Jagódka – oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytów


Jagódka – oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytów

Jagódka Zatorska spędziła w szpitalnym łóżeczku więcej czasu niż w domu. Pani Dorota, jej mama, siedzi przy łóżku swojej 7-miesięcznej córeczki już ponad 120 dni. W tym czasie za szybą szpitalnych drzwi widziała nie raz płacz matek, których dzieci przegrały z rakiem. Mimo postępującej choroby wierzy, że koszmar wreszcie się skończy, choć droga do celu wydaje się wciąż bardzo daleka.

U „mam przylądkowych” to normalne, że sprawdzamy, czy nasze dziecko oddycha. Dla Jagody domem jest szpital, dziwnie się czuła wracając do naszego mieszkania. Drewniane łóżeczko jest dla niej czymś obcym. Jak wracamy z parku przy klinice mówię do niej, że wracamy „do domu”, choć jest to szpitalna sala – mówi pani Dorota Zatorska, której córka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną ALL. Odkąd Jagódka pojawiła się na świecie miały niewiele okazji, by nacieszyć się prawdziwym domem. Rak dopadł je, gdy dziewczynka była noworodkiem.

Zdradliwe naczyniaki

Jagódka urodziła się w lutym. Po miesiącu w krótkim odstępie czasu pojawiły się dwie plamki na jej ciele – pierwsza na twarzy, druga pod pachą. Wyglądały jak ugryzienie komara. Jednak zmiana na twarzy rosła i rosła, niepokojąco szybko. Rodzice zabrali małą do lekarza rodzinnego, który zlecił USG. Stwierdził, że to zwykłe naczyniaki, niegroźne. Wystarczy obserwować. Ale mama czuła, że coś jest nie tak.42486148 401770620650293 7699750590670176256 n 225x300 Jagódka  oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytów

Guz nad brwią się powiększał tak, że w końcu zasłonił oko. Kupowałam specjalnie czapeczki, żeby to zasłonić, bo ludzie pytali, czy miała jakiś wypadek. Dopiero co pojawiła się na świecie, wszyscy zaglądali do wózka i byli ciekawi tym, co ma na twarzy. Każdy się dziwił, mnie to denerwowało. Zaczęłam odczuwać niepokój, bo czytałam, że naczyniaki aż tak bardzo nie rosną – wspomina pani Dorota.

Wtedy ruszyła lawina. Najpierw Jagoda trafiła do dermatologa, potem chirurga dziecięcego. On jako pierwszy powiedział, że zmiana na czole mu się nie podoba i dał skierowanie na oddział onkologiczny.

Żaden rodzic nie chce, żeby jego dziecko miało raka. Na hasło: „onkologia” zrobiło mi się słabo. Coraz bardziej czułam, że jest źle, bo ona była strasznie mała, przestała przybierać na wadze. Taka blada i drobniutka. „Nasza Calineczka”, tak mówili w rodzinie. Nie przybierała na wadze, ale mimo wszystko wydało się niemożliwe, że to rak, miała zaledwie 3 miesiące… – opowiada o trudnych początkach mama Jagody.

Zepsuta krew

Dziewczynka trafiła do chirurga-onkologa we Wrocławiu, który przyznał, że takiego guza u noworodka jeszcze nie widział. Zlecił biopsję, ale jej wynik miał się pojawić dopiero po trzech tygodniach. Rodzice nie doczekali jednak rezultatu badań. Wrócili do szpitala wcześniej, 42453324 1081760352005718 5732119325255401472 n 225x300 Jagódka  oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytówponieważ stan Jagody był fatalny.

Nie dało się jej pobrać krwi. Pielęgniarki między sobą szepnęły, że „krew jest zepsuta”, co podniosło mamie ciśnienie.  – Co to znaczy? Czy to białaczka? – kłębiło się w głowie rodziców. Ale pielęgniarki uspokajały: „Pewnie probówka upadła, zbadamy jeszcze raz”. Ponownie pobrały Jagodzie krew i nastała głucha cisza, nikt nic nie mówił. Następnego dnia była biopsja, a po niej dziewczynka dostała wypis do domu.

Gdy wróciliśmy Jagoda posypała się nam już całkowicie. Nie otwierała oczu, nie budziła się, nie oddychała, tylko charczała… Wtedy jej stan był już krytyczny. Wieczorem wzięłam wypis ze szpitala. Patrzę, a leukocyty Jagoda miała 220 tysięcy! Kiedy norma wynosi do 30 tysięcy… Hemoglobina – 7! Nie spałam całą noc, mąż mnie uspokajał. Mówił, że gdyby wyniki były złe, nikt nie wypisałby nas ze szpitala… – mówi przez łzy mama dziewczynki.

Okazało się, że doszło do fatalnej pomyłki, bo nikt nie powinien Jagody wypuścić z takimi złymi wynikami. Pani Dorota zadzwoniła do szpitala, gdzie wykonane było badanie. Poproszono ją o natychmiastowy przyjazd z córką na oddział. I to był już ostatni dzwonek. Krew w ogóle nie szła, jak mówi mama: „Jagoda jest mistrzynią w produkcji tych niefajnych leukocytów”. Wtedy wynik wskazywał 440 tysięcy… Nie było czasu do stracenia. W nocy malutka trafiła do Przylądka w stanie krytycznym.

Dom w Przylądku

Dla rodziców wiadomość o białaczce dziecka, które niedawno pojawiło się na świecie jest jak cios prosto w serce. Byli zrozpaczeni i załamani, bo ich ukochana córeczka musi walczyć o życie, a przed chwilą otarła się nawet o śmierć!

Jagoda dzielnie przechodziła 3 cykle chemioterapii, każdy trwał miesiąc. Po pierwszych sterydach guz na czole się wchłonął. Okazał się naciekiem białaczkowym – jedynym, jaki miała w swoim ciele. Plamka pod pachą faktycznie był naczyniakiem.

W międzyczasie dziewczynka została zakwalifikowana do przeszczepu szpiku, ponieważ zachorowała mając mniej niż 6 miesięcy i ta ogromna leukocytoza spowodowała, że to białaczka wysokiego ryzyka. Nadzieję na szczęśliwe zakończenie przyniosła wiadomość o tym, że 8-letni brat dziewczynki jest jej bliźniakiem genetycznym. Cała rodzina zobaczyła światełko w tunelu. Mama już myślami wybiegała w przyszłość, kiedy to będzie beztrosko patrzeć na pierwsze kroczki małej Jagódki i przeżywać pojawienie się każdego nowego zęba. Ale życie boleśnie 42487052 242137626458000 1319054073726500864 n 1 168x300 Jagódka  oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytówzweryfikowało te plany.

Byłyśmy spakowane, czekałyśmy gotowe, już miałyśmy iść na przeszczepy, bo remisja była zadowalająca. Ale czekaliśmy jeszcze na ostatni kontrolny wynik. 33% blastów w szpiku. Ta wiadomość zwaliła nas z nóg. Białaczka wróciła z podwójną siłą. Zaproszono mnie do gabinetu, trzch lekarzy i pani psycholog… Tu się wie, co to oznacza – opowiada ze smutkiem mama Jagody.

Leczenie zaczęło się od nowa. Ostra białaczka noworodkowa jest wredna. Z godziny na godzinę podwajała się ilość złych leukocytów. W żyłach Jagódki płynęła od tamtej pory znacznie silniejsza chemia na wznowy. Nikt nie wierzył w to, co się działo. Malutka odżyła, w ciągu tygodnia wyszły jej dwa dolne ząbki, nauczyła się przewracać z pleców na brzuch, w ciągu 10 dni zaczęła nadrabiać cały stracony czas! Aż tu nagle taki cios…

Rodzice mają żal do lekarzy, do których trafili na początku, za to, że przy pierwszej wizycie nie zlecili morfologii. Czują wdzięczność, że pojawił się guz, bo to był jasny znak, że coś się dzieje. Możliwe nawet, że Jagoda urodziła się z białaczką. Ze względu na swoje doświadczenia, mama dziewczynki po zakończeniu leczenia, chce uchronić inne dzieci i ich rodziców przed tym, co sama przeżyła. – Nie szukamy już przyczyn choroby, choć na początku dużo się o tym rozmyśla. Ale nikt nam nie powie, czemu tak się stało. Mam taką misję, że jak Jagoda wyzdrowieje to pójdę do wszystkich lekarzy, u których się leczyła i powiem, żeby robili morfologię. Podstawowe badanie, które dałoby sygnał, że coś się dzieje niedobrego.

Dzieci nie znają siostry

42482630 753938908279924 6634530875138637824 n 300x225 Jagódka  oddziałowa mistrzyni produkcji złych leukocytówGdy choruje dziecko, cierpi cała rodzina. Jagódka pochodzi z Jawora. Tam pozostał brat i siostra, którymi opiekuje się tato. Dzieci nie znają nawet swojej siostry, bo odkąd zachorowała jej domem stał się szpital.

Od maja do października byłam w domu 8 dni. Jak Jagódka się urodziła była malutka, rodzeństwo nie zdążyło dobrze jej poznać. Przyjeżdżają na weekendy, ale nie zawsze mogą wejść. Tylko wtedy, gdy Jagoda nie jest podłączona do pompy. To bardzo ciężki czas dla nas. Mąż jest tam, ja tutaj… Dwa różne światy – mówi ze smutkiem pani Dorota. – Musieliśmy przeorganizować całe życie. Ale ileż tak można? Dzieci w domu też mnie potrzebują. Są dzielne, to prawda… Ale już chyba wystarczy. Staram się, odrabiam lekcje z synem przez telefon, chcę ogarnąć tu i tam, ale tak się nie da. Rozmowy telefoniczne po tak długim czasie nie są fajne…

Dużym wsparciem dla pani Doroty są inne „przylądkowe mamy”. Razem tworzą rodzinę – wspierają się w trudnych chwilach, ale też dzielą te przyjemne, takie jak spacery, kiedy w końcu na 5 minut można zapomnieć o chorobie i pogadać o zwykłych sprawach…

Apel o nadzieję

Białaczka Jagody jest lekooporna, a bardzo wczesna wznowa budzi w sercach rodziców ogromny strach o życie córki. Przeszczep jest na razie odwołany, brat czeka w pogotowiu, ale szansą na powrót do zdrowia może być podanie nierefundowanego leku Blincyto, którego cena jest zawrotna – przekracza 800 tysięcy złotych…

Jagódce i innym Podopiecznym naszej Fundacji możesz pomóc już teraz:

Przelew tradycyjny:

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław, Bank Millennium S.A. 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103

Płatności Przelewy 24 kartą kredytową oraz przelewy online:
https://naratunek.org/przelewy-24-formularz/

Płatności PayPal:
https://naratunek.org/paypal/

Przekazanie 1% podatku – KRS 0000086210

Poznaj historie naszych dzieci:

 • Samira mistrzyni puzzli walczy z neuroblastomą

  Samira mistrzyni puzzli walczy z neuroblastomą

  „Mamusiu, dlaczego jestem taka chora?” – pyta mała Samira Khamsurkaeva ze łzami w oczach patrząc na swoją mamę. Ale na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Jej rodzice w dzieciństwie…

  15 października 2018
 • Olek pierwsze kroki postawił na onkologii

  Olek pierwsze kroki postawił na onkologii

  Choroba pojawiła się nagle, zupełnie bez zapowiedzi. Wdarła się z impetem w życie rodziny 10-miesięcznego Olka i postanowiła, że pozmienia wszystkie plany w kalendarzu. Chłopiec miał po wakacjach pójść…

  14 września 2018
 • Konrad drugi raz musi pokazać rakowi czerwoną kartkę
 • Roksana szuka dawcy szpiku, by wrócić do brata, siostry i przedszkola
 • Andżelika potrzebuje naszej pomocy, żeby pokonać guza mózgu
 • Lena skradnie jeszcze wiele serc. Ale najpierw musi pokonać raka
 • Ewie do pełni szczęścia wystarczy jeden krok

  Ewie do pełni szczęścia wystarczy jeden krok

  Pomaganie to jej drugie imię. Najpierw stoczyła walkę z rakiem, a teraz sama wspiera małych pacjentów Przylądka Nadziei jako wolontariuszka. Kiedy nowotwór zabrał jej nogę, ona postanowiła: Jeszcze będę…

  9 lipca 2018
 • Blizny dla Rafałka to symbol zwycięstwa

  Blizny dla Rafałka to symbol zwycięstwa

  Wyobraź sobie, że jesteś mamą lub tatą, a twoje dwuletnie dziecko leży na szpitalnym łóżku w śpiączce farmakologicznej. Jest podłączone rurkami do aparatury, bez której jego płuca przestają pracować…

  6 lipca 2018
 • 1,6 mln złotych – tyle kosztuje życie Norberta. Pomożesz je uratować?
 • Karolinka straci oczko, żeby ratować życie. To przez raka, który obudził się po sześciu latach
 • Rak znów zaatakował Michałka!

  Rak znów zaatakował Michałka!

  Neuroblastoma nie bez powodu jest nazywana najgroźniejszym dziecięcym rakiem. Zbiera okrutne żniwo i atakuje nawet w momencie, w którym wydawałoby się, że została pokonana. Tak, jak w przypadku Michasia…

  21 czerwca 2018
 • Adaś cierpi na bardzo rzadką chorobę. Takich dzieci jest na świecie tylko 150!
 • Mikołaj walczy z najgroźniejszym rakiem

  Mikołaj walczy z najgroźniejszym rakiem

  Miał siedem miesięcy, kiedy jego domem stał się szpital. Ból odbiera mu radość i beztroski uśmiech. Maleńki chłopiec przytula się i szuka ukojenia w ramionach mamy, a ona oddałaby…

  11 czerwca 2018
 • Mała Mia walczy z białaczką

  Mała Mia walczy z białaczką

  Maleńka dziewczynka, miłośniczka Muminków i lalki Małej Mi, którą zawsze ma ze sobą. Roześmiana blondyneczka, która teraz musi porzucić znany sobie spokojny, bezpieczny świat i zmierzyć się z rakiem…

  6 czerwca 2018
 • Karolinkę może uratować tylko jeden lek

  Karolinkę może uratować tylko jeden lek

  Gdy rozmawiamy z mamą Karolinki, emocje nie opadają ani na sekundę. Chwilę wcześniej dowiedziała się, że jej ukochana maleńka córeczka miała ogromne problemy na sali operacyjnej. Jej zmęczone chemioterapią…

  4 czerwca 2018
 • Mamy dwa tygodnie, żeby ocalić Hadzia!

  Mamy dwa tygodnie, żeby ocalić Hadzia!

  Hadziu ma w główce tykającą bombę – guza mózgu. Rak jest wyjątkowo złośliwy, a lekarze mówiąc o szansach na przeżycie, są więcej niż ostrożni. W Polsce medycyna jest bezradna,…

  30 maja 2018
 • Sebuś podbija serca i pobije raka

  Sebuś podbija serca i pobije raka

  Już dwa razy cudem wymknął się śmierci. Za pierwszym uratowała go czujność rodziców, bo gdyby nie oni, podstępny rak zabrałby im synka w ciągu kilku dni. Za drugim –…

  18 maja 2018
 • Szymek potrzebuje miliona złotych, żeby pokonać raka
 • Życie Tomka kosztuje prawie pół miliona złotych
 • Najważniejszy start w życiu Adama

  Najważniejszy start w życiu Adama

  Dyscyplina, porządek, hart ducha – tak dotychczas wyglądało życie 16-letniego Adama, mistrza pływackiego. Teraz Adam rusza w najważniejszy wyścig swojego życia. Na stracie jest nieoperacyjny guz mózgu, na mecie…

  10 maja 2018
 • Razem z Wojtusiem walczy cała rodzina

  Razem z Wojtusiem walczy cała rodzina

  Trenował ju-jitsu, biegał po lesie. Zawsze był zdrowy. Do dnia, w którym jego mama od lekarki pierwszego kontaktu usłyszała, że synek ma albo anemię, albo białaczkę i od razu…

  1 maja 2018
 • Sebuś po raz drugi staje w onkologicznym ringu

  Sebuś po raz drugi staje w onkologicznym ringu

  W oczach małego Sebastiana widać wiedzę i doświadczenie, jakiego nie powinno mieć sześcioletnie dziecko. Jest w nich strach, rezygnacja i tylko trochę buntu. Buntu przed tym wszystkim, co go…

  23 kwietnia 2018
 • Natanek zmaga się z rakiem, który chce mu zabrać rączkę
 • Agnieszka – dziewczynka, która urodziła się trzy razy
 • Wojtuś – jeden z najmniejszych na onkologii

  Wojtuś – jeden z najmniejszych na onkologii

  Wyobraź sobie kilkumiesięczne dziecko, w którego żyły toczona jest chemia, która ma zniszczyć raka. Pomyśl o mamie, która widzi swojego cierpiącego malucha i rozpada się na tysiąc kawałków, której…

  26 marca 2018
 • U Frania rak pokazał swoje najstraszniejsze oblicze
 • „Twoje dziecko umrze”

  „Twoje dziecko umrze”

  „Twoje dziecko umrze” – choć tych słów nikt nigdy nie wypowiedział, w głowie taty Julka brzmią one jak mroczny sen. Usłyszał je pierwszy raz rok temu, kiedy lekarz przekazał…

  12 marca 2018
 • Tymek zmaga się z rakiem o oczko – mamy czas tylko do 30 kwietnia!
 • Gdy rak stawia życie na głowie

  Gdy rak stawia życie na głowie

  Dla Bartka Kojro i jego rodziny sport jest całym życiem. Każdy weekend mają zajęty. Zawody, wyścigi albo po prostu wycieczki. Zimą narty, latem rowery. Bartek, jego brat i tato…

  20 lutego 2018
 • Asia potrzebuje leku ostatniej szansy

  Asia potrzebuje leku ostatniej szansy

  Asia po raz czwarty walczy o życie! Kolejny raz dopadła ja białaczka szpikowa, która od 10 lat nie daje o sobie zapomnieć. Lekarze są bezradni – wyczerpali wszelkie standardowe…

  12 lutego 2018
 • Kuba walczy z guzem mózgu

  Kuba walczy z guzem mózgu

  Szesnastoletni Kuba kocha wojsko i militarne klimaty. Jednak nigdy nie przypuszczał, że przyjdzie mu wyruszyć na wojnę najpoważniejszą z możliwych. Od dwóch miesięcy walczy z guzem, który umiejscowił się…

  7 lutego 2018
 • Życie Olka za 700 tysięcy złotych!

  Życie Olka za 700 tysięcy złotych!

  Olek stoi na granicy życia i śmierci! Musimy mieć ponad 700 tys. zł, by uratować jego życie. Żadna chemia, żadna operacja już nie pomoże. Zostało tylko jedno i ostatnie…

  30 stycznia 2018
 • Fotoferezy to jedyna szansa dla Weroniki

  Fotoferezy to jedyna szansa dla Weroniki

  Weronika zachorowała 7 lat temu. To był pierwszy cios. Potem przyszedł drugi, trzeci i czwarty. Zawsze pod jednym słowem – rak. Słowem, które odebrało jej dzieciństwo i sprawiło, że…

  22 stycznia 2018
 • Olaf chce stanąć na własnych nogach

  Olaf chce stanąć na własnych nogach

  To historia, w której los okrutnie łączy życie i śmierć. Narodziny i bezlitosną diagnozę, która nie pozostawia złudzeń. Młodego chłopaka, który ma ogromną wolę walki i wyniszczającą chorobę. To…

  15 stycznia 2018
 • Życie Adrianka kosztowało 120 tysięcy!

  Życie Adrianka kosztowało 120 tysięcy!

  Dla rodziców Adrianek jest całym światem. I jego życie jest bezcenne. Ale trzy miesiące temu zależało ono od kilku ampułek leku. Leku, który kosztował 120 tysięcy złotych. Liczył się czas…

  18 grudnia 2017
 • Waleczny Karol czeka na dawcę

  Waleczny Karol czeka na dawcę

  Karolek Walczak jest niezłomnym bohaterem. Po raz trzeci walczy o życie. Dziś jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Niestety, w bazach na całym świecie nie ma dla niego dawcy. Mama…

  17 listopada 2017
 • Oktawian znokautuje raka

  Oktawian znokautuje raka

  Oktawianka pół roku temu z bezpiecznych ramion mamy wyrwała choroba. Najgroźniejsza, jaką można sobie wyobrazić. Guz mózgu. Rak odebrał mu wszystko co znał i kochał, rzucił do świata w…

  8 listopada 2017
 • Maleńka Lilianka kontra rak

  Maleńka Lilianka kontra rak

  Informację o tym, że ich ukochana Lilianka ma raka, dostali w Dniu Ojca. To wtedy ich córeczka zaczęła dramatyczną walkę o życie. Jej ogromna siła zaskoczyła wszystkich. Dziewczynka jak…

  26 października 2017
 • Marta walczy z chorobą, która zaklina ludzi w kamień
 • Bez Was Filip może umrzeć!

  Bez Was Filip może umrzeć!

  Rodzice Filipka niemal od dnia jego narodzin żyją na beczce prochu. Jest w niej strach, niepewność i świadomość tego, jak ciężko chory jest chłopczyk. Ale mama i tata wierzą,…

  28 września 2017
 • Krzysztof chce żyć bez bólu

  Krzysztof chce żyć bez bólu

  Historia Krzyśka budzi grozę, ale i nadzieję. Strach przed tym, jak nieprzewidywalny i podstępny może być rak. I wiarę w to, że można go pokonać. Jego historia pokazuje też,…

  15 września 2017
 • Jędrek zaszachuje chorobę

  Jędrek zaszachuje chorobę

  Jędrek jest małym szachowym mistrzem. Rozkłada na łopatki nawet swoich dorosłych rywali. Teraz ma przed sobą jedną z najważniejszych rozgrywek – walkę o życie z przeciwnikiem bezwzględnym i bardzo…

  21 sierpnia 2017
 • Kacper gra o zdrowie!

  Kacper gra o zdrowie!

  Ma pięć lat i tyle talentów, że można by nimi obdarować kilkoro dzieci. Gra w squasha, jeździ na nartach, gra na małej gitarze. Ma i raka – guza mózgu,…

  10 sierpnia 2017
 • Milenka – codzienna walka o normalność

  Milenka – codzienna walka o normalność

  Historia Milenki to historia wielkiej walki, poświęcenia i determinacji. Ale przede wszystkim jest to historia miłości mamy i taty do córki, która sprawia, że dzieją się cuda i sami…

  26 lutego 2018
 • Sara – pogromczyni neuroblastomy

  Sara – pogromczyni neuroblastomy

  W tym roku skończy 6 lat, ale w życiu zniosła więcej bólu niż niejeden dorosły. Nieco wstydliwa, ale zwykle figlarnie uśmiechnięta, mała fanka Myszki Mickey. Legniczanka Sara Nowak od…

  14 lutego 2017
 • Kasia walczy o podium

  Kasia walczy o podium

  Czy można sobie wyobrazić młodą dziewczynę, która mówi, że dzięki chemioterapii zaoszczędziła na szamponie do włosów, a amputacji nogi – na zakupie skarpetek? Trudno, prawda? Poznajcie zatem Kasię Sobczak,…

  16 lutego 2017
 • Wiktor, który zwycięża

  Wiktor, który zwycięża

  Może z powodu agresywnego leczenia będę najniższy w klasie? Może w powodu ropowicy rączki nie dane mi będzie zostać chirurgiem? Może z powodu chemioterapii nie będę miał dzieci?  A…

  3 lutego 2017
 • Madzia walczy o lek ostatniej szansy

  Madzia walczy o lek ostatniej szansy

  Madzia jest pogodna i niezwykle wrażliwa. I serce ma tak ogromne i przepełnione miłością do swoich zwierząt, jak może mieć tylko urocza 12-letnia dziewczynka. Madzia jest też dzielna. Niezwykle…

 • Michał rozłoży chorobę na łopatki

  Michał rozłoży chorobę na łopatki

  Zanim zachorował, uwielbiał sport. Grał w piłkę ręczną, pływał, trenował sztuki walki. Po powrocie z letniego obozu aikido, uśmiech na jego twarzy, zaczął gasnąć. Szybko okazało się, że 10-letni…

  2 lutego 2017
 • Oli, co raka się nie boi

  Oli, co raka się nie boi

  Rodzice dzieci, które walczą z rakiem mają w głowie wiele ważnych dat. Pamiętają o datach trudnych badań, o tym, kiedy stawić się do szpitala, o odbiorze wyników. Liczą w…

 • Natalka ma bojowe zadanie – wyzdrowieć

  Natalka ma bojowe zadanie – wyzdrowieć

  12-letnia Natalka ma w sobie takie pokłady energii i zapału, że mogłaby nimi obdzielić kilka dorosłych osób. Od siedmiu lat jeździ na nartach, od pięciu lat konno. Strzela z…

  1 lutego 2017
 • Jeszcze kiedyś zatańczę!

  Jeszcze kiedyś zatańczę!

  Pasją Weroniki był taniec. Występowała w zespole tańca nowoczesnego „Rytm”, z którym wielokrotnie wygrywała konkursy. Niestety – jej marzenia o karierze tancerki przerwała cztery lata temu ciężka choroba. Rak zabrał…

  12 lipca 2017
 • Zuzia-gigant ma swojego Anioła

  Zuzia-gigant ma swojego Anioła

  Jest malutka, ale gdy zaczyna się śmiać, to cały oddział w klinice onkologii dziecięcej robi się weselszy. Rozbraja wszystkich swoim radosnym spojrzeniem, otwartością i gotowością do walki. A tej…

  31 stycznia 2017
 • Domi waleczne serce

  Domi waleczne serce

  Co myśli rodzic, na którego spada wiadomość o tym, że jego dziecko zachorowało na drugi nowotwór? Nie. Nie chodzi o wznowę. Ale o zupełnie innego raka, który niszczy najukochańszą…

 • Sprawmy, żeby cud trwał jak najdłużej

  Sprawmy, żeby cud trwał jak najdłużej

  Od lekarzy usłyszeli, że ich syn nie dożyje trzecich urodzin. Jednak chłopiec skończył już trzy i pół roku, a rodzice cały czas wierzą, że ten cud będzie trwał jak…

  4 maja 2017
 • Julka walczy z białą czarownicą

  Julka walczy z białą czarownicą

  Julia przy malarskim płótnie tworzy odległe bajkowe światy. Tajemniczy deszczowy las, ciepłe morze z egzotycznymi rybkami, niezwykłej urody flamingi. Jej wyobraźnia nie ma granic. Inaczej niż w prawdziwym życiu,…

  30 stycznia 2017
 • Mały Wojtuś zwycięża

  Mały Wojtuś zwycięża

  Wojtusia uratowała czujność lekarki pierwszego kontaktu i przeszczep szpiku. Maleńki chłopiec miał pięć miesięcy, gdy szpital stał się jego drugim domem, a życie zawisło na włosku.  Dziś powoli wraca…

  26 kwietnia 2017
 • Kornelki czary na zdrowie

  Kornelki czary na zdrowie

  Sześcioletnia Kornelia uwielbia księżniczki. A gdyby sama miała czarodziejską różdżkę, to na pewno odczarowałaby siebie. Dziewczynka walczy z nowotworem – złym potworem, który na wiele miesięcy odebrał jej radosne…

  30 stycznia 2017
 • Sandra urodziła się z rakiem

  Sandra urodziła się z rakiem

  Narodzin Sandry – upragnionej córeczki, wyczekiwała cała rodzina. W domu jest pościelone łóżeczko z różową poduszeczką, a na półkach w dziecięcej szafie leżą piękne sukieneczki. Wszystko czeka. Czeka aż…

  15 marca 2017
 • Adasiowi rak odebrał marzenia

  Adasiowi rak odebrał marzenia

  Adaś wygrał z rakiem, ale to pyrrusowe zwycięstwo. Przed chorobą trenował piłkę nożną i taek-won-do. Kilka razy w tygodniu chodził na basen i zdał egzaminy do szkoły muzycznej. Marzył…

  28 lutego 2017
 • Gosia rozbraja raka śmiechem

  Gosia rozbraja raka śmiechem

  Małgosia tuż przed podaniem chemii, puszcza oko do lekarzy i z rozbrajającym uśmiechem mówi, że dzisiaj będzie się lenić i zostaje cały dzień w piżamie. Humor to jej broń…

  20 lutego 2017
 • Mały piłkarz, który ograł białaczkę

  Mały piłkarz, który ograł białaczkę

  Wszystko zaczęło się tak zwyczajnie. Piotrusia zaczęły boleć nóżki, często chciał na rączki. Pewnego razu ból obudził go w nocy i nie pozwolił już zasnąć. Rano okazało się, że…

  9 grudnia 2016
 • Kamil, co ma dwie mamy

  Kamil, co ma dwie mamy

  Nie raz stał na granicy życia i śmierci. Nie raz lekarze załamywali ręce i przestawali wierzyć, że może się udać. Ale Kamil pokazał, że hart ducha, ogromna siła woli…

  4 grudnia 2016
 • Maks, który zaraża optymizmem

  Maks, który zaraża optymizmem

  Maks przed chorobą był ciągle w ruchu. Hop na drzewo, hop na trzepak, na drabinkę i do piaskownicy. I wreszcie skok, który zmienił wszystko. Skok, po którym życie pięcioletniego…

  24 listopada 2016
 • Maksiu czeka na przedszkolne piątki

  Maksiu czeka na przedszkolne piątki

  Choroba była dla Maksia przez chwilę łaskawa. Pozwoliła zakosztować powrotu do normalności. Ukryła się i dała wiarę, że zdrowie wygrało. Ale tylko przez chwileczkę. Potem uderzyła ze zdwojoną mocą,…

  26 kwietnia 2016
 • Uśmiech Adrianka kontra rak

  Uśmiech Adrianka kontra rak

  Co może wyjść z połączenia żądnego przygód i zabaw sześciolatka i jego mamy, która optymizmem zaraża wszystkich wokół? Tylko duet, który ramię w ramię, dzielnie walczy z chorobą i…

  18 marca 2016
 • Roxanka w podróży po życie

  Roxanka w podróży po życie

  Ogromne błękitno-szare oczy i uśmiech, dzięki któremu aż robi się jasno w szpitalnej Sali. Niespełna pięcioletnią Roxankę Szymkun znają we wrocławskiej klinice onkologii dziecięcej wszyscy. Pogodna, uśmiechnięta i nawet…

  15 marca 2016
 • Fundacja dla dzieci – na co przeznacza 1%?

  Fundacja dla dzieci – na co przeznacza 1%?

  Już od trzynastu lat Polacy mogą przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym przeznaczyć 1 procent podatku na rzecz pożytecznych organizacji. W tym roku po raz kolejny mamy okazję pomóc…

  15 lutego 2016
 • Milion serc dla Oliwki

  Milion serc dla Oliwki

  Ta urocza ośmioletnia dziewczynka pokazała wszystkim, że marzenia mają prawdziwą moc. Udowodniła, że jak się bardzo czegoś chce, a wokół siebie ma się prawdziwą armię dobrych ludzi, to nie…

  27 listopada 2015