Pomagam i wpłacam

Szkoły dla Nadziei

Chcemy zachęcić przedszkolaków, dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania się w pomoc małym Podopiecznym Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Zapraszamy do udziału w 4. edycji akcji Szkoły dla Nadziei.

Zainicjowany przez Fundację program ma na celu pokazać, że dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół chcą wspierać swoich rówieśników, którzy dzielnie zmagają się z rakiem. Jest to program dedykowany specjalnie dla szkół, by upowszechniać wśród uczniów ideę wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Akcja polega na organizacji małych inicjatyw charytatywnych na terenie przedszkola lub szkoły w trakcie roku szkolnego. Za udział w każdej z nich placówka otrzyma gwiazdkę. Te, które otrzymają jak największą ilość gwiazdek potwierdzających zaangażowanie szkoły w akcje charytatywne na rzecz Fundacji zostaną nagrodzone podczas uroczystego zakończenia Akcji.

  • Chcielibyśmy zachęcić Państwa uczniów i grono pedagogiczne do organizowania pikników, kiermaszów i akcji charytatywnych na rzecz naszych Podopiecznych. Podczas ważnych wydarzeń w życiu szkoły mogą Państwo pokazać solidarność z dziećmi chorymi na raka.  Podczas święta szkoły, dni otwartych oraz spotkań z rodzicami Państwa uczniowie mogą wykazać się talentem kulinarnym i sprzedać swoje własne wypieki na rzecz naszych Podopiecznych. Ci, którzy lubią sport mogą zorganizować w szkole dzień sportu połączony z piknikiem na świeżym powietrzu, a osoby uzdolnione artystycznie mogą zorganizować koncert lub przedstawienie. Dochód z biletów zostanie wtedy przekazany na naszą Fundację. Jesteśmy pewni, że w głowie Państwa uczniów znajdzie się pomysł jak połączyć pasję z pomaganiem. Każdorazowo pracownik naszej Fundacji bądź Wolontariusz dostarczy Państwu niezbędne puszki do zorganizowania tego wydarzenia.
  • Zachęcamy również Państwa uczniów do włączenia się do naszego Wolontariatu. Nasi Wolontariusze pomagają nam na wszystkich naszych akcjach – zbierają pieniądze do puszek i roznoszą setki ulotek. Wierzymy, że taka forma zaangażowania jest nie tylko sposobem na zbieranie doświadczeń i szkolenie umiejętności społecznych, ale przede wszystkim uwrażliwia młodych ludzi na potrzeby słabszych. Jesteśmy pewni, że w Państwa szkole są uczniowie, którzy zechcą pomóc nam w zdobywaniu środków na leczenie dzieci chorych na raka.
  • Tradycyjnie zachęcamy Państwa uczniów i nauczycieli do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środków czystości i kosmetyków. Pracownik Fundacji wyśle do Państwa placówki plakat, który pomoże rozpromować akcję na terenie Państwa szkoły. Nakrętki należy zawieźć w podpisanym worku na śmieci (kartka z nazwą placówki) na targowisko przy ul. Niedźwiedziej 4 we Wrocławiu.
  • Zapraszamy Państwa do Przylądka Nadziei, czyli do kliniki w której leczą się dzieci chore na raka. Spotkanie “Dzień ze Szkołą” będzie niosło za sobą korzyść edukacyjną dla uczniów, jak i naszych Podopiecznych. Państwa wychowankowie wraz z wyznaczonym nauczycielem, będą mieli za zadanie przeprowadzić zajęcia tematyczne np.: chemiczne, biologiczne, fizyczne, muzyczne lub teatralne. Propozycję zajęć należy wysłać do Pani Anny Szymańskiej, Koordynatora akcji, drogą mailową. Ze względu na panujące zasady w szpitalu, Fundacja zastrzega sobie wybór zajęć po konsultacji z personelem psychologicznym i medycznym.
  • Akcja „Nadzieja zamiast kwiatka” polega na tym, że na zakończenie każdego roku szkolnego uczniowie wrzucają pieniądze do puszek zamiast kupować za nie kwiaty dla nauczycieli. Jeśli Państwa szkoła zechce włączyć się do akcji, dostarczymy do Państwa placówki zaplombowane puszki kwestarskie. Po całym wydarzeniu, w biurze Fundacji, przeliczymy zebrane środki i poinformujemy Państwa o wynikach akcji. Wszystkie pieniądze zebrane podczas uroczystego zakończenia roku zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom chorym na raka.
  • W okresie luty-kwiecień zapraszamy na akcje 1% do wrocławskich galerii handlowych. Pod opieką koordynatora wyznaczonego przez Fundację, Państwa uczniowie w koszulkach Wolontariatu wraz z identyfikatorem będą rozdawać klientom sklepów ulotki i zbierać pieniądze. Akcje będą się odbywać zawsze w weekend. Daty wraz z miejscem kwestowania zostaną wysłane do Państwa drogą mailową, dzięki czemu będą mogli wybrać Państwo dogodny dla siebie termin.

Aby wziąć udział w akcji należy zapoznać się z regulaminem oraz przesłać nam wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: fundacja@naratunek.org.

Zaangażowanie szkół w nasz projekt SZKOŁY DLA NADZIEI będzie pięknym wyrazem tego, że nawet najmniejsi ludzie potrafią uczynić świat lepszym!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!