Pomagam i wpłacam

Gala Zwycięzców

Raz na dwa lata Fundacja organizuje wielkie spotkania pacjentów wyleczonych, na które przyjeżdża tysiąc gości z całego kraju. Są to głównie byli pacjenci kliniki onkologii dziecięcej we Wrocławiu, którzy pokonali chorobę nowotworową. Dla dzieci i ich rodziców to wyjątkowy moment, bo mogą spotkać się nie tylko ze swoimi kolegami i koleżankami ze szpitalnych sal, ale i z zaprzyjaźnionymi lekarzami oraz pielęgniarkami, którzy walczyli o ich życie. Te niezwykłe spotkania są świadectwem triumfu życia nad chorobą, a małym pacjentom, którzy jeszcze nie zakończyli swojej terapii, dają wiele nadziei i siły w walce z rakiem.

W ostatniej Gali, XIV Spotkania Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej w grudniu 2018 roku wzięło udział prawie 1000 osób z całej Polski. To największe takie wydarzenie w Polsce. Gości witali prof. Alicja Chybicka i Grzegorz Dzik, we wzruszających słowach przypominając historię Przylądka Nadziei i Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Wyjątkowym punktem w programie gali było wręczenie Kropel Życia. To nagrody dla osób, które pomagają dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia i wspierają działania kliniki Przylądek Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce szpitala onkologicznego dla dzieci.

Na scenie doszło też do niecodziennego spotkania. Dwoje pacjentów Przylądka Nadziei – Staś Marta, którzy pokonali białaczkę dzięki przeszczepowi szpiku, poznało i pierwszy raz w życiu spotkało dawców, którym zawdzięczają zdrowie i życie.

Podczas gali ogłoszone zostało też uruchomienie przy Przylądku Nadziei pierwszej w naszym kraju poradni dla pacjentów wyleczonych z choroby nowotworowej ponad pięć lat temu. To kolejny, nowatorski projekt wrocławskich onkologów dziecięcych, który ogłosiła prof. Bernarda Kazanowska.

Gościem specjalnym gali był Michał Zawadka. Mistrz Polski Przemówień Publicznych, pisarz, autor książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży. Opowiedział uczestnikom, jak ważnym elementem w powrocie do zdrowia i po wyzdrowieniu również jest motywacja. I jak znaleźć ją w sobie na co dzień. Prezentem dla onkoMOCNYCH i wszystkich gości było jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – największy w Polsce pokaz magii, przygotowany przez znanego iluzjonistę Marcina Muszyńskiego.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, w 2020 roku!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!