Pomagam i wpłacam

Dołącz do nas!

Każdego dnia pomagamy w akcjach charytatywnych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Na co dzień prowadzimy też zajęcia dla pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Bydgoszczy. Chcemy, aby szpitalne mury wypełniły się dobrą energią, wzajemnym wsparciem oraz radością ze spraw prostych i codziennych.

Zapraszamy do naszego zespołu!

Jak pomagamy?

Działalność charytatywna Przylądek Nadziei

Działalność charytatywna

Wspieramy akcje charytatywne Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Bierzemy udział w organizowanych przez nią wydarzeniach i akcjach. Zarówno tych w klinikach we Wrocławiu i w Bydgoszczy, jak i tych organizowanych na zewnątrz.

Kontaktujemy się z darczyńcami i zachęcamy ich do wspierania dzieci chorych na nowotwory. Pomagamy też Fundacji w pracach biurowych i administracyjnych.

Wolontariat oddziałowy

Przychodzimy do dzieci na indywidualne spotkania, podczas których m.in. wspólnie się bawimy, gramy w planszówki, czytamy książki, opowiadamy bajki, rysujemy, malujemy albo po prostu rozmawiamy.

Angażujemy się w organizację urodzin. Dbamy, aby nasi Podopieczni mieli jak najwięcej powodów do uśmiechu. Przygotowujemy prezenty- niespodzianki, śpiewamy "sto lat" i wspólnie się bawimy.

Zajęcia multimedialne

Przylądek Nadziei jest wyposażony w salę, w której razem z pacjentami grajmy na Xboxie, Playstation oraz mamy możliwość przeniesienia się do innego świata za pomocą Wirtualnej Rzeczywistości.

To dla małych i dużych pacjentów Przylądka Nadziei sposób na relaks i rozrywkę, kreatywne spędzanie wolnych chwil, ale również okazja do rozwijania zdolności pracy zespołowej i działania w drużynie.

Poznaję świat

Dzięki temu projektowi wychodzimy naprzeciw dziecięcemu pragnieniu poznawania i doświadczania świata. Pracujemy z dziećmi poprzez wszystkie zmysły, pobudzamy ich wyobraźnię i chęć odkrywania nowego.

Dla maluchów przygotowujemy między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne, podróżnicze, taneczne, kulinarne i językowe. Często pomagają nam w tym goście reprezentujący różne zawody, style życia, pasje i kultury.

Jaskinia Gier Przylądek Nadziei

Jaskinia Gier

Wierzymy, że edukacja i wysiłek intelektualny wspierają proces leczenia. Zdrowy umysł to większa siła w pracy nad powrotem do zdrowia. Żeby aktywizować naszych Podopiecznych, Wolontariusze prowadzą zajęcia grupowe podczas których grają w gry edukacyjne i dobrze się bawią.

Kreatywna rozrywka, zabawa połączona z nauką, a przede wszystkim uśmiech i radość dzieci - to daje nam siłę i energię!

Wolontariat Warszawa

Wolontariat akcyjny

Współpracujemy z dużymi, komercyjnymi firmami dzięki, którym bierzemy udział w ciekawych wydarzeniach i możemy trafić do szerokiej liczy odbiorców.

Kolacja Charytatywna "Dla Nadziei", piknik AmCham, Charytatywny Turniej Piłki Plażowej Branży Nieruchomości JLL czy akcja #BiegamDobrze - podczas takich wydarzeń prowadzimy zbiórki, promujemy działania Fundacji i zapraszamy do pomagania dzieciom!

Zostań wolontariuszem!

Jak wygląda rekrutacja?

Zapoznaj się z regulaminem

Wypełnij wniosek

Zaprosimy Cię na rozmowę wstępną

Jeśli nie masz 18. lat konieczna będzie zgoda rodziców

W ankiecie zgłoszeniowej w podpunkcie „Chcę w ramach Wolontariatu bezpośrednio pracować z dziećmi” zaznacz „TAK”.

Będziesz też musiał dołączyć skan książeczki szczepień, żeby potwierdzić, że jesteś zaszczepiony przeciw WZW B.

Na szkoleniu startowym opowiemy Ci o zasadach BHP panujących w klinice oraz o tym, jak wygląda praca z naszymi podopiecznymi.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z koordynatorem wolontariatu

Bożena Ruta-Tomusiak

WROCŁAW - Bożena Ruta-Tomusiak

601713997

BYDGOSZCZ - Jolanta Sękowska

608122767

lub napisz na:

wolontariat@naratunek.org

Nasi Wolontariusze to niezwykle mili, ciepli i empatyczni ludzie z niespożytą energią i ogromną chęcią pomocy innym. Na co dzień pomagają dzieciom chorym na raka, które leczą się w klinice onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei oraz w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Chcą, aby szpitalne mury wypełniły się dobrą energią, wzajemnym wsparciem oraz radością. Ich pomoc jest również niezastąpiona podczas różnych akcji organizowanych przez Fundację – to oni rozdają ulotki, zachęcają innych do pomocy i sprawiają, że wokół jest mnóstwo dobrej energii.

Jeśli szukasz pomysłu, w jaki możesz zaangażować się w pomoc małym pacjentom Przylądka Nadziei lub bydgoskiej Kliniki, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy sposób, żeby zrealizować Twoje pasje i połączyć je z pomocą na rzecz naszych podopiecznych.

Prawa Wolontariusza Przylądek Nadziei

Prawa wolontariusza

Wolontariat to bezinteresowna pomoc. Pomoc, która zmienia świat wokół nas. Ale żeby było to możliwe, potrzebne są ramy prawne, które pozwalają zorganizować to wspaniałe przedsięwzięcie. Organizacje pożytku publicznego, które chcą zorganizować ekipę wspierających ich wolontariuszy, muszą znać przepisy, by wszystko było zgodne z prawem.

Czy warto zaangażować się w wolontariat?

Wolontariat – czas stracony czy bezcenny? Wolontariat to niezwykła szansa zrealizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. A gdzie można ją dostać? Na przykład w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która ma niezwykły sztab ludzi wokół siebie, którzy sprawiają, że dzieciakom chorym na raka czas w szpitalu mija dużo szybciej! Kim jest wolontariusz?

Wolontariat okiem wolontariusza

Wartość wolontariatu – dla podopiecznych i wolontariuszy kliniki we Wrocławiu i Bydgoszczy to szczególne miejsca. Leczą się tam mali pacjenci, którzy na co dzień zmagają się z chorobą nowotworową. Ich dzieciństwo, które powinno być beztroskie, staje się trudne i pełne wyzwań. Dzieci jednak mają w sobie dużo odwagi i tak łatwo się nie poddają.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!