Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

16 listopada 2018

Maja wyrwała się śmierci

Przez miesiąc była w śpiączce, a lekarze dawali jej 1 procent szans na przeżycie. Zachorowała na białaczkę, która poza gorszymi wynikami krwi, nie dawała żadnych objawów. Miała wznowę wtedy, gdy już pakowała się do domu, by świętować remisję. To w skrócie spotkało małą Maję, która ma tylko dwa lata, a już zdążyła wyrwać się śmierci.

8 listopada 2018

Oskar, który jest cudem

Lekarze nie dawali szans, że pojawi się na świecie. Jego mama miała wycinanego guza na macicy i usłyszała: „Nie doniesie Pani żadnej kolejnej ciąży”. A jednak, w siódmym miesiącu, na świecie pojawił się zdrowy chłopczyk Oskar. Szczęśliwy i silny aż do momentu, w którym zaczął gasnąć, bo zamieszkał w nim olbrzymi nowotwór.

26 października 2018

Samira mistrzyni puzzli walczy z neuroblastomą

„Mamusiu, dlaczego jestem taka chora?” - pyta mała Samira Khamsurkaeva ze łzami w oczach patrząc na swoją mamę. Ale na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Jej rodzice w przyjechali do Polski, by rozpocząć tu spokojne życie, gdy nagle choroba postanowiła odebrać życie ich 4-letniej córeczce. Mamy niewiele czasu, bo rak nie daje za wygraną!

26 października 2018

Jagódka – oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytów

Jagódka Zatorska spędziła w szpitalnym łóżeczku więcej czasu niż w domu. Pani Dorota, jej mama, siedzi przy łóżku swojej 7-miesięcznej córeczki już ponad 120 dni. W tym czasie za szybą szpitalnych drzwi widziała nie raz płacz matek, których dzieci przegrały z rakiem. Mimo postępującej choroby wierzy, że koszmar wreszcie się skończy, choć droga do celu wydaje się wciąż bardzo daleka.

26 października 2018

Olek pierwsze kroki postawił na onkologii

Choroba pojawiła się nagle, zupełnie bez zapowiedzi. Wdarła się z impetem w życie rodziny 10-miesięcznego Olka i postanowiła, że pozmienia wszystkie plany w kalendarzu. Chłopiec miał po wakacjach pójść do żłobka, mama - wrócić do pracy. Cała rodzina przygotowywała się do przeprowadzki… Nowotwór sprawił, że nie planują już przyszłości z wyprzedzeniem, bo nie wiedzą, co przyniesie jutro.

26 października 2018

Konrad drugi raz musi pokazać rakowi czerwoną kartkę

Życie przygotowało dla niego najbardziej nieprzewidywalny scenariusz. Gdy był malutki zachorował na raka mózgu. Pokonał nowotwór, wyzdrowiał i na 12 lat zapomniał o szpitalnym piekle. Choroba jednak postanowiła o sobie przypomnieć. Zaatakowała ze zdwojoną mocą.

26 października 2018

Roksana szuka dawcy szpiku, by wrócić do brata, siostry i przedszkola

Ciemne oczka i roześmiana buzia to jej znaki rozpoznawcze. Od rówieśników odróżnia ją główka bez włosków, które już zabrała chemioterapia. I walka o życie, które chce jej odebrać białaczka.

27 lipca 2018

Andżelika potrzebuje naszej pomocy, żeby pokonać guza mózgu

Najpierw był wypadek samochodowy, po którym Andżelika miała uszkodzony kręgosłup. To dlatego dolegliwości, które pojawiły się później, wszyscy wiązali z jego skutkami. Bóle głowy, wymioty, apatia, problemy z pamięcią, trudności w kontakcie z rówieśnikami… Z miesiąca na miesiąc dziewczynka czuła się coraz gorzej. W tym czasie w jej główce rósł groźny guz.

23 lipca 2018

Lena skradnie jeszcze wiele serc. Ale najpierw musi pokonać raka

Wrodzona wada serca, zespół Downa, niedoczynność tarczycy, a teraz jeszcze białaczka – ile znieść może niespełna trzyletnia drobna istotka? Życie ciągle przesuwa Lenie granice, ale ona się nie poddaje. Przecież to mała wojowniczka!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM