Żeby przekazać 1% podatku, wystarczy skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów oferowanego przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i podążać za jego wskazówkami. Innym sposobem na przekazanie 1% podatku Fundacji jest samodzielne wpisanie nazwy naszej fundacji i numeru KRS 00000 86 210 w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego. Tylko tyle trzeba zrobić, żeby pomóc dzieciom w walce z rakiem!
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspiera pacjentów Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z całego kraju. Ten nowoczesny szpital powstał z inicjatywy Fundacji. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce.
Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2000 maluchów. Fundacja wspomaga ich w tej pracy dzięki wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać jej 1% podatku. Fundacja jest jedną z największych organizacji charytatywnych pomagających chorym dzieciom w Polsce. Przez 30 lat pomogła kilku tysiącom dzieci. To wszystko jest możliwe dzięki podatnikom, którzy każdego roku przekazują fundacji 1% swojego podatku.
1% twojego podatku pomaga ratować zdrowie i życie dzieci, dlatego nie bądź obojętny i nie myśl, że te kilka złotych ma dla nich znaczenia. Każda, nawet maleńka suma nabiera wielkiej wagi, kiedy trafia na konto naszych podopiecznych i przybliża ich do zwycięstwa w walce z bezlitosną chorobą. Zapoznaj się z informacjami na temat działalności fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i okaż swoje serce, wpisując w deklaracji podatkowej nazwę naszej organizacji i numer KRS: 00000 86210.
Kto tego nie zrobi, zostanie rozliczony na podstawie danych służb podatkowych. Jednak warto do rozliczenia zajrzeć lub przesłać je samodzielnie. Choćby po to, by być pewnym, że wszystkie ulgi zostały prawidłowo uwzględnione. Podobnie jak wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, na którą przeznaczony zostanie 1% podatku.
Proponujemy Ci także program do PIT dostępny online i offline, dzięki któremu krok po kroku wypełnisz interaktywny formularz zeznania podatkowego. Podpowiedzi pozwolą Ci podjąć decyzję, w które rubryki wpisać odpowiednie kwoty, a reszta zostanie wypełniona automatycznie, dzięki czemu unikniesz pomyłek w obliczeniach. Gotowy, wypełniony formularz PIT możesz zapisać na dysku komputera, wydrukować i złożyć osobiście w swoim Urzędzie Skarbowym. Możesz również wysłać e-deklarację bezpośrednio do Ministerstwa Finansów – otrzymasz potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej przez internet.
Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo danych oraz poziom trudności obsługi podobnego programu komputerowego, jednak zupełnie niepotrzebnie.
Informacje zapisują się wyłącznie na komputerze użytkownika, a transmisja danych jest szyfrowana, przez co bezpieczna jak w banku.
Łatwy w obsłudze, intuicyjny program to gwarancja bezproblemowego wypełnienia deklaracji podatkowej.
Program w czytelny i zrozumiały sposób prowadzi podatnika przez kolejne rubryki, podpowiadając, co należy wpisać w określonym miejscu i pomagając prawidłowo uzupełnić deklarację.
Jednak czytelna instrukcja, która przeprowadzi przez zawiłości deklaracji podatkowej to nie wszystko. W specjalnej zakładce przygotowano broszury, z których zainteresowani użytkownicy mogą czerpać informacje na temat obowiązujących przepisów w zakresie rozliczania podatków, ale też przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z wykazu publikowanego co roku przez ministerstwo pracy i polityki społecznej.
W kampanii 1% PIT pomagają nam Przyjaciele Przylądka
Coraz więcej podmiotów daje podatnikom możliwość przekazania darowizny na wskazane cele. Jednym ze sposobów jest wsparcie zbiórki zorganizowanej na Facebooku. Sprawdź, jak w takim przypadku skorzystać z odliczenia darowizny i w efekcie zmniejszyć należny fiskusowi podatek.
Wspólne rozliczenie podatku z żoną lub mężem najczęściej opłaca się w sytuacji, gdy jeden ze współmałżonków zarabia znacznie więcej niż drugi. Przy odpowiednim poziomie dochodów wspólne rozliczenie pozwala osobie lepiej zarabiającej uniknąć wyższego progu podatkowego. Aby jednak skorzystać z tej możliwości, małżonkowie muszą spełnić kilka warunków.
Korzystanie z ulgi internetowej, w porównaniu z pierwotnymi założeniami, zostało w ostatnich latach mocno ograniczone. W rozliczeniu podatkowym za rok 2020 prawo to nadal przysługuje, ale nie wszyscy podatnicy mogą z niego skorzystać. Przeczytaj tekst i sprawdź, czy należy Ci się ulga na Internet.