Pomagam i wpłacam

Twój 1% ma znaczenie

Żeby przekazać 1% podatku, wystarczy skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów oferowanego przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i podążać za jego wskazówkami. Innym sposobem na przekazanie 1% podatku Fundacji jest samodzielne wpisanie nazwy naszej fundacji i numeru KRS 00000 86 210 w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego. Tylko tyle trzeba zrobić, żeby pomóc dzieciom w walce z rakiem!

Do końca zgłaszania wniosków pozostało:

Nasz numer KRS

00000 86 210

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspiera pacjentów Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z całego kraju. Ten nowoczesny szpital powstał z inicjatywy Fundacji. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce.

Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2000 maluchów. Fundacja wspomaga ich w tej pracy dzięki wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać jej 1% podatku. Fundacja jest jedną z największych organizacji charytatywnych pomagających chorym dzieciom w Polsce. Przez 30 lat pomogła kilku tysiącom dzieci. To wszystko jest możliwe dzięki podatnikom, którzy każdego roku przekazują fundacji 1% swojego podatku.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Na co fundacja wydaje środki z 1%?

3000000

Leczenie za
granicą

1500000

Nierefundowane
leki

800000

Specjalistyczne
zabiegi

800000

Leczenie
pozaszpitalne

600000

Klinika mentalna

3000000

Sprzęt medyczny

100000

Szkolenia lekarzy

50000

Badania naukowe

200000

Rehabilitacja

500000

Pomoc socjalna

1400000

Stypendia naukowe

Moje życie, Twój 1%

1% twojego podatku pomaga ratować zdrowie i życie dzieci, dlatego nie bądź obojętny i nie myśl, że te kilka złotych ma dla nich znaczenia. Każda, nawet maleńka suma nabiera wielkiej wagi, kiedy trafia na konto naszych podopiecznych i przybliża ich do zwycięstwa w walce z bezlitosną chorobą. Zapoznaj się z informacjami na temat działalności fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i okaż swoje serce, wpisując w deklaracji podatkowej nazwę naszej organizacji i numer KRS: 00000 86210.

Od 15 lutego 2021 roku wstępnie wypełnione deklaracje każdego podatnika pojawią się na portalu “TWÓJ E_PIT” Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/.  Do 30 kwietnia 2021 roku można je zaakceptować, edytować, lub wysłać rozliczenie samodzielnie.

Kto tego nie zrobi, zostanie rozliczony na podstawie danych służb podatkowych. Jednak warto do rozliczenia zajrzeć lub przesłać je samodzielnie. Choćby po to, by być pewnym, że wszystkie ulgi zostały prawidłowo uwzględnione. Podobnie jak wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, na którą przeznaczony zostanie 1% podatku.

Sprawdź poprawność swoich danych w usłudze Twój e-PIT

Program PIT

Proponujemy Ci także program do PIT dostępny online i offline, dzięki któremu krok po kroku wypełnisz interaktywny formularz zeznania podatkowego. Podpowiedzi pozwolą Ci podjąć decyzję, w które rubryki wpisać odpowiednie kwoty, a reszta zostanie wypełniona automatycznie, dzięki czemu unikniesz pomyłek w obliczeniach. Gotowy, wypełniony formularz PIT możesz zapisać na dysku komputera, wydrukować i złożyć osobiście w swoim Urzędzie Skarbowym. Możesz również wysłać e-deklarację bezpośrednio do Ministerstwa Finansów – otrzymasz potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej przez internet.

Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo danych oraz poziom trudności obsługi podobnego programu komputerowego, jednak zupełnie niepotrzebnie.

  • Informacje zapisują się wyłącznie na komputerze użytkownika, a transmisja danych jest szyfrowana, przez co bezpieczna jak w banku.
  • Łatwy w obsłudze, intuicyjny program to gwarancja bezproblemowego wypełnienia deklaracji podatkowej.
  • Program w czytelny i zrozumiały sposób prowadzi podatnika przez kolejne rubryki, podpowiadając, co należy wpisać w określonym miejscu i pomagając prawidłowo uzupełnić deklarację.

Jednak czytelna instrukcja, która przeprowadzi przez zawiłości deklaracji podatkowej to nie wszystko. W specjalnej zakładce przygotowano broszury, z których zainteresowani użytkownicy mogą czerpać informacje na temat obowiązujących przepisów w zakresie rozliczania podatków, ale też przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z wykazu publikowanego co roku przez ministerstwo pracy i polityki społecznej.

 

 

W kampanii 1% PIT pomagają nam Przyjaciele Przylądka

Agropak

Animator Czasu Wolnego

Arcadis

Art Hotel

Bonobo

CMS

Czas na Herbatę

Czasopismo Aptekarskie

Dentons

E100

Ellert

Fundacja UNUM

IDS Media

JetLine

Korbank

Kraina Książek

Książkowe Klimaty

Limango

Łucznik

Mercedes Grupa Wróbel

Mitaxx Biuro Rachunkowe

MotyleKsiazkowe.pl

NOKIA

Orchidea

Poleasingowe.pl

Pracuj.pl

PWC

Sempire

SGB Bank SA

Skarbiec TFI

Starwax

The Body Shop

Techland

Ticketmaster

Tista.pl

Totalmoney

Volley Wrocław

WKS Śląsk

Workservice

Wydawnictwo RM

6 lutego 2021

Darowizna na Facebooku. Jak rozliczyć podatek?

Coraz więcej podmiotów daje podatnikom możliwość przekazania darowizny na wskazane cele. Jednym ze sposobów jest wsparcie zbiórki zorganizowanej na Facebooku. Sprawdź, jak w takim przypadku skorzystać z odliczenia darowizny i w efekcie zmniejszyć należny fiskusowi podatek.

4 lutego 2021

Rozliczenie PIT. Sprawdź, kiedy warto rozliczyć się ze współmałżonkiem

Wspólne rozliczenie podatku z żoną lub mężem najczęściej opłaca się w sytuacji, gdy jeden ze współmałżonków zarabia znacznie więcej niż drugi. Przy odpowiednim poziomie dochodów wspólne rozliczenie pozwala osobie lepiej zarabiającej uniknąć wyższego progu podatkowego. Aby jednak skorzystać z tej możliwości, małżonkowie muszą spełnić kilka warunków.

2 lutego 2021

Ulga na internet. O czym pamiętać przy rozliczeniu podatku?

Korzystanie z ulgi internetowej, w porównaniu z pierwotnymi założeniami, zostało w ostatnich latach mocno ograniczone. W rozliczeniu podatkowym za rok 2020 prawo to nadal przysługuje, ale nie wszyscy podatnicy mogą z niego skorzystać. Przeczytaj tekst i sprawdź, czy należy Ci się ulga na Internet.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam