Pomagam i wpłacam

Fundacja dla dzieci – na co przeznacza 1%?

15 lutego 2016

Już od trzynastu lat Polacy mogą przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym przeznaczyć 1 procent podatku na rzecz pożytecznych organizacji. W tym roku po raz kolejny mamy okazję pomóc różnym instytucjom, które ofiarowane pieniądze przeznaczą na swoje cele statutowe. Najczęściej 1% kierujemy do organizacji charytatywnych. Przykładem jest chociażby Fundacja Na Ratunek, pomagająca dzieciom z chorobami nowotworowymi. Na co konkretnie przeznaczany jest otrzymany przez Fundację 1%?

Zanim w deklaracji podatkowej PIT podatnik wpisze nazwę wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, jej numer KRS, a także przeznaczoną kwotę, warto aby zapoznał się z tym, jak dana instytucja pożytkuje otrzymane pieniądze. Fundacja Na Ratunek wykorzystuje uzbierane środki na sfinansowanie wielu przedsięwzięć, mających na celu wspomaganie leczenia chorób nowotworowych u dzieci. Na co konkretnie Fundacja przeznacza1 procent?

przyladek-dzieci-poprawiona-inforgrafika

Specjalistyczne urządzenia

Sprzęt medyczny należy do najważniejszych i najdroższych wydatków Fundacji dla dzieci Na Ratunek. Organizacja przeznacza na ten cel około 2 milionów złotych ze wszystkich środków uzyskanych z 1 procenta podatnika. Wysoka cena różnego rodzaju aparatur i sprzętu diagnostycznego jest jednak warta świeczki – bez użycia wielu z tych urządzeń wyleczenie podopiecznych Fundacji nie byłoby możliwe.

Lekarstwa

Leczenie chorób nowotworowych podopiecznych Fundacji dla dzieci Na Ratunek nie może obejść się bez terapii farmakologicznej. Ta również jest wspomagana przez środki uzyskane z otrzymanego od polskiego podatnika 1 procenta. Ile dokładnie Fundacja przeznacza na zakup leków dla chorych? Około miliona złotych rocznie.

Wyjazdy zagraniczne

Nierzadko zdarza się, że jedyną szansą na wyzdrowienie podopiecznych fundacji jest podjęcie leczenia w zagranicznych klinikach. Te zazwyczaj chętnie oferują swoją pomoc, jednak na przeszkodzie do uzyskania zdrowia stoją zwykle wysokie koszty leczenia. Rodzice chorych dzieci nie mogą najczęściej samodzielnie uzyskać środków, dzięki którym możliwe byłoby rozpoczęcie terapii w Niemczech, Kanadzie czy chociażby w Stanach Zjednoczonych. Rocznie Fundacja Na Ratunek przeznacza pół miliona złotych na pomoc dzieciom, które mogą walczyć z nowotworem poza granicami naszego kraju.

Wsparcie socjalne

Również pół miliona złotych rocznie Fundacja wykorzystuje na organizację szeroko rozumianego wsparcia socjalnego dla rodzin chorych dzieci. Nowotwór bardzo często wiąże się z wieloma wydatkami, które znacząco wpływają na budżety rodziców. Dzięki pieniądzom pochodzącym z 1 procenta nasza organizacja może pomóc nie tylko chorym, ale również ich najbliższym przetrwać trudny czas walki z groźną chorobą.

Wsparcie psychologiczne

Nowotwór to dla najmłodszych bardzo trudne wyzwanie. Choć zazwyczaj podopieczni Fundacji niezwykle dzielnie przechodzą wszystkie etapy leczenia, to zdarzają się oczywiście chwile słabości. W tych nieoceniona jest pomoc psychologów. Na wsparcie z ich strony każdego roku przeznaczane jest około 400 tysięcy złotych pochodzących z 1 procenta podatku.

Rehabilitacje

Odzyskanie pełnej sprawności bardzo często trwa długo i wymaga dodatkowej rehabilitacji już po zakończeniu leczenia zasadniczego. Dlatego też organizowane są specjalne turnusy, dzięki którym nasi najmłodsi pacjenci mogą szybciej powrócić do kondycji sprzed choroby. Na ten cel Fundacja Na Ratunek przeznacza średnio około 150 tysięcy złotych pochodzących z 1 procenta podatku.

Szkolenia

Wśród najważniejszych wydatków Fundacji, których kosztów pokrywane są z pieniędzy 1 procenta znajdują się również szkolenia dla i konferencja dla lekarzy z Przylądka Nadziei – najnowocześniejszej w Polsce kliniki onkologii dziecięcej. Wiedza naukowa o nowotworze poszerza się dosłownie dnia na dzień. Warto więc nadążać za trendami i zapoznawać się z najnowszymi doniesieniami medycznymi, innowacyjnymi metodami leczenia itp. Właśnie dlatego organizowane są specjalne szkolenia, dzięki którym ocalonych może zostać wiele cennych istnień. Rocznie Fundacja dla dzieci Na Ratunek przeznacza na ten cel ok. 60 tysięcy złotych.


Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznajcie kilka historii dzieci, którym pomagają wpłaty 1% na rzecz naszej Fundacji.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam