Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

12 kwietnia 2019

Dzielny Bartek kontra guz germitalny. Wygrana jest w zasięgu ręki

Radosny, energicznie i uśmiechnięty. Miłośnik zwierząt i prawdziwy konstruktor budowli z klocków - taki właśnie jest Bartek Szpatowicz. Od wielu miesięcy walczy z groźnym przeciwnikiem - guzem germitalnym. Chłopiec chce wrócić do domu, do siostry i piesków, za którymi tęskni. Rodzice mają nadzieję, że już niedługo chłopiec znowu będzie zdrowy. 

28 marca 2019

Fabian ze złotym sercem. Sportowiec i wolontariusz czeka na dawcę szpiku

Całe życie pomagał innym, teraz sam jest w potrzebie. Fabian nawet podczas choroby bardziej myślał o dzieciach, bojących się badań i rozdawał im misie na pocieszenie. Białaczka szpikowa to trudny przeciwnik, ale dla sportowca nie ma rzeczy niemożliwych. A tym razem to gra zespołowa! Szukamy dla Fabiana dawcy szpiku. Każdy może pomóc!

21 marca 2019

Kacper uwielbia pomagać. Kiedy pokona białaczkę, będzie pokazywać ludziom świat

Utalentowany tancerz i aktor, miłośnik turystyki i chłopak o złotym sercu dla ludzi i zwierząt. Opisać Kacpra jednym zdaniem nie sposób. Już prawie rok mierzy się z nietypową odmianą białaczki szpikowej. Ale wie, że dzięki wsparciu rodziców i przyjaciół nawet najtrudniejsze wyzwanie można zrealizować. A potem zająć się ambitnymi planami.

14 marca 2019

Aleks chce pokonać białaczkę limfoblastyczną, aby rozpocząć przygodę ze survivalem

Jesienią Aleks miał cieszyć się wakacjami marzeń razem z mamą, tatą i maleńką siostrą. Zamiast tego – złamał nogę. Niestety gips i rehabilitacja to nie koniec jego problemów. W grudniu okazało się, że zamiast powrotu do szkoły, chłopca czeka pobyt w szpitalu. Na dłużej. A wszystko przez białaczkę limfoblastyczną.   13-letni Aleks ma szerokie zainteresowania … Continued

7 marca 2019

Małej Hani w walce z neuroblastomą pomagają anioły

Niewielki Międzybórz długo będzie pamiętał tę historię. Hania miała tylko siedem miesięcy, kiedy zachorowała na raka układu nerwowego. Guz w kręgosłupie dziewczynki był ogromny. I oplótł się wokół żyły głównej. Żeby pomóc w leczeniu Hani do dzieła ruszyło kilka tysięcy osób z sześciu kontynentów! Ta opowieść jest dowodem na to, że warto wierzyć w ludzi.  

28 lutego 2019

Waldek chce się pozbyć zmutowanych blastów. Potem będzie uczyć, jak cieszyć się z życia

Z momentu, kiedy dowiedziała się o chorobie syna mama Waldka pamięta tylko jedno słowo. I galopadę myśli podczas jazdy karetką do szpitala. We krwi Waldka było tak mało hemoglobiny, że nie powinien móc chodzić. Na dodatek uszkodzone komórki mutowały, a nikt z rodziny nie mógł być dawcą szpiku.

21 lutego 2019

Kubuś to pieszczoch – rozrabiaka. Guza w płuckach chce się pozbyć w ciągu roku

Kuba Koput pochodzi z Lubania i jest bardzo wyczekiwanym dzieckiem – oczkiem w głowie mamy i taty. Pierwszy rok  życia upłynął mu na poznawaniu świata, nauce pierwszych słów i stawianiu pierwszych kroków. Uśmiechnięty, aktywny – wszędzie było go pełno. Nikt się nie spodziewał, że jako dwulatek będzie walczył z groźnym nowotworem – mięsakiem, który zaatakował … Continued

14 lutego 2019

Bartek rzucił wyzwanie białaczce. 99% jego krwi było chore

Jeszcze we wrześniu Bartek szykował się do kolejnego, aktywnego roku szkolnego. Jest uczniem szkoły sportowej we Wrocławiu. Gra w piłkę, biega. Wszędzie go pełno, jak każdego chłopca w wieku 10 lat. Tym razem jednak historia potoczyła się inaczej.

7 lutego 2019

Maks i trzy białaczki na raz. Lekarze łapali się za głowy

Trudno jest wyobrazić sobie walkę z białaczką – jeszcze ciężej jest wyobrazić sobie stawianie czoła aż trzem rodzajom tej ciężkiej choroby. Dwunastoletni Maks Wróbel jest niesamowitym wojownikiem, który, niczym Kapitan Ameryka, przystąpił do walki z potężnym złem – białaczką szpikową i dwoma białaczkami limfoblastycznymi typu B i T. Chłopiec pochodzi z urokliwej wioski –  Szyldaka … Continued

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1% podatku