Przed nami kolejne wyzwanie. We wrześniu uczestnicy RakReatonu spróbują przemierzyć 2 miliony kilometrów dla dzieci chorych onkologicznie. Teraz do akcji dołącza Adrian Kostera, który w maju pobił rekord Guinessa. W rok pokonał dystans równy obwodowi kuli ziemskiej, czyli 40 tys. 170 km.
Ten człowiek to żywy dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoje wyzwanie Kostera zaczął latem 2023 roku. W wakacje przepłynął ponad 1200 km. Jesienią i zimą w 156 dni przemierzył rowerem ponad 31 tys. km. Wisienką na torcie było natomiast bieganie, które zajęło mu ponad cztery miesiące. W tym czasie codziennie pokonywał średnio 55 km dziennie.
Swoim osiągnięciem triathlonista pokazał nam, co znaczy wytrwałość i konsekwencja. A tych nie może zabraknąć nam we wrześniu podczas RakReatonu.
“To dla mnie ogromny zaszczyt i przywilej. Moja rola w RakReatonie to nie tylko zachęcanie innych do udziału i dzielenie się pasją do biegania czy jazdy na rowerze, ale przede wszystkim realna pomoc. Chcę pokazać, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tego, by pomóc innym” - mówi Kostera.
Na czym polega wyzwanie? Jak co roku we wrześniu próbujemy wspólnymi siłami przemierzyć określony dystans. To już piąta edycja tego niezwykłego wydarzenia, a w zeszłym roku udało się pokonać 1 milion 600 tysięcy kilometrów. W tym roku poprzeczkę zawieszamy jeszcze wyżej, dlatego wasz udział jest tak potrzebny.
Jeśli chcecie pomóc, wystarczy, że zainstalujecie aplikację Activy, która monitoruje nasz ruch i liczy przebyte kilometry. W wyzwaniu mogą brać udział osoby indywidualne i drużyny firmowe (w tym przypadku konieczna będzie opłata wpisowa). Nabijać kilometry możecie na trzy sposoby:
a) nogami (np. biegając, spacerując, jadąc na wózku albo uprawiając nordic walking)
Zapraszajcie znajomych i ścigajcie się z nimi w rankingach ogólnych i dotyczących jednej z trzech powyższych opcji. A więcej o tegorocznym RakReatonie przeczytacie TUTAJ.