Rozjeżdżamy raka! Maraton wirtualną ciężarówką dla dzieci z Przylądka

26 lipca 2019

Youtuber Paweł Maliszewski z kanału Kronos Gra podjął się niezwykłego wyzwania dla dzieci z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Przez ponad 12 godzin BEZ PRZERWY jeździł wirtualną ciężarówką z Euro Truck Simulator 2, zbierając datki dla naszych Podopiecznych.

To było wyjątkowe i niecodzienne przedsięwzięcie. Kronos, czyli Paweł Maliszewski zasiadł za kierownicą wirtualnej Scanii R730 i ruszył w trasę. Przez ponad 12 godzin, transmitując wszystko na żywo podczas youtubowego streamu przejechał łącznie ponad 14000 kilometrów! Złożyło się na nią pięć odcinków:

  • Poznań przez Upsale do Swansea
  • Swansea do Sheffield
  • Sheffield do Rzymu
  • Terni (koło Rzymu) do Kunda
  • Kotka do Cagliari

Podczas maratonu do Pawła dołączali inni gracze ETS, którzy w ten sposób postanowili również pomóc dzieciom z Przylądka. W ciągu 12 godzin za kierownicami w ramach projektu “Rozjeżdżamy raka!” usiedli youtubowi gracze: Matt., Cobi, Nolfi, Szelciu i osk_pl.

Na kanale Pawła pojawił się tego dnia również niezwykły gość. Dwunastoletni Maciek, czyli MacMax, który sam był podopiecznym Fundacji. Dziś jest już zdrowy, ale postawił pomóc dzieciakom, które nadal potrzebują pomocy. Natychmiast został okrzyknięty bohaterem całego wydarzenia.

– Podziękowania należą się Mattiemu za grafiki, MacMaxowi, SigurdurGames za najwyższą wpłatę, wszystkim, którzy jechali ze mną i oczywiście widzom – wylicza Paweł. – Dziękuję również Fundacji, za to że była do końca!

Paweł przygotował dla Was wideopodsumowanie trzynastogodzinnego wydarzenia. Tłumaczy w nim także, dlaczego zdecydował się pomóc dzieciom z Przylądka. A powód jest bardzo wyjątkowy i osobisty. Zobaczcie:

Cała próba transmitowana była w trakcie charytatywnego streamu, podczas którego można przekazywać datki na dzieci z kliniki Przylądek Nadziei. Widzowie i kibice Pawła wpłacili podczas wydarzenia 1180 złotych, które Paweł – co również uwiecznił na filmie – w całości przekazał na rzecz dzieci z Przylądka Nadziei.

Jeśli chcecie kibicować Pawłowi w kolejnych projektach, znajdziecie go tutaj:

Paweł, dziękujemy przeogromnie! Masz WIELKIE serce! Ściskamy Cię mocno i szerokości!

Pozostałe aktualności

22 sierpnia 2019

Bitwa Muzyczna – największy charytatywny pojedynek kapel i wokalistów we Wrocławiu!

O tym wydarzeniu muzycznym głośno będzie w całym Wrocławiu! Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i Hard Rock Cafe Wrocław zapraszają na Bitwę Muzyczną. Najbardziej zwariowany projekt charytatywny na mapie Polski. Bo gramy dla dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu!

20 sierpnia 2019

Pomóż dzieciom chorym na raka mniej czasu spędzać w szpitalu

Leczenie choroby nowotworowej może trwać nawet kilka lat. Dla małych pacjentów kliniki onkologicznej szpital staje się domem, który opuszczają bardzo rzadko. Możemy to zmienić! Dzięki Twojej pomocy w ciągu roku nawet setka dzieci będzie mogła mniej czasu spędzać w szpitalu!

19 sierpnia 2019

Niezwykły koncert, wspólne śpiewanie i… pociąg!

Kiedy publiczność wchodzi na scenę, żeby śpiewać razem z artystami, dzieci i dorośli tańczą na widowni, a wszyscy robią roześmiany pociąg, to znaczy że koncert był FENOMENALNY!  A ten, dzięki naszej Przyjaciółce, Anecie Rak, zapamiętamy na bardzo długo!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!