Pomagam i wpłacam

Charytatywny Maraton Szycia i premiera Nadziei! Dzieci z Przylądka zaprojektowały maszynę do szycia!

30 września 2019

Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali… najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się “Nadzieja”, wyprodukowała ją firma Łucznik i w niedzielę miała swoją oficjalną premierę. I to jaką!

Przedstawiliśmy małych designerów „Nadziei”, a potem ruszyliśmy z akcją, w której pomogły nam postaci ze świata muzyki i sportu. Nasi goście, wspólnie z Pacjentami z Przylądka Nadziei wystartowali niezwykłą sztafetę dobroci: uszyli jedyne w swoim rodzaju poszewki na poduszki (które trafią na licytacje) i w ten sposób zainaugurowali Charytatywny Maraton Szycia, czyli łańcuch ludzi dobrej woli i wielkich serc.

29 września w samo południe klinika onkologiczna „Przylądek Nadziei” gościła uczestników „Charytatywnego Maratonu Szycia” – niezwykłego wydarzenia, które ma na celu wsparcie dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz zakomunikowanie potrzeby zbierania funduszy na ich leczenie. Organizatorem Maratonu jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz firma „Łucznik”. To właśnie „Łucznik” wyprodukował „Nadzieję”, czyli wyjątkową linię maszyn do szycia. Wyjątkową z dwóch względów:

 • Zaprojektowali ją Mali Pacjenci z „Przylądka Nadziei”, którzy kilka miesięcy temu zamienili się w prawdziwych designerów. To Madzia, Mia, Agnieszka, Gosia, Miłosz i Bartek wymyślili, a następnie przenieśli na papier linię kreatyną „Nadziei”. Narysowali obrazki, które trafiły na samą maszynę (to, co jest na „Nadziei” to kompilacja pracy kilkorga dzieci) oraz na jej opakowanie.
 • Cały zysk ze sprzedaży „Nadziei” zasili konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej środków na kosztowne niestandardowe terapie, zagraniczne leczenie, drogie leki czy rehabilitację.

Ale na prezentacji się nie skończyło! Trzeba było nadzieję od razu przetestować! Dlatego na hasło “do maszyn!” do dzieła ruszyły niezwykłe zespoły, złożone z młodych projektantów i FANTASTYCZNYCH gości, którzy tego dnia odwiedzili nas w Przylądku! Do wspólnego szycia zasiedli:

 • niezastąpiona prof. Alicja Chybicka, kliniki Przylądek Nadziei oraz Wojtek i Alan
 • wspaniała wokalistka Alicja Janosz i Madzia
 • Sara Pożarlik, Miss Polonia Wojweództwa Dolnośląskiego i Gosia
 • Piotr Janowski z żużlowego Team Janowski i Mia
 • Krzysztof Janowski z żużlowego Team Janowski, Agnieszka i Franek
 • Wojtek Miszewski, rolkarski rekordzista Polski z Rolki Reggae Rajd i Dominika
 • Agata Miszewska,rolkarska rekordzistka Polski z Rolki Reggae Rajd i Bartek
 • pozytywny klown Dr Papuć, twórca Teatru Czerwona Walizka i Czerwonych Nosków oraz Miłosz,
 • a także Milenka i Wiktoria, którym pomagała Karina.

Pani Patrycja Ziółkowska, prezes firmy Łucznik, pokazała wszystkim jak stawiać pierwsze kroki w krawiectwie, a potem igły i nici poszły w ruch! Zespoły w pocie czoła, ale z szerokimi uśmiechami szyły poszewki na poduszki. W międzyczasie Bożenka i Ada z Wolontariatu Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową malowały buzie wszystkim kibicom i – w przerwach – uczestnikom Maratonu. Można było też przymierzyć się do prawdziwego, żużlowego motocykla, który przywieźli ze sobą Piotr i Krzysztof Janowscy, tata i brat Macieja Janowskiego, żużlowego wicemistrza Polski z WTS Sparta Wrocław i kapitana narodowej reprezentacji.

Zabawy, śmiechu i radości mieliśmy PO SUFIT! A najlepsze jest to, że poszewki, uszyte przez nasze wspaniałe zespoły oraz jedną z premierowych maszyn Nadzieja MOŻNA WYGRAĆ NA CHARYTATYWNYCH LICYTACJACH ALLEGRO! Zapraszamy tutaj:

Licytuj i pomagaj dzieciom z Przylądka Nadziei

– Naszym celem jest zgromadzenie wokół zapoczątkowanego w niedzielę Charytatywnego Maratonu Szycia wyjątkowych Przyjaciół Przylądka, którzy wspólnie z pracownikami Fundacji oraz firmy „Łucznik”, zachęcać będą do wspierania dzieci zmagających się z nowotworami – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

– Nadzieja to najbardziej niezwykły model w rodzinie Łucznika. Ubrana w obrazy stworzone przez Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei”, niesie w sobie przesłanie: „Podzielmy się sercem, dobrem, ciepłymi myślami, wsparciem i nadzieją na zdrowie”. Łucznik dzieli się z Państwem Nadzieją, niech będzie ona symbolem walki z chorobą. Walki, którą można wygrać dzięki środkom, wpływającym na konto Fundacji za każdą sprzedaną maszynę – tłumaczy Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika. – Żyjemy Nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie dzieci! Wszystko w Państwa rękach! Nadzieja odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem – dodaje.

Łucznik Nadzieja, Charytatywny Maraton Szycia

Nadzieję można już kupić w internetowym sklepie Galeria Łucznik, a niedługo maszyna trafi do sklepów współpracujących z Łucznikiem. Cały zysk ze sprzedaży Nadziei będzie przeznaczony na leczenie i pomoc dla małych pacjentów kliniki Przylądek Nadziei!

Tu kupisz maszynę do szycia Nadzieja

Z całego serca dziękujemy wszystkim FANTASTYCZNYM gościom Maratonu i gratulujemy młodym projektantom NIESAMOWITEGO efektu pracy!
Uściski też dla prowadzącego Filipa Mitury i patronów medialnych: dlaStudenta.pl, Gazeta Wrocławska, Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Miejsca We Wrocławiu, Kocham Wrocław, TVP3 Wrocław i Wroclaw.pl. Pomogliście nam zrobić TAKI HAŁAS, że o Maratonie Szycia usłyszała cała Polska!

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam