Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

12 maja 2022

Pomóc może nowoczesny lek. Trzyletnia Tosia zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną

Antonina Wójtowicz z Polkowic uwielbia tańczyć. Wystarczy puścić jakąkolwiek piosenkę, żeby Tosia zaczęła poruszać się w rytm muzyki. Mimo że ostra białaczka limfoblastyczna, na którą zachorowała dziewczynka, zburzyła pewien rytm jej życia i rodziców, to nasza bohaterka dzielnie znosi trudy leczenia.

5 maja 2022

Marzy, by opiekować się zwierzętami, choć dziś sam wymaga specjalistycznej opieki. Siedmioletni Michał dzielnie walczy z mięsakiem prążkowanokomórkowym (RMS)

Michał Drankiewicz z Głogowa jest bardzo ambitny. W przyszłości chciałby zostać weterynarzem i opiekować się zwierzętami. Bardzo lubi przebywać na gospodarstwie, karmić króliki, kury i kaczki. Zanim jednak zacznie pomagać innym musi najpierw pomóc sobie i wygrać walkę z nowotworem zlokalizowanym w prostacie i blokującym pęcherz moczowy.

27 kwietnia 2022

3,5 letnie bliźniaczki łączy nie tylko zamiłowanie do rysowania, lepienia i śpiewania. Lenę i Agnieszkę łączy również białaczka, której ani myślą się poddać

Lena i Agnieszka Nowak z Iłowy są bliźniaczkami. Lubią bawić się ciastoliną, rysować Świnkę Peppę oraz bohaterów z Psiego Patrolu. Dużo czasu spędzają w internecie. Lena na TikToku, natomiast Agnieszka na YouTube. To stąd znają chińskie i angielskie piosenki, które często śpiewają. Obie siostry chorują na ostrą białaczkę limfoblastyczną i walczą o powrót do zdrowia.

13 kwietnia 2022

Uwielbia bajki i piosenki o zwierzętach. Dwuletni Filip cierpi na Zespół Huntera, niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę

Filip Buszyniewicz z Warszawy ma własne zdanie, jest asertywny i lubi stawiać granice – najczęściej z rozbrajającym uśmiechem na twarzy. Jest chłopcem bardzo ciekawym świata, lubi we wszystkim towarzyszyć swoim rodzicom. Fascynują go autobusy, pociągi i pojazdy na sygnale: samochody policyjne, karetki pogotowia oraz wozy strażackie. Od urodzenia choruje na Zespół Huntera, nieuleczalną chorobę metaboliczną uwarunkowaną genetycznie.

7 kwietnia 2022

Najpierw dowiedział się, że jest chory, potem wybuchła wojna. Nazari kontynuuje leczenie w Polsce i stawia czoła ostrej białaczce szpikowej

Piętnastoletni Nazari Fedoruk z Ukrainy o tym, że ma nowotwór dowiedział się kilka tygodni przed wybuchem wojny. W dniu rosyjskiej inwazji przebywał w obwodowym szpitalu w Łucku, skąd został ewakuowany do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Nazari i mama Iwanna nie zabrali wiele ze sobą. W kraju została kochana rodzina i zwierzaki. Jednak nasz bohater nie został w chorobie sam. W Polsce otrzymał profesjonalną pomoc, dzięki której kontynuuje własną walkę o powrót do zdrowia.

1 kwietnia 2022

Pluszowe świnki pomagają mu w walce z chorobą. Ośmiomięsięczny Hubert stawia czoła neuroblastomie

Hubert Świerzewski z Walimia to pogodny maluch, któremu uśmiech nie znika z buzi nawet w szpitalu, gdzie dzielnie walczy z neuroblastomą. Nowotwór zaatakował głowę chłopca, nadnercza, wątrobę, i policzek. Ale mały pacjent nie poddaje się i stawia czoła chorobie. W walce towarzyszą mu ukochane pluszowe świnki.

24 marca 2022

O statkach wie wszystko. Mikołaj walczy z mięsakiem tkanek miękkich i płynie po zdrowie

Pięcioletni Mikołaj Wanke z Opola uwielbia opowiadać o swoich pasjach. Ma ich wiele. Jest prawdziwym ekspertem od statków, zwłaszcza wycieczkowych i kontenerowców. Czyta książki o okrętach, ogląda filmy i zastanawia się: dlaczego statki się nie przewracają? Choć życie Mikołaja od momentu diagnozy wywróciło się do góry nogami, to nasz wojownik dzielnie walczy z mięsakiem tkanek miękkich.

18 marca 2022

Z klocków potrafi zbudować ósmy cud świata. Ośmioletni Kacper walczy o powrót do zdrowia

Kacper Laskowski z Kaszyc Milickich to prawdziwy wulkan energii. Nie tylko buduje futurystyczne miasta z klocków Lego City, ale też gra w Minecrafta lub w Brawl Stars. Jeszcze do niedawna jeździł na rolkach, hulajnodze, grał w piłkę nożną i ścigał się na rowerze. Dziś w Przylądku Nadziei skupia się na walce z ostrą białaczką limfoblastyczną T-komórkową.

11 marca 2022

O kosmosie, roślinach i samochodach wie prawie wszystko! Adaś czyta encyklopedię nawet w szpitalu

Uwielbia Lego, Minecrafta i czytanie książek – szczególnie powieści detektywistycznych, przygodowych i encyklopedii. W małym palcu ma wiedzę o kosmosie, roślinach, zwierzętach i motoryzacji. Adaś czyta encyklopedię nawet w klinice onkologicznej, gdzie dzielnie walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam