Dołącz do nas!

Każdego dnia pomagamy w akcjach charytatywnych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Na co dzień prowadzimy też zajęcia dla pacjentów Przylądka Nadziei. Chcemy, aby szpitalne mury wypełniły się dobrą energią, wzajemnym wsparciem oraz radością ze spraw prostych i codziennych.

Jak pomagamy?

Działalność charytatywna

Wspieramy akcje charytatywne Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Bierzemy udział w organizowanych przez nią wydarzeniach i akcjach. Kontaktujemy się z darczyńcami i zachęcamy ich do wspierania dzieci chorych na raka. Pomagamy też Fundacji w pracach biurowych i administracyjnych.

Wolontariat oddziałowy

Przychodzimy do dzieci na indywidualne spotkania, podczas których m.in. wspólnie się bawimy, gramy w planszówki, czytamy książki, opowiadamy bajki, rysujemy, malujemy albo po prostu rozmawiamy.

Urodziny dziecka

Nasi Wolontariusze angażują się w organizację urodzin. Dbają o to, aby nasi Podopieczni mieli jak najwięcej powodów do uśmiechu. Przygotowują prezenty- niespodzianki, śpiewają "sto lat" i wspólnie się bawią.

Zajęcia multimedialne

Przylądek Nadziei jest wyposażony w salę, w której nasi Wolontariusze razem z pacjentami grają na Xboxie, Playstation oraz mają możliwość przenieść się do innego świata za pomocą Wirtualnej Rzeczywistości.

Poznaję świat

Dzięki temu projektowi wychodzimy naprzeciw dziecięcemu pragnieniu poznawania i doświadczania świata. Pracujemy z dziećmi poprzez wszystkie zmysły, pobudzamy ich wyobraźnię i chęć odkrywania nowego. Dla maluchów przygotowujemy między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne, podróżnicze, taneczne, kulinarne i językowe. Często pomagają nam w tym goście reprezentujący różne zawody, style życia, pasje i kultury.

Jaskinia Gier

Wierzymy, że edukacja i wysiłek intelektualny wspierają proces leczenia. Zdrowy umysł to większa siła w pracy nad powrotem do zdrowia. Żeby aktywizować naszych Podopiecznych, Wolontariusze prowadzą zajęcia grupowe podczas których grają w gry edukacyjne i dobrze się bawią.

Zostań wolontariuszem!

Jak wygląda rekrutacja?

Zapoznaj się z regulaminem

Wypełnij wniosek

Zaprosimy Cię na rozmowę wstępną

Jeśli nie masz 18. lat konieczna będzie zgoda rodziców

W ankiecie zgłoszeniowej w podpunkcie „Chcę w ramach Wolontariatu bezpośrednio pracować z dziećmi” zaznacz „TAK”.

Będziesz też musiał dołączyć skan książeczki szczepień, żeby potwierdzić, że jesteś zaszczepiony przeciw WZW B.

Na szkoleniu startowym opowiemy Ci o zasadach BHP panujących w klinice oraz o tym, jak wygląda praca z naszymi podopiecznymi.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z koordynatorem wolontariatu

Bożena Ruta-Tomusiak

Bożena Ruta-
Tomusiak (Wrocław)

536 884 381
Ewa Harapin

Ewa Harapin
(Warszawa)

608 122 767

lub napisz na:

wolontariat@naratunek.org

Nasi Wolontariusze to niezwykle mili, ciepli i empatyczni ludzie z niespożytą energią i ogromną chęcią pomocy innym. Na co dzień pomagają dzieciom chorym na raka, które leczą się w klinice onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. Chcą, aby szpitalne mury wypełniły się dobrą energią, wzajemnym wsparciem oraz radością. Przyświeca im myśl: „Przylądek Nadziei pełen życia”. Ich pomoc jest również niezastąpiona podczas różnych akcji organizowanych przez Fundację – to oni rozdają ulotki, zachęcają innych do pomocy i sprawiają, że wokół jest mnóstwo dobrej energii.

Jeśli szukasz pomysłu, w jaki możesz zaangażować się w pomoc małym pacjentom Przylądka Nadziei, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy sposób, żeby zrealizować Twoje pasje i połączyć je z pomocą na rzecz naszych podopiecznych.

Prawa wolontariusza

Wolontariat to bezinteresowna pomoc. Pomoc, która zmienia świat wokół nas. Ale żeby było to możliwe, potrzebne są ramy prawne, które pozwalają zorganizować to wspaniałe przedsięwzięcie. Organizacje pożytku publicznego, które chcą zorganizować ekipę wspierających ich wolontariuszy, muszą znać przepisy, by wszystko było zgodne z prawem.

Czy warto zaangażować się w wolontariat?

Wolontariat – czas stracony czy bezcenny? Wolontariat to niezwykła szansa zrealizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. A gdzie można ją dostać? Na przykład w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która ma niezwykły sztab ludzi wokół siebie, którzy sprawiają, że dzieciakom chorym na raka czas w szpitalu mija dużo szybciej! Kim jest wolontariusz?

Wolontariat okiem wolontariusza

Wartość wolontariatu – dla podopiecznych i wolontariuszy Przylądek Nadziei we Wrocławiu to szczególne miejsce. Leczą się tam mali wojownicy, którzy na co dzień zmagają się z chorobą nowotworową. Ich dzieciństwo, które powinno być beztroskie, staje się niejednokrotnie polem bitwy. Dzieci jednak mają w sobie dużo odwagi i tak łatwo się nie poddają.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!