Pomagam i wpłacam

Jak pomagamy

Działamy już od 30 lat, wspierając dzieci przyjeżdżające z całej Polski na leczenie do wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Z naszej pomocy skorzystało tysiące najmłodszych. Wiele lat ciężkiej pracy zaowocowało ogromnym zaufaniem, którym obdarzyli nas Polacy. Każdego roku Fundacja zbiera coraz więcej środków z 1% podatku, klasyfikując się w tej grupie w pierwszej 10 największych organizacji pożytku publicznego. Ten niewątpliwy sukces nie byłby możliwy bez hojności ludzi doceniających naszą pracę. Poprzedni rok to kolejny przełom, ponieważ z 1% podatku udało nam się uzyskać spektakularną kwotę w wysokości 8 MILIONÓW ZŁOTYCH!

Dziękujemy za każdą złotówkę!

 

Leki

Zapewniamy dzieciom leczenie na najwyższym możliwym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, żeby dzieci mogły być leczone najnowocześniejszymi lekarstwami. Co roku przeznaczamy na ten cel ponad 1,5 miliona złotych. Kiedy wiemy, że mały pacjent potrzebuje leku, za który nie zapłaci NFZ, kupujemy go z własnych środków.

 

Zagraniczne leczenie

Kiedy w Polsce wyczerpią się już wszystkie możliwości leczenia, jedyną nadzieją może okazać się terapia za granicą. Owe rozwiązania są kosztowne, dlatego finansujemy wyjazdy dzieci do takich ośrodków. Na ten cel przeznaczamy każdego roku ponad 3 miliony złotych. Dotyczy to przede wszystkim dzieci walczących z neuroblastomą, wyjątkowo groźnym i agresywnym typem nowotworu, który często wraca w momencie, kiedy już wydaje się, że choroba została pokonana.

Specjalistyczna immunoterapia ANTY GD2, mogąca temu zapobiec, nie jest powszechnie dostępna w Polsce, przez co wiele dzieci nie ma szansy z niej skorzystać. W takich przypadkach wysyłamy je na leczenie do Włoch lub Niemiec.

 

Rehabilitacja

Na rehabilitację najmłodszych przeznaczamy każdego roku 200 tysięcy złotych. Dla młodego organizmu już sam nowotwór jest dużym obciążeniem, a do tego dochodzi jeszcze chemioterapia i operacje. Pragniemy, aby dzieci wróciły do pełni sił, dlatego zapewniamy im wiele godzin niezbędnych ćwiczeń i zabiegów. Dzięki temu szybciej odzyskują kondycję sprzed choroby.

 

Pomoc socjalna

Opiekujemy się nie tylko pacjentami, ale także ich rodzinami. Nasza Fundacja ofiarowuje takie wsparcie, jakie jest w danej sytuacji najbardziej pożądane.

Staramy się, aby pomoc finansowa dotarła do najbardziej potrzebujących. Pomagamy wyremontować pokój, w którym dziecko będzie wracać do sił po przeszczepie, czasami kupujemy opał na zimę i wspieramy rodziców, którzy muszą nierzadko porzucić pracę z powodu choroby dziecka. Na ten cel przeznaczamy co roku ponad pół miliona złotych.

 

Klinika Mentalna

Świadomi tego, jak ważna w procesie leczenia jest opieka psychologiczna, stworzyliśmy unikatowy w skali kraju projekt.

Nasza Fundacja prowadzi w Przylądku Nadziei Klinikę Mentalną. Pracujący w niej psychologowie oraz znakomici pedagodzy dają nieocenione wsparcie małym pacjentom i ich rodzicom podczas trudnej walki z nowotworem. Jest to pierwsza inicjatywa w Polsce gwarantująca najmłodszym tak kompleksową opiekę psychologiczną.

Jesteśmy przekonani, że wsparcie specjalistów zapewni dzieciom i ich rodzinom niezbędny spokój ducha podczas trudnej walki z rakiem. Od wytrzymałości lekarzy i pielęgniarek oraz ich umiejętności radzenia sobie ze stresem zależy życie i zdrowie chorych dzieci. W związku z tym opieką psychologiczną obejmujemy także personel szpitala. Przeciwdziałamy w ten sposób wypaleniu zawodowemu i wprowadzamy najlepsze standardy współpracy z pacjentami i ich rodzinami. Na te działania przeznaczamy w każdym roku ponad 600 tysięcy złotych.

 

Sprzęt medyczny i szkolenia lekarzy

Aby lekarze pracujący w Przylądku Nadziei mogli skutecznie diagnozować i leczyć małych pacjentów, oddajemy w ich ręce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Przeznaczamy rocznie na ten cel przeszło 3 miliony złotych. Na szkolenia, dzięki którym podniosą swoje kwalifikacje, wydajemy dziesiątki tysięcy złotych. Tylko takie działania dadzą pacjentom chorym na raka gwarancję najlepszej opieki medycznej i realną szansę na wyzdrowienie.

Zobacz jak działamy

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam