Akcje Fundacji

Akcje Fundacji


KONCERT NADZIEI

Każdy Koncert Nadziei to niezwykła gala. To wydarzenie, które sprawia, że ludzie są gotowi otworzyć swoje serca na pomoc dzieciom, które walczą z rakiem. To koncert, w którym muzyka staje się tłem dla pięknych i wzruszających gestów i dla miłości.
Te wzruszające świadectwa i niezwykła atmosfera całego wieczoru sprawiły, że sponsorzy i darczyńcy bardzo hojnie wspierają Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Dzięki ich pomocy na konto organizacji w tym roku wpłynęło aż milion złotych! Fundacja po raz kolejny pobiła rekord, bo rok wcześniej zebrała 750 tysięcy złotych, a dwa lata temu pół miliona. Taki wynik to jednak nie tylko rekord dla samej Fundacji, ale wynik unikatowy w całym kraju. Nikomu do tej pory, na żadnym wydarzeniu artystycznym nie udało się do tej pory zebrać aż takiej kwoty.

Gala na rzecz małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej jest też wyjątkowa z innego powodu. To jedyny taki koncert w Polsce, podczas którego na scenie występują sponsorzy Fundacji. Jego unikatowa formuła zakłada bowiem, że w pierwszej części w rolę wokalistów i muzyków wcielają się przedstawiciele banków, korporacji i firm, wspierających dzieci chore na raka.

Klikając poniżej możesz obejrzeć tegoroczny Koncert Nadziei

Reportaż z Koncertu Nadziei 2017

 

KOROWÓD NADZIEI

Korowód Nadziei to wielka parada, która od kilku już lat we wrześniu przechodzi ulicami Wrocławia. W wielkim marszu bierze udział sekcja konna straży miejskiej i liczne grupy taneczne i wokalne z całego Dolnego Śląska. Do radosnego pochodu co roku włączają się tysiące wrocławian, którzy towarzyszą nam w drodze do Placu Gołębiego na Rynku. Te barwne i wesołe pochody pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Dzięki takim wydarzeniom możemy mówić o ich potrzebach i zachęcać do ich wspierania. Każdego roku staramy się przygotować niespodziankę dla uczestników imprezy. W 2016 roku na Rynku zostało uformowane ogromne serce. W wyrysowanych wcześniej konturach zmieściło się ponad 400 osób – każda z nich trzymała w rękach czerwony karton. Tak powstało serce o powierzchni około 90 metrów kwadratowych, które miało pokazać, że wrocławianie wspierają naszych Podopiecznych. Uczestnicy zostali sfilmowani i sfotografowani z lotu ptaka. 

Obejrzyjcie film z naszej wielkiej akcji:

A tu możecie zobaczyć, jak wspaniała jest nasza wielka, wrocławska impreza:

http://wroclaw.tvp.pl/21589000/korowod-nadziei

 

CHARITY FASHION SHOW 

Charity Fashion Show to najbardziej prestiżowa impreza modowa w Polsce organizowana od siedmiu lat przez Państwa Małgorzatę i Andrzeja Oleksików. Każdego roku, na początku października goście mogą obejrzeć najnowszą kolekcję marki Max Mara i jednocześnie wziąć udział w wielkiej aukcji na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Wśród fantów, które licytowaliśmy, były wrocławskie krasnale z brązu, koszulka Roberta Lewandowskiego, śniadanie z aktorką Agnieszką Dygant czy zwiedzanie redakcji National Geographic z Martyną Wojciechowską. Dzięki tym niezwykłym darom, podczas wszystkich edycji Charity Fashion Show, Fundacja zgromadziła łącznie 560 tysięcy złotych.

IMG 8901 300x200 Akcje FundacjiIMG 8151 Kopia 300x200 Akcje Fundacji

 

 

 

 

 

 

 

SPOTKANIA PACJENTÓW WYLECZONYCH

Raz na dwa lata Fundacja organizuje wielkie spotkania pacjentów wyleczonych, na które przyjeżdża nawet tysiąc gości z całego kraju. Są to głównie byli pacjenci kliniki onkologii dziecięcej we Wrocławiu, którzy pokonali chorobę nowotworową. Dla dzieci i ich rodziców to wyjątkowy moment, bo mogą spotkać się nie tylko ze swoimi kolegami i koleżankami ze szpitalnych sal, ale i z zaprzyjaźnionymi lekarzami, pielęgniarkami, którzy walczyli o ich życie. Te niezwykłe spotkania są świadectwem triumfu życia nad chorobą, a małym pacjentom, którzy jeszcze nie zakończyli swojej terapii, dają wiele nadziei i siły w walce z rakiem. Takim najpiękniejszym dowodem możliwości pokonania choroby nowotworowej są spotkania dawców i biorców szpiku. Jednym z najbardziej niezapomnianych była chwila, w której Maciej Stuhr, znany i lubiany aktor, miał okazję poznać dziewczynkę, której kilkanaście miesięcy wcześniej ofiarował swoje komórki macierzyste.

Honorowym gościem każdego Spotkania Pacjentów Wyleczonych jest zwykle nasza ambasadorka Martyna Wojciechowska. Podróżniczka od lat wspiera naszych podopiecznych. Jej opowieści o egzotycznych podróżach i walce z przeciwnościami losu dodają otuchy dzieciom walczącym z rakiem.   

20161203 0240 x 300x200 Akcje Fundacji    20161203 0032 x 300x200 Akcje Fundacji

 

 

 

 

 

BIEGAMY DLA DZIECI

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych był Wro Runway Run zorganizowany w nocy z 11 na 12 lipca 2016 roku na pasie startowym wrocławskiego lotniska. W biegu wzięło udział 1000 zawodników. Wpisowe zasiliło konto Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Łącznie fundacja zebrała dzięki biegaczom ponad 50 tysięcy złotych. Również w 2016 roku po raz pierwszy biegacze z Wrocław Business Run zbierali pieniądze na rzecz naszej Fundacji. W biegu, którego ambasadorską była Martyna Wojciechowska, wzięło udział aż 1500 osób. To pracownicy wrocławskich firm i korporacji, którzy wystąpili w kilkuosobowych zespołach. Dzięki ich wsparciu udało nam się zgromadzić 35 tysięcy złotych, dzięki którym pomożemy naszym podopiecznym.

DSC09863 300x201 Akcje Fundacji BR 2 300x200 Akcje Fundacji

 

 

 

 

 

AKCJE DLA PACJENTÓW PRZYLĄDKA NADZIEI:

Każdego roku staramy się przygotować akcję, która ma pokazać dzieciom chorym na raka, jak dużo jest osób, które ciepło o nich myślą.

W 2015 roku przygotowaliśmy akcję „Cześć jak czapka”. W jej ramach, ponad 1400 osób zrobiło sobie zdjęcia w czapkach i wpłaciło pieniądze na konto Fundacji. Dzięki akcji zgromadziliśmy aż 35 tysięcy złotych. Zdjęcia naszych Przyjaciół solidaryzujących się z chorymi dziećmi dotarły do nas nie tylko z Polski, ale też z Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Galerię zdjęć naszych Przyjaciół możecie zobaczyć na stronie:

http://czescjakczapka.naratunek.org/

W 2016 roku z okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy specjalną stronę internetową, na której każdy mógł napisać parę ciepłych słów naszym podopiecznym. Do naszej akcji przyłączyło się ponad 1200 osób z całego świata, między innymi z USA, Australii, Nowej Zelandii, Holandii i Portugalii.

Najpiękniejsze słowa Przyjaciół fundacji zostały przepisane na kolorowe kartki zaprojektowane specjalnie z myślą o pacjentach Przylądka. Karteczki dołączyliśmy dzieciom do prezentów z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkie życzenia można przeczytać na stronie:

http://dziendziecka.naratunek.org/

 

Akcja „Szkoły dla Nadziei” oraz ,,Przedszkolaki dla Nadziei”

Każdy może być Ratownikiem! Chcemy zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół i przedszkoli do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Naszą ideą jest stworzenie sieci szkół, którym będziemy przyznawać tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Zaangażowanie szkół  i przedszkoli w nasz wielki projekt RATOWNIKÓW NADZIEI będzie pięknym wyrazem tego, że nawet najmniejsi ludzie potrafią uczynić świat lepszym!

Czytaj więcej:

Graj i pomagaj!

Heal them All to pierwsza gra charytatywna dostępna na urządzeniach przenośnych firmy Apple.

Można pobierać ją wpisując jej nazwę w sklepie AppStore. Dostępna jest dla wszystkich posiadaczy urządzeń z systemem iOS na całym świecie. Gra została stworzona przez firmę Techland we współpracy z naszą Fundacją.

Czytaj więcej:

Cała Polska zbiera nakrętki!

Plastikowe nakrętki po napojach, detergentach czy środkach kosmetycznych można przywozić na Targowisko przy ul. Niedźwiedziej 4 we Wrocławiu (wjazd od ul. Żubrzej), najlepiej w zawiązanych workach jutowych. zbiórka plastikowych nakrętek to jedna z najprostszych form pomocy! Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na pomoc małym pacjentom Kliniki.

Czytaj więcej:

Ślub, imieniny, rocznica?

W tym pięknym i ważnym dla Was dniu poproście Gości, aby zamiast kwiatów czy prezentów podarowali symboliczną kwotę – cegiełkę, którą my przekażemy na rzecz naszych podopiecznych. Wasza pomoc będzie wielkim darem w walce o życie i zdrowie dzieci.

Czytaj więcej: