Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

13 sierpnia 2021

Po przeszczepie najlepsze są… pierogi! Jak Hania wygrała z białaczką

Hania miała sześć lat kiedy na nią, jej rodziców i siostrę Tosię spadł potężny cios. Diagnoza: białaczka. Ta historia to dowód na to, jak ważna jest szybka diagnoza, ile daje wsparcie najbliższych podczas leczenia i że nowotwór krwi to co prawda groźny przeciwnik, ale da się go pokonać.

15 lipca 2021

Jedna na milion. Z powodu wad genetycznych Wiktoria nie umie chodzić, mówić ani oddychać

Wikunia ma zaledwie rok, ale większość swojego życia spędziła w szpitalu. Przez wadę tchawicy i krtani nie może sama oddychać, ale to nie koniec przeszkód z jakimi musi się mierzyć. Dziewczynka ma rozszczep podniebienia, niedoczynność tarczycy i potrzebuje toczenia krwi, bo cierpi na niedokrwistość Blackfana-Diamonda. Rzadką chorobę genetyczną, która dotyka jedno na milion dzieci.

13 lipca 2021

Domi waleczne serce kiedyś pomagała innym, dziś sama potrzebuje naszego wsparcia

Dwa nowotwory, tysiące przyjętych leków, lata spędzone w szpitalu, ciężkie powikłania niekończący się ból i morze wylanych łez. Dominika przeszła wiele terapii, operację na kręgosłupie, przeszczep szpiku. Przeszczep zwalczył białaczkę, ale powikłania prowadzą do inwalidztwa, a nawet śmierci. Jedynym ratunkiem jest kosztowna kuracja, która nie jest refundowana. By żyć, Dominika potrzebuje Waszej pomocy.

5 lipca 2021

Adrian marzy by zostać kierowcą autobusu. Najpierw potrzebuje pomocy w pokonaniu białaczki

Adrian uwielbia budować pojazdy z klocków lego, a jego największą pasją są autobusy. Jego marzeniem jest zostać zawodowym kierowcą i pracować za kółkiem w MPK. Jednak na drodze do jego marzeń stoi ostra białaczka limfoblastyczna. Chłopiec choruje już od 4 lat, a choroba wraca jak bumerang. Jedyną szansą na pokonanie przeciwnika jest terapia CAR-T. Adrian potrzebuje naszej pomocy.

28 czerwca 2021

W szpitalu uczył się chodzić i mówić. Daniel od urodzenia walczy z rakiem

Daniel już od narodzin miał pod górkę. Gdy przyszedł na świat zmagał się z wrodzonym zapaleniem płuc. Chwilę później przyszło mu walczyć z o wiele gorszym wrogiem – neuroblastomą IV stopnia. Rak zaatakował czaszkę, kręgosłup, miednicę, kość krzyżową i kości ramion. Daniel spędził większość swojego życia w szpitalu, a swoje pierwsze urodziny świętował na szpitalnym … Continued

18 czerwca 2021

Białaczka wyniszczyła organizm Dominiki. Dziewczyna potrzebuje leku by ratować serce, wątrobę i płuca

Walka z białaczką wywróciła życie Dominiki do góry nogami. Dziewczyna porzuciła marzenia o fryzjerstwie i odłożyła na bok rolki. W trakcie leczenia musiała na nowo nauczyć się chodzić, grzybica atakowała jej płuca, a jej wzrok znacznie się pogorszył. Ale Dominika się nie poddaje. Pokonała białaczkę i wciąż walczy o marzenia. Najpierw jednak musi ratować swoje serce, wątrobę i płuca. Pilnie potrzebuje drogiego leku.

10 czerwca 2021

Ignaś, trzyletni tancerz, miłośnik zwierząt i mały ogrodnik, walczy z guzem Wilmsa

Ignaś uwielbia tańczyć, jeździć konno i plewić grządki ze swoimi dziadkami. Jego największym marzeniem jest posiadanie własnej stajni oraz hodowla alpak, a przez życie idzie tanecznym krokiem, którego nie przerwała nawet choroba. Wojownik walczy z guzem brzucha. Ignacy Płoska z Pobiedzisk to bardzo żywiołowy maluch, który uwielbia prace w ogródku, grać w piłkę, śmigać na … Continued

2 czerwca 2021

6-letnia Zuzia kontra nowotwór układu nerwowego. Dziewczynka zbiera wszystkie siły, aby pokonać groźną chorobę

Kiedy radosna i uśmiechnięta dziewczynka, wymiotuje i skarży się na ból głowy, to znak, że trzeba szybko interweniować. Po wnikliwych badaniach okazało się, że Zuzia choruje na Medulloblastomę, który jest złośliwym nowotworem układu nerwowego. Sześciolatka rozpoczęła walkę z agresywnym wrogiem.

20 maja 2021

„Lubimy grać i się śmiać” – przylądkowy raper Bartek chce dać kopa chorobie, a później nagrać płytę

Kiedy ogromny guz na nodze 9-latka pojawia się niespodziewanie, to znak, że dzieje się coś niedobrego. Okazało się, że to mięsak tkanek miękkich. Na szczęście pani Justyna – mama Bartka, zareagowała błyskawicznie i Bartek szybko rozpoczął intensywne leczenie.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam