Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

29 września 2022

Miała piękne włosy, które straciła przez chemię. 3,5-letnia Maja walczy z nowotworem złośliwym

Maja Pyka z Jeleniej Góry jest bardzo wesoła. Najbardziej ciekawi ją otaczający świat oraz ludzie, dzięki czemu ma wielu wspaniałych przyjaciół. Lubi spędzać czas na placu zabaw, rysować, wyklejać, oglądać „Psi Patrol”, „Strażaka Sama” i budować wysoką wieżę z drewnianych klocków. W tej chwili czeka na przyjście na świat swojej młodszej siostry Melanii oraz dzielnie walczy z neuroblastomą, nowotworem złośliwym.

15 września 2022

Jego marzeniem jest hodować węże. 13-letni Staś choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną

Stanisław Kudźma z Dobrzykowic to nie tylko prawdziwy wulkan energii, lecz również przyszły mistrz taekwondo. Kiedy nie trenuje, łowi z tatą ryby, czyta mangę, ogląda anime, gra w piłkę nożną, pływa, jeździ na nartach i na rowerze. Lubi gry komputerowe, zwłaszcza takie, w które może pograć z przyjaciółmi przez internet. Od sierpnia zmaga się z białaczką. Pogorszenie stanu zdrowia u chłopca nastąpiło po jednym z wakacyjnych obozów.

25 sierpnia 2022

Na klinikę zaczął mówić „dom”. 6,5-letni Mieszko zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną

Mieszko Pilc z Kopańca jest małym wynalazcą o wielkim umyśle. Kiedy nie przeprowadza doświadczeń, jeździ na nartach, rysuje i układa klocki Lego. Od maja zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną, w której pokonaniu wspiera go kochająca rodzina.

21 lipca 2022

Kiedy przebywa na dworze, chłonie świat całą sobą. 8-miesięczna Zosia choruje na kosmówczaka

Zosia Smolarczyk z Tworzyjanowa jest bardzo ciekawa świata i ludzi. Wyróżniają ją duże, niebieskie oczy i mądry, przeszywający wzrok zachwycający wszystkich. Każdą napotkaną osobę obdarza pięknym uśmiechem, który prawie nigdy nie schodzi z jej twarzy. Jej życie to jeden wielki szpital, w domu bywa tylko na chwilę, lecz kiedy nie jest w szpitalu, chętnie bawi się ze swoim kotkiem Lolkiem. Zosia od urodzenia zmaga się z kosmówczakiem, na który choruje również jej mama.

29 czerwca 2022

Ma rewelacyjną pamięć, deklamuje wiersze i śpiewa. 2,5 letnia Zosia stawia czoła ostrej białaczce limfoblastycznej

Zosia Jaworska z Wrocławia uwielbia recytować wiersze. Z pamięci potrafi powiedzieć całą „Lokomotywę” Tuwima, często śpiewa i pląsa przy ciężkich brzmieniach muzyki rockowej. Kocha pieski, a zwłaszcza Pumę, owczarka niemieckiego, który jest pieszczochem dziadków. Na oddziale jest maskotką i jak jest w dobrej formie to wszędzie jej pełno, dzięki czemu zdobywa nowych przyjaciół: młodszych i tych trochę starszych. Uwielbia wszystkie ciocie i wujka z oddziału.

23 czerwca 2022

Normalne życie nastolatka przerwała śmiertelna choroba. 13-letni Oscar zmaga się z mięsakiem Ewinga

Oscar Cosenza z Wrocławia jest bardzo aktywnym nastolatkiem. Uwielbia jeździć konno i skakać na trampolinie. Spośród innych cech charakteru, wyróżnia go pozytywne nastawienie do życia. Jego wesołe usposobienie niejednokrotnie udziela się jego najbliższemu otoczeniu. Jednak od ubiegłego roku Oscar próbuje zwalczyć nowotwór, który pojawił się w jego ciele, nad kostką prawej nogi.

9 czerwca 2022

Oprócz prezentu na Gwiazdkę, dostał chemię. Tyberiusz choruje na mięsaka pęcherza moczowego

3,5 letni Tyberiusz Gwoździcki z Szymonkowa najbardziej lubi spędzać czas wśród koni, kóz, kotów i psa. Fascynuje się samochodami oraz sprzętem rolniczym. Jest wesoły i energiczny, jeździ na rowerze i hulajnodze. Zanim nauczył się chodzić, już dosiadał konia w swojej rodzinnej wiosce.

19 maja 2022

Nie polubiła się ze smoczkiem, tylko polubiła się z siostrą. Antosia walczy z nowotworem złośliwym

Czternastomiesięczna Antonina Madejska-Rusinek z Wrocławia ma pięcioletnią siostrę Hanię. Obie są bardzo zżyte ze sobą, lubią słuchać piosenek dla dzieci i przygotowywać śpiewno-taneczne występy pod okiem mamy. Tosia uważnie wsłuchuje się w to, co mówią inni ludzie. Jest ciekawą świata, wesołą i uśmiechniętą dziewczynką, mimo że choruje na neuroblastomę IV stopnia, nowotwór złośliwy z przerzutami.

12 maja 2022

Pomóc może nowoczesny lek. Trzyletnia Tosia zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną

Antonina Wójtowicz z Polkowic uwielbia tańczyć. Wystarczy puścić jakąkolwiek piosenkę, żeby Tosia zaczęła poruszać się w rytm muzyki. Mimo że ostra białaczka limfoblastyczna, na którą zachorowała dziewczynka, zburzyła pewien rytm jej życia i rodziców, to nasza bohaterka dzielnie znosi trudy leczenia.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam