Pomagam i wpłacam

O fundacji

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” to organizacja pożytku publicznego, działająca od 30 lat na rzecz małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Każdego roku pomaga 2000 dzieci z całej Polski, które leczą się we wrocławskim szpitalu.

Wiele lat ciężkiej pracy zaowocowało ogromnym zaufaniem, którym obdarzyli nas Polacy. Każdego roku Fundacja zbiera coraz więcej środków z 1,5% podatku, klasyfikując się w tej grupie w pierwszej 10 największych organizacji pożytku publicznego. Ten niewątpliwy sukces nie byłby możliwy bez hojności ludzi wpierających nasze działania. W 2019 roku ponad 200 tysięcy Polaków przekazało nam 1% swojego podatku. Z tego tytułu udało nam się zgromadzić 8 milionów złotych na rzecz chorych na raka dzieci!

Z zebranych środków Fundacja kupuje drogie leki, zapewnia nowoczesne protezy, a także opłaca rehabilitację oraz wyjazdy na leczenie do ośrodków znajdujących się zagranicą. Doskonale wiemy, jak ważne w walce z rakiem są badania naukowe, dlatego wspieramy je finansowo, co bezpośrednio przekłada się na wzrost skuteczności diagnostyki i leczenia. Dzięki naszym środkom lekarze biorą udział w szkoleniach, a mali pacjenci mają zapewniony dostęp do nowoczesnego sprzętu i leczenia na światowym poziomie. Prowadzimy także działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej dzieci chorych na raka. Siedzibą Fundacji mieści się we Wrocławiu, ale udzielamy pomocy najmłodszym z całego kraju, którzy przyjeżdżają tu na leczenie.

Uważamy, że wsparcie najmłodszych to zadanie kompleksowe, obejmujące także obszary niezwiązane bezpośrednio z medycyną. Choroba sprawia, że dzieci przebywają w szpitalu przez kilka miesięcy, dlatego też staramy się skierować ich uwagę na rzeczy wesołe i przyjemne. Organizujemy imprezy z okazji Dnia Dziecka, a na Mikołajki zawsze przynosimy worek pełen prezentów. Pragniemy podarować im jak najwięcej szczęśliwych chwil, dzięki którym zapomną o szpitalnej codzienności. Pamiętamy także o rodzicach, którym często udzielamy pomocy socjalnej, tak niezbędnej w tym trudnym okresie.

Pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka zbieramy na organizowanych przez nas happeningach, koncertach i piknikach charytatywnych. W ten sposób zachęcamy ludzi do pomocy i zwracamy uwagę na potrzeby naszych małych podopiecznych.

Ogromnym sukcesem Fundacji było zbudowanie jednej z najnowocześniejszych klinik dla dzieci w Polsce – Przylądka Nadziei. Realizacja projektu wartego 100 milionów złotych wydawała się niemożliwa, jednak dzięki wsparciu i zaangażowaniu ludzi dobrej woli w 2015 roku udało się otworzyć szpital. Dzięki temu dzieci mogą leczyć się w komfortowych warunkach, a lekarze mają do dyspozycji doskonały sprzęt medyczny.

Jak pomagamy

Każdego roku staramy się włączyć w działanie na rzecz Fundacji jak najwięcej Partnerów, Sponsorów i Darczyńców. Kto raz pozna historie naszych dzieci, długo nie będzie mógł o niej zapomnieć. Robimy więc co w naszej mocy, by opowieści o naszych Podopiecznych dotarły do najszerszego grona.
Naszym największym wyzwaniem jest organizacja Koncertu Nadziei oraz Korowodu Nadziei. Dzięki tym wydarzeniom na szeroką skalę informujemy o działalności naszej fundacji i zachęcamy do jej wsparcia finansowego oraz materialnego. Co dwa lata organizujemy także Galę Zwycięzców – spotkanie pacjentów wyleczonych, w którym bierze udział tysiąc osób.

Zobacz jak pomagamy

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku