Pomagam i wpłacam

Drzewo życia. Przesłanie nadziei z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Nowotworami u Dzieci

15 lutego 2021

W obchodzonym już po raz 20. Międzynarodowym Dniu Walki z Nowotworami u Dzieci, organizacje Childhood Cancer International (CCI) i Society of Paediatric Oncology (SIOP) ogłaszają wspólną trzyletnią kampanię “Drzewo życia”.

Kampania ta wzmacnia przesłanie nadziei, a także pokazuje pilną potrzebę przyspieszenia na całym świecie badań nad terapiami ratującymi życie dzieci i nastolatków chorych na raka oraz tych, którzy przeżyli nowotwór. Każdego roku nowotwory rozpoznaje się u co najmniej 400 000 dzieci w wieku od 0 do 19 lat. Szacowane, pięcioletnie przeżycie waha się w granicach od ponad 80% w krajach rozwiniętych do 20% w krajach ubogich.

15 lutego każdego roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami u Dzieci (International Childhood Cancer Day – ICCD). To okazja do uhonorowania tych, którzy obecnie zmagają się z chorobą, tych, którzy stracili życie, jak również tych, którzy przeżyli. Jest to również czas na popatrzenie w przeszłość i pokazanie postępu, jaki dokonał się w leczeniu chorób nowotworowych u dzieci oraz czas przedstawiania śmiałych pomysłów na przyszłość.

Od tego roku, przez trzy kolejne lata (2021 – 2023), CCI i SIOP będą prowadziły globalną kampanię, której symbolem jest Drzewo Życia, ilustrujące wzrost i ciągłe odradzanie się. Chodzi o to aby w świat wysłać potężne przesłanie: nowotwory dziecięce mogą zostać wyleczone, a jakość życia osób, które przeżyły, poprawiona, jeżeli wszystkie zainteresowane strony będą nadal aktywnie działać razem.

Towarzyszący kampanii zestaw narzędzi został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić wszystkim chętnym udział w tej kampanii i sprawić aby głos osób dotkniętych chorobami nowotworowymi wieku dziecięcego został usłyszany. W związku z pandemią wszystkie działania będą odbywały się w przestrzeni wirtualnej.

Kampania CCI i SIOP jest w pełni zgodna ze strategią #CureAll, przełomową Globalną Inicjatywą WHO na rzecz nowotworów u dzieci (GICC). Rozpoczęta w 2018 roku, inicjatywa WHO stawia nowotwory wieku dziecięcego w sercu działań na rzecz zdrowia dzieci na całym świecie.

W Międzynarodowym Dniu Walki z Nowotworami u Dzieci mówimy wszyscy jednym głosem: głosem dzieci, nastolatków i młodych dorosłych chorych na raka oraz osób, które przeżyły chorobę. Zwracamy uwagę na nierówności w przeżywalności dzieci chorych na raka i prosimy o jeszcze ściślejszą współpracę , szczególnie tam, gdzie wskaźniki przeżywalności są niedopuszczalnie niskie. Wraz z SIOP, naszym wieloletnim partnerem, zapraszamy wszystkich do współpracy w zmienianiu na lepsze opieki zdrowotnej i przeżywalności dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową. Pokażmy światu, że lepsze przeżycie jest osiągalne.
João de Braganca, prezes CCI.

Nowotwory dziecięce są uleczalne dla ogromnej większości dzieci, jeśli diagnoza jest postawiona wcześnie, a podstawowe usługi diagnostyczne, terapeutyczne i te, wspierające powrót do zdrowia, są dostępne. Większa świadomość społeczna na temat choroby nowotworowej ma kluczowe znaczenie dla poprawy przeżywalności. SIOP z dumą przyłącza się do CCI, aby w Międzynarodowym Dniu Walki z Nowotworami u Dzieci zwrócić uwagę na potrzeby chorujących dzieci i młodzieży oraz osób, które przeżyły
Kathy Pritchard-Jones, prezes SIOP.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową jest członkiem CCI. Razem z organizatorami kampanii zapraszamy wszystkich członków światowej społeczności zajmującej się nowotworami dziecięcymi do wzięcia udziału w trzyletniej kampanii ICCD Drzewo Życia. Ma ona na celu pokazanie, że zwiększone wskaźniki wyleczalności, a także lepsza opieka nad pacjentami i osobami, które przeżyły nowotwory dziecięce są osiągalne.

Więcej na stronie internetowej: https://iccd.care/

Jak uczestniczyć w zrobieniu odcisku dłoni i Przesłaniu Nadziei?

Krok 1. Wstęp

 • Wejdź na stronę https://iccd.care/en-us/handprint
 • Po przeczytaniu “Terms and Conditions” oraz “Privacy Policy” (tylko w wersji angielskiej) naciśnij przycisk “Accept”, a następnie przycisk “Next”.
 • UWAGA! Jeżeli masz poniżej 18 lat, poproś rodzica lub opiekuna aby do ciebie dołączył, żeby przeczytać “Terms and Conditions” oraz “Privacy Policy” przed naciśnięciem przycisku “Accept”.

Krok 2. Informacje dla uczestnika

 • Wybierz swój kraj lub administratora
 • Podaj swoje imię (nazwisko nie jest wymagane)
 • Wybierz status: leczenie zakończone/ w trakcie leczenia / w imieniu osoby zmarłej
 • Wpisz swój adres mailowy (potrzebny do przesłania certyfikatu), powtórz adres mailowy aby go potwierdzić
 • Wybierz grupę wiekową: jeżeli masz 18 lat lub powyżej, wybierz 18 lub powyżej; następnie naciśnij przycisk “Next”
 • Wybierz grupę wiekową: jeżeli masz poniżej 18 lat, wybierz poniżej 18: będzie potrzebny rodzic lub opiekun żeby wpisał swoje imię i wcisnął przycisk “Confirm”, a następnie przycisk “Next”

Krok 3. Namalowanie odcisku dłoni

 • Użyj swojej wyobraźni żeby namalować kolorowy odcisk twojej dłoni; wszystkie kolory umieszczone na zewnątrz obrysu dłoni nie będą się wyświetlały.
 • Kiedy skończysz, naciśnij przycisk “Next”.

Krok 4. Przekaz Nadziei

 • Wpisz swoje “Przesłanie Nadziei” (“Message of Hope”) w poniższe pole, aby pokazać swoją odwagę, męstwo i wytrzymałość.
 • “Przesłanie Nadziei” może byc napisane w twoim ojczysytym języku.
 • Kiedy skończysz, naciśnij przycisk “Preview”.

Krok 5. Potwierdzenie

 • Teraz zobaczysz jak wygląda twój certyfikat.
 • Jeżeli ci się podoba, to naciśnij przycisk “Confirm”.
 • Jeżeli chcesz poprawić to, co zrobiłeś, naciśnij przycisk “Back”.

Dziękujemy za wsparcie Międzynarodowego Dnia Nowotowrów u Dzieci (International Childhood Cancer Day) – kampanii #throughourhands (przez nasze ręce).

Twoje przesłanie zostanie wysłane do weryfikacji. Otrzymasz swój certyfikat na maila w ciągu 7 dni roboczych.

Pozostałe aktualności

22 lutego 2021

Już są! Nowe artykuły na rok 2021 w naszym Poradniku Podatnika

Od kilku dni możemy rozliczać swój PIT za rok 2020. Zapewne pojawia się mnóstwo pytań dotyczących wyboru formularza, sposobu rozliczenia oraz ulg, które być może Wam przysługują. Dlatego przygotowaliśmy serię artykułów, które rozwieją wątpliwości.

19 lutego 2021

Jak przekazać 1% podatku za pośrednictwem Twój e-PIT

Już jest ! Od kilku dniu możemy rozliczać się za pomocą usługi Twój e-PIT od Ministerstwa Finansów! Zobacz, jakie to proste i zajmuje tylko CHWILĘ!

9 lutego 2021

Europejski Fundusz Leasingowy od 10 lat pomaga dzieciom w walce z rakiem

Uwielbiamy wizyty Przyjaciół Przylądka! A wizyta naszych Przyjaciół z Europejskiego Funduszu Leasingowego ucieszyła nas szczególnie, bo i goście i moment są ABSOLUTNIE wyjątkowi!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!