wyobrazić sobie stawianie czoła aż trzem rodzajom tej ciężkiej choroby. Dwunastoletni Maks Wróbel jest niesamowitym wojownikiem, który, niczym Kapitan Ameryka, przystąpił do walki z potężnym złem – białaczką szpikową i dwoma białaczkami limfoblastycznymi typu B i T. Chłopiec pochodzi z urokliwej wioski –  Szyldaka … Continued

2 lutego 2019

Farby, taniec i jednorożce. Blanka ma sposób na to, jak nie myśleć o chorobie

Pojechać do Paryża i zobaczyć Disneyland, a potem wrócić do szkoły. Bo w szkole nie da się nudzić. I jeszcze paleta malarska, taka do mieszania farb. To największe marzenia dwunastoletniej Blanki. Jej domem od dwóch lat jest szpital.

25 stycznia 2019

Mały Alan zmaga się z mięsakiem. Rodzice z niepewnością

Alan ma 3 lata i niezwykłą ciekawość świata. Uwielbia samochody, świnkę Peppę i Psi Patrol. Rodzice żartują, że chwilami bywa szalony. Jak każdy wesoły chłopak w jego wieku. Jednak jesienią w tę radość wkradł się strach. Alan zachorował. Bardzo poważnie.

20 stycznia 2019

Ola walczy z groźnym intruzem w kręgosłupie

Poszukiwania przyczyny choroby Oli okazały się trudniejsze niż znalezienie igły w stogu siana. Dziewczynka odwiedziła wielu specjalistów i zmierzyła się z niewyobrażalnym bólem, zanim lekarze odkryli przyczynę choroby.

12 stycznia 2019

Ewelinka z kocim oczkiem. Trwa wyścig o to, żeby mogła widzieć

Jak bardzo może stanąć na głowie czyjeś życie, kiedy z dnia na dzień trzeba zacząć walkę o zdrowie dziecka? Pani Bożena i pan Leszek wiedzą o tym najlepiej na świecie. Ich maleńka córeczka Ewelinka mierzy się z siatkówczakiem, nowotworem który zaatakował jej oczka.

29 listopada 2018

Kornelia chce wyzdrowieć, by mama już więcej nie płakała

Nie jest łatwo przyznać się publicznie: „Mam chore dziecko”. Człowiek myśli, że sobie sam poradzi. Jednak, gdy okazuje się, że leczenie dziecka wyniesie milion złotych, nie ma miejsca na strach i skrupuły. Dziś mama apeluje: „Pomóżcie mojej córeczce, mojej kochanej Kornelce. Jest zbyt mała, żeby umierać!”.

23 listopada 2018

Adaś gaduła, co ma germinalnego guza

U Adasia wykryto chorobę, gdy była już bardzo zaawansowana. Dawała przerzuty, odbierała władzę w nóżkach i rękach. Na chwilę zabrała wzrok, a potem złamała kręgosłup. Mimo diagnozy: nowotwór, rodzice postanowili przejść przez chorobę z optymizmem. I pokonać raka uśmiechem.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1% podatku