Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

10 listopada 2021

Najpierw COVID-19, a później ostra białaczka limfoblastyczna – Wojtek zbiera wszystkie siły, aby strzelić gola chorobie

Piłka nożna i klub sportowy były całym światem Wojtka. Do czasu, aż lekarze zdiagnozowali u niego COVID-19. Przy szczegółowych badaniach okazało się, że to tego choruje na... ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chemioterapia, radioterapia, kuracja sterydami i przeszczep szpiku. U dwunastolatka specjaliści wytoczyli ciężkie działa, które mają pokonać chorobę nowotworową. A Wojtek ma w sobie tyle siły, że ani myśli się poddać.

5 listopada 2021

“Mamo, ale ja dam popalić tej białaczce”. Lenka walczy z rakiem, żeby spełnić marzenie o szkole muzycznej

Lenka to bardzo dzielna i dojrzała siedmiolatka. Gdy usłyszała, że ma nowotwór, ani na moment się nie załamała. - Mamo, ja wiem, że mam białaczkę. Ja wiem, że będę łysa. Mamo, ale ja dam popalić tej białaczce - takimi słowami Lenka dodała otuchy swojej mamie. Wojowniczka walczy z chorobą, żeby wkrótce znów sięgać po swoje marzenia. Chce się nauczyć pływać i dostać do szkoły muzycznej.

28 października 2021

Walczy z rakiem i nie przestaje się uśmiechać. Trzymiesięczna Marysia stawia czoła neuroblastomie

Marysia jest rozkosznym, pulchnym niemowlęciem. Dużo się uśmiecha, choć jeszcze niedawno z jej kołyski wciąż było słychać głośny płacz. To przez guza, który znajduje się w brzuszku dziewczynki. Marysia walczy z neuroblastomą i ani myśli się poddawać. Jej rodzina robi wszystko, żeby mogła jak najszybciej wrócić zdrowa do domu.

21 października 2021

Piosenkarką albo tancerką – czteroletnia Lena będzie artystką, ale najpierw musi pokonać Guza Wilmsa

Kiedy 3-letnią Lenkę rozbolał w nocy brzuszek, mama od razu wiedziała, że coś jest nie tak. Nie myliła się – badania pokazały, że dziewczynka ma w nerce dużego guza, który okazał się nowotworem złośliwym – Guzem Wilmsa. Na szczęście dziewczynka szybko trafiła do Przylądka Nadziei, gdzie otrzymała potrzebną pomoc.

15 października 2021

Każda pielęgniarka i lekarka nosi jej bransoletki. Julka po raz drugi walczy z białaczką

Świat Julci wywrócił się do góry nogami w dniu jej czwartych urodzin. To właśnie wtedy dowiedziała się, że prawdopodobnie ma białaczkę. W trakcie chemioterapii robiła bransoletki dla wszystkich lekarek i pielęgniarek i nie przestawała się uśmiechać. Dziś ponownie staje do walki z przeciwnikiem.

30 września 2021

Rak przekreślił jego marzenia o koszykówce. Krzysiek nie daje się chorobie!

Największym marzeniem Krzyśka była profesjonalna gra w kosza. Jego największą inspiracją w osiągnięciu celu był Kobe Bryant. Niestety, tuż przed osiemnastymi urodzinami plany Krzysia legły w gruzach. Okazało się, że zwykły ból w kolanie to coś o wiele poważniejszego. Chłopak usłyszał, że cierpi na osteosarcomę – złośliwy nowotwór kości. Krzysztof Kawa to wesoły, wrażliwy i … Continued

13 sierpnia 2021

Po przeszczepie najlepsze są… pierogi! Jak Hania wygrała z białaczką

Hania miała sześć lat kiedy na nią, jej rodziców i siostrę Tosię spadł potężny cios. Diagnoza: białaczka. Ta historia to dowód na to, jak ważna jest szybka diagnoza, ile daje wsparcie najbliższych podczas leczenia i że nowotwór krwi to co prawda groźny przeciwnik, ale da się go pokonać.

15 lipca 2021

Jedna na milion. Z powodu wad genetycznych Wiktoria nie umie chodzić, mówić ani oddychać

Wikunia ma zaledwie rok, ale większość swojego życia spędziła w szpitalu. Przez wadę tchawicy i krtani nie może sama oddychać, ale to nie koniec przeszkód z jakimi musi się mierzyć. Dziewczynka ma rozszczep podniebienia, niedoczynność tarczycy i potrzebuje toczenia krwi, bo cierpi na niedokrwistość Blackfana-Diamonda. Rzadką chorobę genetyczną, która dotyka jedno na milion dzieci.

13 lipca 2021

Domi waleczne serce kiedyś pomagała innym, dziś sama potrzebuje naszego wsparcia

Dwa nowotwory, tysiące przyjętych leków, lata spędzone w szpitalu, ciężkie powikłania niekończący się ból i morze wylanych łez. Dominika przeszła wiele terapii, operację na kręgosłupie, przeszczep szpiku. Przeszczep zwalczył białaczkę, ale powikłania prowadzą do inwalidztwa, a nawet śmierci. Jedynym ratunkiem jest kosztowna kuracja, która nie jest refundowana. By żyć, Dominika potrzebuje Waszej pomocy.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam