Pomagam i wpłacam

Gala Zwycięzców. We Wrocławiu spotkali się Onkomocni

17 grudnia 2018

Prawie 1000 osób z całej Polski wzięło udział 15 grudnia w XIV Spotkaniu Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej we Wrocławiu. To największe takie wydarzenie w Polsce. W tym roku, dodatkowo, było okazją do uruchomienia wyjątkowego projektu – pierwszego w naszym kraju centrum konsultacyjnego dla osób, które wyleczyły się z choroby nowotworowej ponad pięć lat temu.

Galę zwycięzców we Wrocławiu Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” organizuje co dwa lata. Tym razem we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Gala była okazją dla byłych pacjentów, by po latach spotkać znajomych i przyjaciół z czasów terapii, raz jeszcze uściskać lekarzy, pielęgniarki i personel szpitala, wszystkich którzy pomogli w powrocie do zdrowia. I poopowiadać, jak potoczyły się losy po wyzdrowieniu.

Gości powitali prof. Alicja Chybicka i Grzegorz Dzik, we wzruszających słowach przypominając historię Przylądka Nadziei i Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Przedstawili też nową postać, z którą związane są wielkie nadzieje na przyszłość. To Przemek Pohrybieniuk, współtwórca znanego programu społecznego “Podziel się posiłkiem” i były wiceprezes Danone. Od marca to właśnie on zostanie prezesem Fundacji i już teraz zapowiada działania na nową, znacznie większą skalę.

Gala Zwycięzców 2018 Przylądek Nadziei Przemek Pohrybieniuk

 

OnkoMOCNI, zapraszamy!

Podczas gali ogłoszone zostało też uruchomienie przy Przylądku Nadziei pierwszego w naszym kraju Centrum Konsultacyjnego dla pacjentów wyleczonych z choroby nowotworowej ponad pięć lat temu. To kolejny, nowatorski projekt wrocławskich onkologów dziecięcych, który ogłosiła prof. Bernarda Kazanowska. Ważny, bo pacjenci onkologiczni po pięciu latach od wyleczenia przestają być objęci programami refundowanymi przez NFZ. A przecież specjalnej opieki wymagają nadal. Odtąd we Wrocławiu byli pacjenci Przylądka będą mogli na nią liczyć. I to bezpłatnie.

Gala Zwycięzców 2018 Przylądek Nadziei OnkoMOCNI

Projekt zakłada też zbudowanie wokół kliniki całej społeczności byłych pacjentów. To właśnie są OnkoMOCNI, którzy nie tylko będą mogli korzystać z porad lekarzy i psychologów, ale także wspierać się wzajemnie, dzielić się doświadczeniami na co dzień i organizować wspólne wydarzenia.

Dołącz do OnkoMOCNYCH!

 

Krople Życia, czyli piętnastka wspaniałych

Wyjątkowym punktem w programie gali było wręczenie Kropel Życia. To nagrody dla osób, które pomagają dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia i wspierają działania kliniki Przylądek Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce szpitala onkologicznego dla dzieci. W tym roku laureatów było piętnaścioro w sześciu kategoriach:

  • Lekarze: Grzegorz Dobaczewski, Aleksander Krzywulski, Dorota Sęga-Pondel i Jadwiga Węcławek – Tompol
  • Pielęgniarki: Ilona Baszkiewicz, Elżbieta Wójcik
  • Nauczyciele: Krupa Gallery, Katarzyna Tereba
  • Wolontariusze: Rafał Olek, Barbara Zabawa – Koczyńska
  • Dobre dusze: Sylwia Pawlicka, Jadwiga Fidorska, Małgorzata Pałgan
  • Przyjaciele: Mirosław Brzozowski, ks. Marek Kluwak

Gala Zwycięzców 2018 Przylądek Nadziei Krople Życia

 

Wzruszające spotkanie

Na scenie doszło też do niecodziennego spotkania. Dwoje pacjentów Przylądka Nadziei – Staś i Marta, którzy pokonali białaczkę dzięki przeszczepowi szpiku, poznało i pierwszy raz w życiu spotkało dawców, którym zawdzięczają zdrowie i życie.  To była wzruszająca chwila, a kiedy Staś z Mateuszem i Marta z Anią padli sobie w objęcia, na widowni łezka wzruszenia pojawiła się w niejednym oku.

Tym większej wagi nabrały też słowa prof. Krzysztofa Kałwaka, który tłumaczył jak ważna w leczeniu nowotworów krwi jest transplantologia, dlaczego czas ma niesłychane znaczenie i wreszcie dlaczego warto zarejestrować się w bazach dawców szpiku. Historie Stasia, Marty, Mateusza i Ani są najlepszym dowodem na to, że pomaganie jest czymś wspaniałym.

Gala Zwycięzców 2018 Przylądek Nadziei dawcy szpiku

 

Motywacja i magia

Gościem specjalnym gali był Michał Zawadka. Mistrz Polski Przemówień Publicznych, pisarz, autor książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży. Opowiedział uczestnikom, jak ważnym elementem w powrocie do zdrowia i po wyzdrowieniu również jest motywacja. I jak znaleźć ją w sobie na co dzień.

Gala Zwycięzców 2018 Przylądek Nadziei Michał Zawadka

Prezentem dla onkoMOCNYCH i wszystkich gości było jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – największy w Polsce pokaz magii, przygotowany przez znanego iluzjonistę Marcina Muszyńskiego. Półtoragodzinne show z najtrudniejszymi elementami sztuki iluzji: latającym fortepianem, znikającymi i lewitującymi ludźmi, przecinaniem człowieka piłą i… same nogi jeżdżące na rowerze było iście czarodziejskim podsumowaniem tego magicznego wieczora.

Serdecznie dziękujemy za to niezwykłe spotkanie! I już teraz zapraszamy na kolejne. Za dwa lata!

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam